تمهیدات وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی حضوری مدارس. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، صادق ستاری فرد؛ با اشاره به تشکیل تیم های نظارتی برای بررسی مستمر و نظارت بر نحوه اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس، اظهار کرد: پلتفرم واکسیناسیون و درج غیبت دانش‌آموزان با تأکید بر نظام مراقبت کووید 19 در سامانه یکپارچه دانش آموزی(سیدا) راه اندازی شده است.

ستاری فرد افزود: دستورالعملی نیز با عنوان «سهولت در رصد وضعیت واکسیناسیون» به ادارات آموزش و پرورش استان‌های کشور ارسال شده است که در آن، با توجه به شناسایی سویه اُمیکرون در ایران و احتمال انتقال آن در مدارس، مدیران مدارس، موظف به انجام اقدامات لازم جهت ثبت اطلاعات روزانه موارد غیبت دانش آموزان کرونایی در سامانه مذکور و پیگیری واکسیناسیون آنها شده‌اند.

 

بیشتر بدانید: معرفی سایت‌های مهم آموزش و پرورش

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به تأکید ستاد مدیریت کرونا و ابلاغ ریاست جمهور به برگزاری حضوری کلاس‌های درس و امتحانات، گفت: در همین راستا، شیوه‌نامه اجرای دوره آموزشی «اقدامات کلیدی خانواده‌ها برای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در مدارس» جهت ارائه آموزش‌های لازم از سوی متخصصان سلامت با همکاری دفتر مرکزی انجمن اولیا و مربیان به تمام ادارات آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ شد.

وی ادامه داد: همچنین اقناع سازی والدین دانش‌آموزان برای واکسیناسیون فرزندان، ممانعت از فرستادن دانش‌آموزان مبتلا به کرونا ویروس یا دارای علائم به مدارس با استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی و کانال‌های شبکه شاد، از اقدامات انجام شده در این زمینه است.

ستاری فرد با تأکید بر ترویج شیوه زندگی سالم به منظور فراهم آوردن محیطی برای ایجاد همدلی و هم افزایی بین دانش‌آموزان سفیر سلامت، گفت: جریان سازی و بستر سازی برای تولید، تدوین و انتشار محتواهای آموزشی سلامت محور دانش‌آموزی، با هدف آموزش همسالان نیز در دستور کار آموزش و پرورش قرار داده شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب