60 فن تئوری معروف درباره سریال آفیسوقتی نام سریال‌های سیتکام ردیف می‌شوند، هواداران این ژانر جذاب نام عناوین متعددی را لیست می‌کنند. سریال‌هایی که به معنای واقعی کلمه محبوب، تاثیرگذار، دوست‌داشتنی و به‌یادماندنی هستند. سریال آفیس با وجود چند فن تئوری بحث‌برانگیز نه‌تنها بهترین سریال سیتکامی است که می‌توانید تماشا کنید بلکه متفاوت‌ترین و متمایزترین سریال کمدی‌ تاریخ تلویزیون هم لقب می‌گیرد. عنوانی خیره‌کننده و دوست‌داشتنی که تماشای چندباره آن خسته‌کننده به نظر نمی‌رسد.

با مجموعه‌ای از شخصیت‌های بی‌نهایت دوست‌داشتنی و داستان‌هایی که درون میلیون‌ها اتفاق ریز و درشت گره می‌خورند، سریال آفیس به یکی از بهترین سریال‌های کمدی تاریخ تلویزیون تبدیل شده است. عنوانی شایسته و دوست‌داشتنی که اگرچه در طول 9 فصل و 201 اپیزودش فراز و فرودهای بسیاری دارد اما سبک و هویت همیشگی‌اش را حفظ می‌کند.

شبکه اجتماعی ردیت که می‌تواند لقب متفاوت‌ترین شبکه اجتماعی جهان امروز را به خودش اختصاص دهد، میزبان بسیاری از کاربرانی است که دیدگاه‌های متفاوتی دارند. اگرچه بیشتر کاربران این شبکه اجتماعی تصور می‌کنند که سریال آفیس یکی از بهترین سریال‌های سیتکام تاریخ تلویزیون است اما دیدگاه‌های عجیب و غریبی هم درباره این سریال دوست‌داشتنی در شبکه اجتماعی ردیت وجود دارد. در ادامه می‌توانید 60 فن تئوری معروف درباره سریال آفیس را بررسی کنید. با همراه باشید.

جیم آسیایی اصلا خنده‌دار نبود!

بازیگر شخصیت جیم در یکی از قسمت‌های سریال آفیس تغییر پیدا می‌کند. در این اپیزود به‌یادماندنی رندال پارک به جای جان کرازینسکی وظیفه هنرنمایی در نقش جیم هالپرت را برعهده می‌گیرد. ماجرا از این قرار است که جیم هالپرت [با هنرنمایی جان کرازینسکی] یک بار دیگر تلاش می‌کند تا همکارش یعنی دوایت شروت [با نقش‌آفرینی رین ویلسون] را آزار دهد. بنابراین یک مرد آسیایی را به جای خودش راهی شرکت داندر میفلین می‌کند.

دوایت پس از ورود به شرکت متوجه می‌شود که صورت جیم هالپرت مانند همیشه نیست و به نظر می‌رسد جای خود را به یک مرد آسیایی داده است. او فورا از آن مرد سوال می‌کند تا هویت او را بشناسد اما این مرد آسیایی مدعی می‌شود که جیم هالپرت است. ارتباط صمیمی پم بیزلی [با هنرنمایی جنا فیشر] با جیم هالپرت آسیایی تعجب بیشتر دوایت شروت را به همراه دارد. یکی متفاوت‌ترین شوخی‌های جیم هالپرت با دوایت شروت اما به اعتقاد یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت اصلا خنده‌دار نبوده است.

فصل‌های پایانی فوق‌العاده بودند!

فصل هشتم و فصل نهم سریال آفیس به عنوان فصل‌های پایانی این کمدی دوست‌داشتنی بدون حضور شخصیت اصلی سریال ساخته شدند. مایکل اسکات [با هنرنمایی استیو کارل] شخصیت اصلی سریال آفیس بود که در دو فصل نهایی این سریال دیده نمی‌شود. همواره شایعات بسیاری درباره علت جدایی استیو کارل از سریال آفیس شنیده می‌شود؛ از اختلاف نظر با تهیه‌کنندگان سریال تا انگیزه مضاعف برای هنرنمایی در عناوین متفاوت. به هر حال جدایی استیو کارل از سریال آفیس با افت محسوس این سریال کمدی همراه شد.

اگرچه فصل‌های پایانی سریال آفیس ارزش تماشاکردن دارند اما به اندازه فصل‌های ابتدایی جذاب نیستند. در عین حال که شخصیت‌های فرعی سریال در فصل‌های هشتم و نهم فرصت بیشتری برای عرض اندام پیدا می‌کنند، غیبت شخصیت مایکل اسکات اندکی ناامیدکننده به نظر می‌رسد. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که فصل‌های پایانی سریال آفیس نه‌تنها ضعیف‌تر از سطح انتظار نیستند بلکه به شدت فوق‌العاده هستند. او دلیل علاقه‌اش به فصل‌های هشتم و نهم را ورود شخصیت رابرت کالیفرنیا [با نقش‌آفرینی جیمز اسپیدر] و پایان‌بندی خاطره‌انگیز سریال می‌داند.

توبی واقعا انسان بدی نیست!

تحقیر و توهین بی‌پایان توبی فلندرسن [با هنرنمایی پاول لیبرشتاین] یکی از کارهای همیشگی مایکل اسکات در سریال آفیس بود. کینه و دشمنی عمیق مایکل اسکات نسبت به توبی به معنای واقعی کلمه تاریخی به نظر می‌رسد. توبی که به عنوان مدیر منابع انسانی شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین کار می‌کند همیشه از سوی مایکل ضربه می‌خورد. مایکل اسکات همواره همه تلاشش را می‌کند تا مانع تصمیم‌های توبی شود و همواره به او حمله می‌کند.

اگرچه توبی فلندرسن در فصل‌های ابتدایی سریال تلاش می‌کند تا رفتارهای گستاخانه مایکل را پاسخ دهد اما در نهایت از ستیز با مدیر شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین خسته می‌شود. نکته جالب آن است که نفرت عجیب و غریب مایکل از توبی آن‌قدر دقیق پردازش می‌شود که بسیاری از هواداران سریال آفیس پس از مدتی از توبی فلندرسن نفرت پیدا می‌کنند. با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت در یک فن تئوری دلسوزانه مدعی می‌شود که توبی فلندرسن واقعا انسان بدی نیست و تنها به انجام وظیفه‌اش در شرکت تعهد دارد.

دوایت زنان اشتباهی را انتخاب می‌کند!

دوایت شروت در جریان بیشتر اپیزودهای سریال آفیس به دنبال زنی مطمئن می‌گردد تا زندگی مشترک خود را همراه با او آغاز کند. او زنان متعددی را برای داشتن یک رابطه عاطفی انتخاب می‌کند که یکی از آن‌ها ایزابل است. ایزابل به عنوان یکی از دوستان پم پیزلی به دوایت شروت علاقه داشته اما دوایت برای این‌که بیش از حد به او وابسته نشود در نهایت تصمیم می‌گیرد که این رابطه را ادامه ندهد. دوایت در ادامه یک بار دیگر با ایزابل مواجه می‌شود اما این بار هم ترجیح می‌دهد که رابطه‌اش با آنجلا [با هنرنمایی آنجلا کینسی] را ادامه دهد.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که دوایت شروت همواره زنان نادرستی را انتخاب می‌کند. کارمند متفاوت شرکت داندر میفلین می‌توانست زندگی جذابی را در کنار ایزابل بسازد اما در نهایت تصمیم دیگری گرفت.

مایکل بدترین شخصیت سریال است!

این فن تئوری احتمالا در میان چند فن تئوری بحث‌برانگیزی که درباره سریال آفیس منتشر شده از جنجال‌برانگیزترین دیدگاه‌ها باشد. مایکل اسکات بدون هیچ تردیدی تاثیرگذارترین و مهم‌ترین شخصیت سریال آفیس لقب می‌گیرد که با هنرنمایی تحسین‌برانگیز استیو کارل به یک شخصیت فراموش‌نشدنی در تاریخ تلویزیون تبدیل شده است. دیالوگ‌ها و رفتارهای متمایز مایکل اسکات او را به شخصیتی دوست‌داشتنی و جنجالی تبدیل کرده و به همین دلیل بسیاری از هواداران سریال او را به عنوان محبوب‌ترین شخصیت سریال انتخاب کرده‌اند.

با بهترین فیلم‌های کمدی از نگاه آشنا شوید:

10 فیلم برتر زامبی‌ محور کمدی که نباید از دست بدهید بهترین انیمیشن‌های سریالی دهه اخیر که باید تماشا کنید 10 فیلم کمدی – عاشقانه‌ای که نباید از دست بدهید بهترین فیلم‌های کمدی ترسناک هالیوودی

با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که مایکل اسکات شخصیتی آزاردهنده و کودکانه دارد و به همین دلیل می‌تواند بدترین شخصیت سریال باشد. این کاربر به این باور رسیده که شخصیت مایکل یک مرد نژادپرست، زن‌ستیز و خودخواه است. بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی ردیت نسبت به این فن تئوری انتقاد دارند.

رابطه اندی و ارین مسموم بود!

سه رابطه عاطفی در سریال آفیس شکل‌ می‌گیرد که هر کدام از آن‌ها در نهایت سرنوشت خاص خود را پیدا می‌کنند؛ جیم و پم، دوایت و آنجلا و ارین هانن [با هنرنمایی الی کمپر] و اندی برنارد [با نقش‌آفرینی اد هلمز]. ارین و اندی سرگرمی‌های مشترک بسیاری داشتند. آن‌ها به آوازخواندن، رقصیدن و تفریح‌های دم‌دستی علاقه‌مند بودند اما در بحث‌های جدی همواره به مشکل می‌خوردند. ارین همواره با خانواده اندی اختلاف نظر داشت و در عین حال رفتار اندی با سایر زنان را نمی‌پسندید.

شاید به همین دلیل بود که اندی در بسیاری از موارد از گفتن حقیقت به ارین فرار می‌کرد و گاهی به او دروغ می‌گفت. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت معتقد است که موفقیت زوج‌هایی مانند جیم و پم در کنار دوایت و آنجلا این اعتماد به نفس را به نویسندگان سریال آفیس داده بود تا دو شخصیت دیگر سریال را هم به یکدیگر نزدیک کنند. اما نتیجه رابطه ارین و اندی چندان جذاب نشده و به همین دلیل شاید بهتر بود که صمیمیتی میان این دو شخصیت ایجاد نمی‌شد.

رابطه دوستانه جیم و پم بهتر بود!

بسیاری از هواداران سریال آفیس باور دارند که رابطه جیم و پم یکی از بهترین روایت‌هایی است که در دل فیلم‌نامه سریال شکل می‌گیرد. با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت دیدگاه نسبتا متفاوتی به این رابطه دارد. او اعتقاد دارد که رابطه جیم و پم تا پیش از آن که به ازدواج منتهی شود، بهتر بود. این کاربر توضیح می‌دهد که موانعی که در میان رسیدن جیم و پم به یکدیگر بود به این دو شخصیت کمک می‌کرد تا رابطه دوستانه-عاطفی خود را به شکلی معصومانه و دلچسب دنبال کنند. اما ارتباط میان آن‌ها پس از ازدواج به شدت آرام شد.

اگرچه پس از آن که جیم هالپرت تصمیم گرفت تا ادامه دوران کاری‌اش را در استارتاپ اتلید بگذراند، اختلافاتی میان این زوج دوست‌داشتنی ایجاد شد که اهمیت رابطه آن‌ها را به تماشاگر نشان می‌داد اما جنس ارتباط آن‌ها در دورانی که هنوز با یکدیگر ازدواج نکرده بودند به شدت جذاب‌تر به نظر می‌رسید. یکی دیگر از کاربران شبکه اجتماعی ردیت این فن تئوری را تایید کرده و اضافه می‌کند که حفظ‌شدن رابطه جیم و پم در سطح دوستی احتمالا جذابیت بیشتری داشت.

نگاه بینندگان به نلی ناگوار بود!

نلی برترام [با هنرنمایی کاترین تیت] یکی از شخصیت‌های سریال آفیس بود که چندان برای بینندگان و هواداران این سریال جذاب به نظر نمی‌رسید. دلایل زیادی برای محبوب‌نبودن نلی در جمع هواداران سریال آفیس وجود دارد؛ او به صورت ناگهانی وارد سریال شد، شیمی متفاوتی با سایر شخصیت‌های سریال داشت و ارتباط چندانی با شخصیت‌های اصلی برقرار نمی‌کرد. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت با دفاع از شخصیت نلی توضیح می‌دهد که رفتار شخصیت‌های سریال با نلی درست نبوده و نگاه بینندگان به این شخصیت بریتانیایی هم ناگوار بوده است.

خرابکاری کوین مالون اصلا خنده‌دار نبود!

صحنه‌های ابتدایی هر اپیزود سریال آفیس که به عنوان مقدمه‌های سریال شناخته می‌شوند از خنده‌دارترین و به‌یادماندنی‌ترین صحنه‌های این سریال کمدی محبوب هستند. در یکی از این مقدمه‌ها کوین مالون [با هنرنمایی برایان بومگارتنر] از راه می‌رسد و دستورپخت اختصاصی غذای تندی که درست کرده، سخن می‌گوید. او از طعم و مزه دلچسب آن صحبت می‌کند و در نهایت با یک قابلمه بزرگ از این غذای تند وارد شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین می‌شود. اما ناگهان تعادلش را از دست می‌دهد و به شکل بی‌نهایت خنده‌داری زمین می‌خورد. او در ادامه تلاش می‌کند تا غذای ازدست‌رفته را از روی زمین جمع کند اما تلاش‌هایش به بن‌بست می‌خورد.

این مقدمه بدون هیچ تردیدی یکی از خنده‌دارترین مقدمه‌های سریال آفیس است. با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که این خرابکاری کوین مالون به هیچ وجه خنده‌دار نیست. به باور این کاربر، کوین بسیار تلاش کرده تا این غذای خوشمزه را طبخ کند و نابودشدن آن با وجود همه کمدی آشکار و پنهانی که دارد، خنده‌دار به نظر نمی‌رسد.

ارین روان بیماری دارد!

ارین هانن یکی از شخصیت‌های دوست‌داشتنی سریال آفیس بود که معصومیت و سادگی خاصی در همه رفتارهایش دیده می‌شد. با این حال یکی از هواداران سریال آفیس در شبکه اجتماعی ردیت یک فن تئوری جنجالی را مطرح کرده است. به اعتقاد این کاربر، ارین هانن زنی بیمار بود که روانی آسیب‌دیده داشت. این کاربر باور دارد که ویژگی‌های منفی شخصیت ارین هانن چندان توسط سایر شخصیت‌های سریال [و البته بینندگان سریال] مورد توجه قرار نگرفته است.

نکته بسیار مهم درباره ارین آن است که او آسیب‌های بسیاری به اندی برنارد وارد کرده است. او در بسیاری از موارد، اندی را مجبور کرد تا تصمیم‌هایی نادرست بگیرد و رفتارهایی نابخردانه نشان دهد. اما از آن‌جایی که ارین به رفتارهای ظاهری جذاب و دوست‌داشتنی‌اش ادامه می‌دهد، هیچکس او را بابت رفتاری که با اندی می‌کند مورد بازخواست قرار نمی‌دهد. بنابراین به نظر می‌رسد که این فن تئوری چندان هم غیرمنطقی نباشد.

روی قهرمان واقعی سریال است!

روی اندرسون [با هنرنمایی دیوید دنمن] تنها در اپیزودهای ابتدایی و پایانی سریال آفیس دیده می‌شود؛ او همان مردی است که معشوقه پم پیزلی پیش از آغاز رابطه‌اش با جیم هالپرت لقب می‌گیرد. روی اندرسون مرد بی‌نظیری نبود. او بداخلاق، بی‌حوصله و مرموز بود و نه‌تنها هیچ حمایتی از پم نمی‌کرد بلکه به شدت تلاش می‌کرد تا او را کنترل کند. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که روی اندرسون قهرمان واقعی سریال آفیس است.

این فن تئوری تا حدودی قابل تامل به نظر می‌رسد. احتمالا هیچ‌کدام از شخصیت‌های سریال آفیس [در جریان 9 فصل سریال] به اندازه روی اندرسون تغییر نکرده‌اند. اگرچه او در ابتدای سریال مردی عصبی و محدودکننده به نظر می‌رسید اما در فصل‌های پایانی در جایگاه یک مرد موفق، خوشحال، مهربان و سخاوتمند ظاهر می‌شود. روی اندرسون در حالی به چنین شخصیت جذابی تبدیل شده که بسیاری تصور می‌کردند او پس از جدایی از پم دچار مشکلات بسیاری می‌شود.

استنلی اصلا جذاب نیست!

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت که اتفاقا سریال آفیس را با دقتی مثال‌زدنی تماشا کرده، باور دارد که شخصیت استنلی هادسون [با نقش‌آفرینی لزلی دیوید بیکر] برخلاف آن‌ چه که به نظر می‌رسد اصلا جذاب و بانمک نیست. این کاربر توضیح می‌دهد که استنلی به معنای واقعی کلمه بی‌ادب است و اساسا هیچ جذابیتی در بدخلقی او نمی‌بیند. شاید این فن تئوری منطقی باشد اما واقعیت آن است که استنلی بارها از نفرتی که نسبت به کارمندی دارد، سخن گفته و تنها امیدوار است تا هر چه زودتر به دوران بازنشستگی برسد.

کلی بدترین شخصیت سریال است!

بسیاری از شخصیت‌های سریال آفیس در جریان 9 فصل این سریال به شخصیت‌هایی تاثیرگذار و محبوب تبدیل شدند. یکی از آن‌ها کلی کاپور [با هنرنمایی میندی کالینگ] بود. اگرچه بسیاری از هواداران سریال آفیس این شخصیت را دوست دارند اما شخصیت کلی منتقدان بسیاری هم دارد. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که کلی کاپور با اختلاف بدترین شخصیت میان همه شخصیت‌های سریال آفیس است. این کاربر اعتقاد دارد که کلی کاپور بیش از حد مغرور به نظر می‌رسد و هیچ جذابیتی در شخصیت او دیده نمی‌شود.

جیم مشمئزکننده است!

تردیدی وجود ندارد که جیم بانمک‌ترین، جذاب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت سریال آفیس است. اگرچه او در بسیاری از موارد زیر سایه مایکل اسکات قرار می‌گرفت اما برخلاف سایر شخصیت‌های سریال موفق می‌شد که توانایی‌های خود را نشان دهد. با این حال همه بینندگان سریال آفیس هم چنین دیدگاهی درباره جیم ندارند. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که جیم هالپرت چندین بار از خط‌های قرمز عبور کرده و به مردی مشمئزکننده و غیرقابل اطمینان تبدیل شده است.

این کاربر به نکته مهمی برای تثبیت این فن تئوری اشاره می‌کند؛ جیم هالپرت در شرایطی به علاقه‌اش به پم پیزلی اعتراف کرد که منشی شعبه اسکرنتون شرک داندرمیفلین هنوز نامزد روی اندرسون بود. شاید این نکته جذاب باشد اما حقیقت آن است که عشق و عاطفه‌ای که میان جیم و پم شکل گرفته بود، عطش جذابی داشت و این دو شخصیت به معنای واقعی کلمه یکدیگر را دوست داشتند. آن‌ها در شرایطی به یکدیگر علاقه پیدا کرده بودند که رابطه پم پیزلی با روی اندرسون به یک رابطه سمی، یک‌طرفه و نامطمئن تبدیل شده بود.

جیم به کارن خیانت کرد!

به نظر می‌رسد که گروهی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت نسبت به جیم هالپرت اندکی کینه‌ای شده‌اند. یکی دیگر از کاربران این شبکه اجتماعی مدعی می‌شود که جیم هالپرت به کارن فیلیپلی [با نقش‌آفرینی رشیدا جونز] خیانت کرده است. این کاربر باور دارد که جیم از کارن سواستفاده کرده تا در محیط کاری پیشرفت کند و وقتی برای نخستین بار متوجه شد که علاقه‌اش به پم نه‌تنها باقی مانده بلکه بیشتر هم شده، تصمیم گرفت تا کارن فیلیپلی را ترک کند.

با بهترین فیلم‌های زامبی‌محور آشنا شوید:

برترین انیمه زامبی محور: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul برترین فیلم‌های زامبی محور که احتمالاً با آن‌ها آشنا نیستید 10 فیلم برتر زامبی‌ محور کمدی که نباید از دست بدهید پیشنهاد ده فیلم زامبی محور برتر تاریخ سینما 10 فیلم‌ برتر زامبی محور کره‌جنوبی

این فن تئوری اندکی غیرمنصفانه به نظر می‌رسد. چراکه کارن انتظار خاصی از جیم نداشت و بعدها وقتی متوجه شد که رابطه جیم و پم دچار مشکلاتی شده، همه تلاش خود را به کار گرفت تا این زوج دوست‌داشتنی را با یکدیگر آشتی دهد.

کوین واقعا باهوش است!

هواداران سریال آفیس باور دارند که شخصیت کوین مالون به شکل خنده‌داری احمق به نظر می‌رسد. با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت دیدگاه دیگری دارد. این کاربر اعتقاد پیدا کرده که کوین مالون نه‌تنها مردی باهوش و بااستعداد است بلکه فیلم‌نامه سریال به او اجازه نمی‌دهد که از این هوشمندی‌اش یاری بگیرد. این کاربر در حالی از نبوغ کوین مالون سخن می‌گوید که به نظر می‌رسد که رفتارهای احمقانه او را فراموش کرده است.

وقتی کوین تنها برای یک ساعت [و پس از قرعه‌کشی] به عنوان مدیر شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین انتخاب شد، اشتباه‌های خنده‌دار بسیاری کرد. او حتی در قسمت‌های پایانی سریال [به درستی] از جایگاه شغلی‌اش در شرکت اخراج شد. کوین تنها یک بار هوش بی‌نظیرش را ثابت کرده است؛ وقتی که شیرینی‌های موردعلاقه‌اش را با دقتی شبیه به نوابغ ریاضی حسابداری می‌کند.

توبی آن‌قدر هم نفرت‌انگیز نیست!

توبی فلندرسن برای سال‌ها توسط مایکل اسکات آزار دیده است. بنابراین وقتی مایکل اسکات [در پایان فصل هفتم] از همکاری با شرکت داندر میفلین استعفا می‌دهد، توبی مانند دانشجویی که متوجه شده در ترم جدید تحصیلی خبری از استاد منفورش نیست، خوشحال می‌شود. اما جدایی مایکل اسکات از شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین هم آرامش را به زندگی توبی نمی‌آورد. چراکه حتی پس از خداحافظی رییس شعبه که دشمنی دیرینه‌ای با توبی داشت همچنان سایر کارمندان به تمسخر او ادامه می‌دهند.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که توبی فلندرسن آن‌قدر که به نظر می‌رسد هم نفرت‌انگیز نیست. این کاربر اعتقاد دارد که کارمندان داندر میفلین رفتار تندی با توبی دارند و واقعا هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای این رفتار وجود ندارد. توبی همه تمرکزش را روی پیشرفت مجموعه قرار داده و تلاش می‌کند تا وضعیت شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین را بهبود ببخشد.

بنابراین دلیلی برای این رفتارهای زشت و زننده با او وجود ندارد و توبی آن‌قدر که به نظر می‌رسد، نفرت‌انگیز نیست. اگرچه این فن تئوری قابل اعتنا به نظر می‌رسد اما ظاهرا این کاربر به ویژگی‌های منفی شخصیت توبی فلندرسن توجهی نکرده است.

فیلیس پس از ازدواج با راب تغییر کرد!

فیلیس ونس [با هنرنمایی فیلیس اسمیت] یکی از شخصیت‌های سریال آفیس است که هواداران سریال درباره او اختلاف نظر دارند. گروه‌هایی از هواداران سریال آفیس این شخصیت را دوست دارند و از مظلومیت ذاتی او سخن می‌گویند و گروهی هم به شرارت مخفیانه فیلیس اشاره می‌کنند. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت در گروه دوم قرار می‌گیرد؛ این کاربر توضیح می‌دهد که شخصیت فیلیس پس از ازدواج با راب ونس کاملا تغییر می‌کند و به زنی خودخواه و مغرور تبدیل می‌شود.

به اعتقاد این کاربر، فیلیس پس از ازدواج با مردی که کارخانه یخچال‌سازی دارد کاملا تغییر می‌کند. این کاربر توضیح می‌دهد که فیلیس تا پیش از ازدواج با راب، زنی مهربان، آرام و دوست‌داشتنی بود اما پس از آن‌ که مردی را پیدا می‌کند که قابل اعتنا به نظر می‌رسد، اعتماد به نفس لازم برای رفتارهای ناراحت‌کننده را پیدا می‌کند. این فن تئوری هوشمندانه به نظر می‌رسد. اما واقعیت آن است که فیلیس از همان ابتدای سریال آفیس شخصیت مرموزی به نظر می‌رسید. بنابراین رفتارهای خودخواهانه و آزاردهنده او چندان هم عجیب نبود.

اسکار به مرور زمان ضعیف می‌شود!

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت در یک فن تئوری جذاب مدعی می‌شود که همه شخصیت‌های سریال آفیس به مرور زمان عملکرد درخشان و دوست‌داشتنی‌شان در فصل‌های ابتدایی را از دست می‌دهند و به شخصیت‌هایی منفعل تبدیل می‌شوند. اما این کاربر باور دارد که اسکار مارتینز [با نقش‌آفرینی اسکار نونز] بالاتر از همه شخصیت‌های اصلی و فرعی، بدترین سقوط‌ ممکن را تجربه می‌کند. ضعیف‌شدن اسکار مارتینز ریشه مشخصی دارد؛ رابطه دوستانه او با آنجلا به مرور زمان کم‌رنگ می‌شود و به همین دلیل درامی که این دو شخصیت می‌توانند در فیلم‌نامه سریال داشته باشند، اعتبار خود را از دست می‌دهد.

رایان رویاپردازترین شخصیت سریال بود!

رایان هاوارد [با هنرنمایی بی جی نواک] از جمله شخصیت‌های سریال آفیس است که در فصل‌های ابتدایی اهمیت بیشتری در داستان سریال دارد و در ادامه به حاشیه می‌رود. با این حال او به هر شکل، دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد. او در فصل‌های ابتدایی در مقام یک کارمند مبتدی بود که به شکلی منطقی نگران بود. رایان می‌دانست که کارمندی احتمالا آینده قابل قبولی برای او نمی‌سازد. بنابراین شانس خود را برای پیشرفت امتحان کرد و البته که به موفقیت رسید. اما طمع و رویاپردازی‌های اشتباه رایان باعث شد تا راهی زندان شود.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که رایان رویاپردازترین شخصیت سریال آفیس است. با این حال حقیقت آن است که رایان همواره تلاش می‌کرد تا روش‌هایی منطقی را برای پیشرفت زندگی خود پیدا کند و شاید اگر تصمیم‌های اشتباهی نمی‌گرفت، زندگی بهتری داشت.

گیب خیلی هم عجیب نیست!

هواداران سریال آفیس می‌توانند در بسیاری از شخصیت‌های این سریال دوست‌داشتنی بحث کنند. اما بیشتر آن‌ها درباره یک دیدگاه اتفاق نظر دارند؛ گیب لویس [با نقش‌آفرینی زک وودز] قطعا عجیب‌ترین شخصیت سریال آفیس است. با این حال تعدادی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت حتی با این نکته تقریبا ثابت‌شده هم مشکل دارند. این کاربران در طول بحث‌های خودشان به این نتیجه می‌رسند که گیب لویس تمرکزش را روی انجام وظیفه‌اش در شرکت قرار داده بود، به خوبی کار می‌کرد و حتی با اندی مهربان بود. نیازی به یادآوری نیست که گیب به شکل جذابی از فیلم‌های ترسناک لذت می‌برد.

کرید هیچ دستاوردی برای سریال نداشت!

تقریبا همه شخصیت‌های سریال آفیس در 7 فصل ابتدایی این کمدی دوست‌داشتنی زیر سایه استیو کارل قرار داشتند. پس از آن که مدیر شناخته‌شده شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین تصمیم گرفت تا شرکت موردعلاقه‌اش را ترک کند، سایر کارمندان فرصت پیدا کردند تا بخش بیشتری از فیلم‌نامه سریال را تصاحب کنند. اما هیچکدام از آن‌ها در موقعیت جدید خود موفق ظاهر نشدند. بنابراین طبیعی به نظر می‌رسد که یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت تصمیم بگیرد تا شمشیر انتقادات خود را به سمت کرید برتون [با نقش‌آفرینی کرید برتون] بگیرد.

این کاربر باور دارد که کرید برتون در طول 9 فصل حضور در بیشتر اپیزودهای آفیس تقریبا هیچ دستاوردی برای سریال ندارد. بنابراین حضورداشتن و حضورنداشتن او چندان به چشم نمی‌آید. این کاربر اعتراف می‌کند که کرید برتون واقعا خنده‌دار به نظر می‌رسد اما هیچ تاثیری روی مسیر فیلم‌نامه سریال آفیس ندارد.

این فن تئوری منصفانه است اما به نظر می‌رسد که این کاربر شبکه اجتماعی ردیت ماهیت شخصیت کرید برتون را فراموش کرده است. کرید شخصیتی ناشناخته، مرموز و غیرقابل اعتماد بود. بینندگان سریال آفیس هرگز هویت واقعی کرید برتون را کشف نمی‌کنند. با این حال کرید همواره پیش‌بینی‌های جالبی داشت که اکثرا درست از آب درمی‌آمدند.

جیم و پم به اندازه رایان و کلی جذاب نیستند!

هیچ شک و تردیدی وجود ندارد که رایان و کلی از جذاب‌ترین و خنده‌دارترین شخصیت‌های سریال آفیس بودند. رابطه‌ای عاطفی اما تراژدیک و در عین حال خنده‌دار میان دو این شخصیت شکل می‌گیرد که به مرور زمان کم‌رنگ و پررنگ می‌شود. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که رابطه رایان و کلی نه‌تنها جذاب به نظر می‌رسد بلکه حتی از رابطه جیم و پم هم کمدی‌تر به نظر می‌رسد.

شاید رابطه جیم هالپرت و پم بیزلی به اندازه رابطه رایان هاوارد و کلی کاپور خنده‌دار نباشد اما بدون هیچ شک و تردیدی جذاب‌تر است. رابطه جیم و پم به شدت لایه‌لایه بود و تفاهم عمیقی در آن دیده می‌شد. در حالی که بخش قابل توجهی از کمدی رابطه رایان و کلی ناشی از عدم درک متقابل این دو شخصیت از یکدیگر بود. اگرچه مشاجره و بحث‌های میان رایان و کلی شباهت‌های بسیاری با روابط واقعی داشت اما واقعیت آن است که رابطه آن‌ها تحت هیچ شرایطی قابل مقایسه با رابطه جیم و پم نیست.

جیم هالپرت و پم بیزلی مصداق بارز یک زندگی واقعی بودند. آن‌ها آهسته آهسته با یکدیگر آشنا شدند، به یکدیگر علاقه پیدا کردند و تصمیم گرفتند در کنار یکدیگر زندگی کنند. ثمره ازدواج آن‌ها یک زندگی شیرین با حضور فرزندانی دوست‌داشتنی بود. اما رابطه رایان و کلی تنها به درگیری‌های لفظی خنده‌دار محدود می‌شود. بنابراین نه‌تنها هیچ شباهتی میان رابطه رایان و کلی با رابطه جیم و پم وجود ندارد بلکه این دو رابطه اساسا قابل مقایسه هم نیستند.

جیم شرور اصلی سریال است!

احتمالا هیچ‌کدام از شخصیت‌های سریال آفیس به اندازه جیم هالپرت به تماشاگر نزدیک می‌شوند. جیم با تماشاگر ارتباط برقرار می‌کند چون به همان شکلی به اتفاقات درون شعبه اسکرنتون شرکت داندر میفلین واکنش نشان می‌‌دهد که تماشاگر پاسخ می‌دهد. شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از تماشاگران سریال آفیس باور دارند که جیم هالپرت را باید قهرمان اصلی این سیتکام کمدی لقب داد.

با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت اعتقاد دارد که جیم هالپرت شرور اصلی سریال آفیس است. این کاربر دلیل قانع‌کننده‌ای برای ثابت‌کردن این فن تئوری دارد؛ دوایت شروت که مردی آرام و دوست‌داشتنی است به شکل غم‌انگیزی توسط جیم هالپرت اذیت می‌شود. شاید شوخی‌های جیم با دوایت اندکی بی‌رحمانه باشند اما واقعیت آن است که جیم در بسیاری از موارد با پیشنهاد‌هایی عاقلانه به کمک همکارانش می‌آید و البته که همسری دوست‌داشتنی است.

جیم و پم نباید ازدواج می‌کردند!

این فن تئوری احتمالا کینه‌ای‌ترین فن تئوری پیرامون سریال آفیس باشد. با این حال کاربری از شبکه اجتماعی ردیت که این فن تئوری را مطرح کرده روی اعتقادش پافشاری می‌کند و توضیح می‌دهد که جدول زمانی رابطه جیم و پم به شدت شلوغ و غیرقابل تحمل است. بنابراین این کاربر پیشنهاد می‌دهد که شاید بهتر بود که رابطه جیم و پم پس از دو فصل ابتدایی به پایان می‌رسید. آن‌ها هرگز نباید ازدواج می‌کردند و بچه‌دارشدن هم انتخاب درستی نبوده است.

تصور اینکه سریال آفیس بدون زوج جذاب هالپرت و بیزلی دقیقا چه شکلی می‌شد اندکی دشوار به نظر می‌رسد. با این حال به نظر می‌رسد که افرادی وجود دارند که از این ایده استقبال می‌کنند.

برف‌بازی جیم با دوایت اصلا خنده‌دار نبود!

شوخی‌های جیم هالپرت در جریان سریال آفیس واقعا خنده‌دار هستند. او بخش قابل توجهی از شوخی‌هایش را با دوایت شروت انجام می‌دهد. یکی از جذاب‌ترین این شوخی‌ها زمانی از راه می‌رسد که جیم هالپرت از زیبایی برف زمستانی می‌گوید و پس از آن دوایت شروت با لحنی شیرین او را مسخره می‌کند. بنابراین جیم تصمیم می‌گیرد که انتقامی جانانه از همکارش بگیرد. او با یک گلوله برفی بزرگ در برابر دوایت حاضر می‌شود و آن گلوله برفی را از فاصله نزدیک به صورت دوایت شروت می‌کوبد. این لحظه بسیار تعجب‌آور و دردناک به نظر می‌رسد.

شاید به همین دلیل باشد که یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که این شوخی اصلا خنده‌دار نبوده و بیشتر دردناک به نظر می‌رسد. اما حقیقت آن است که برخورد دوایت شروت با این گلوله برفی احتمالا یکی از موفق‌ترین پاسخ‌هایی بوده که او به شوخی‌های جیم هالپرت داده است. او به معنای واقعی کلمه از خجالت جیم هالپرت درمی‌آید و او را تنبیه می‌کند.

جیم و پم باید طلاق می‌گرفتند!

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که جیم و پم باید طلاق می‌گرفتند. این کاربر توضیح می‌دهد که این زوج دوست‌داشتنی در بخش‌هایی از فصل 9 با مشکل مواجه شده بودند. اگرچه به نظر می‌رسید که پم پیزلی به شخص دیگری علاقه‌مند شده اما در نهایت این بحران هم به خوبی مدیریت شد. این فن تئوری که جیم و پم باید از یکدیگر طلاق می‌گرفتند، اندکی بی‌رحمانه به نظر می‌رسد.

بینندگان سریال آفیس در جریان 9 فصل سریال آفیس پیشرفت رابطه جیم و پم را تماشا کردند. آن‌ها هرگز با یکدیگر درگیر نشدند و همواره ارتباطی نرم و شیرین را مدیریت می‌کردند. ضمن اینکه باید به نقش بسیار مهم دوایت شروت در موفقیت این رابطه هم اشاره کرد.

جیم از بدترین شخصیت‌های سریال است!

جیم هالپرت بدون هیچ تردیدی کاریزماتیک‌ترین شخصیت سریال آفیس است و از آن‌جایی که توسط جان کرازینسکی جذاب و خوش‌تیپ اجرا می‌شود، شیرینی بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین تقریبا غیرممکن است که جیم هالپرت را دوست نداشت. با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که جیم یکی از بدترین شخصیت‌های سریال آفیس است. او توضیح می‌دهد که جیم هالپرت را شخصیتی مغرور، خودخواه و از خود راضی می‌داند.

این کاربر باور دارد که پم بیزلی به عنوان نزدیک‌ترین شخصیت به جیم هالپرت در بهترین حالت زنی بی‌خطر و مطیع است که به افزایش رفتارهای خودخواهانه جیم دامن می‌زند. این فن تئوری تا حدودی منطقی به نظر می‌رسد؛ نیازی به یادآوری نیست که جیم هالپرت در فصل‌های پایانی سریال آفیس این فرصت را پیدا کرد تا به استارتاپی که تحت مدیریت خودش بود، منتقل شود. با این حال خودخواه‌بودن جیم هالپرت باعث نمی‌شود که ویژگی‌های مثبت او به حاشیه بروند.

آغاز رابطه جیم و پم آغاز سقوط سریال بود!

جیم و پم در فصل دو ابتدایی سریال آفیس رابطه گرمی با یکدیگر نداشتند. اگرچه تماشاگر علاقه این دو شخصیت به یکدیگر را به معنای واقعی کلمه تماشا می‌کرد اما هیچکدام از این دو شخصیت به یکدیگر نزدیک‌تر نمی‌شدند. به نظر می‌رسید که تردیدهایی در ذهن هر دوی آن‌ها وجود داشت که نزدیک‌شدن به یکدیگر را انکار می‌کرد. آن‌ها در نهایت پذیرفتند که برای یکدیگر مناسب هستند و یک رابطه جدی و احساسی را شروع کردند. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که آغاز رابطه جیم هالپرت و پم بیزلی با آغاز سقوط سریال مصادف است.

این کاربر توضیح می‌دهد که وقتی رابطه جیم و پم آغاز شد، درام سریال تغییر پیدا کرد. به اعتقاد این کاربر در شرایطی که فیلم‌نامه آفیس می‌توانست بخش بیشتری از تمرکزش را روی شخصیت مایکل اسکات قرار دهد، مجبور شد که رابطه جیم و پم را هم دنبال کند. بنابراین مشکلاتی در مسیر داستان ایجاد شد. با این حال بیشتر بینندگان سریال آفیس با این فن تئوری مخالف هستند. به اعتقاد آن‌ها، آغاز رابطه جیم و پم بخش دراماتیک فیلم‌نامه سریال آفیس را پررنگ‌تر کرد و از سوی دیگر جذابیت مهمی برای سریال بود. سایر شخصیت‌های سریال آفیس می‌توانستند خیلی زود خسته‌کننده شوند.

کارن برای جیم مناسبت‌تر بود!

جیم هالپرت در سریال آفیس دو رابطه جدی و مهم داشت که یکی از آن‌ها به ازدواج، فرزندآوری و عشقی طولانی منجر شد. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که همسر جیم هالپرت چندان مناسب او نیست و او انتخاب اشتباهی کرده است. این کاربر باور دارد که کارن فیلیپلی انتخاب مناسب‌تری برای جیم هالپرت بوده اما توضیحی درباره دلیل این ادعا ندارد. او تنها توضیح می‌دهد که ارتباط میان جیم و کارن را جذاب می‌بیند. چراکه آن‌ها علایق مشترک بسیاری داشتند.

شاید این فن تئوری قابل قبول باشد اما حقیقت آن است که جیم در نهایت پم بیزلی را ترجیح داد. شاید او لیاقت کارن را نداشت.

رابطه جیم و پم آزاردهنده بود!

نگاه‌های عاشقانه، تنش‌های آموزنده و هیجان دلپذیری که میان جیم هالپرت و پم بیزلی بود، رابطه آن‌ها را جذاب و دوست‌داشتنی می‌کرد. بسیاری از بینندگان سریال آفیس این دو شخصیت را دوست داشتند و رابطه میان آن‌ها را تحسین می‌کردند و حتی از مکالمات ناگهانی آن‌ها با فیلم‌بردارها هم لذت می‌بردند. با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که رابطه میان جیم و پم به معنای واقعی کلمه آزاردهنده بوده است.

درباره اقتصاد سرگرمی در خاورمیانه بخوانید:

کارخانه خلاقیت یاس در امارات متحده: آن‌چه از صنعت سرگرمی انتظار دارید واکاوی رشد صنعت سینما در عربستان سعودی: فرصت‌های میلیارد دلاری

این کاربر توضیح می‌دهد که روش جیم برای کسب اطلاع از نگاه پم به او و کارهایش [در مصاحبه‌های شخصی] را چندش‌آور می‌داند و نگاه‌هایی که میان او و پم بیزلی مبادله می‌شود را آزاردهنده توصیف می‌کند. با این حال بیشتر لحظات عاشقانه‌ای که میان پم و جیم وجود دارد برای هواداران سریال آفیس هم جذاب به نظر می‌رسد. شاید باید پذیرفت که این فن تئوری ناشی از حسادت است.

رفتار جیم و پم با مهمانان عروسی‌شان ظالمانه بود!

گروهی از بینندگان سریال آفیس از اپیزودی که در آن جیم و پم با یکدیگر نامزد می‌کنند، رضایت ندارند. آن‌‌ها این اپیزود را غیرقابل تحمل می‌دانند و رفتارهای جیم و پم با مهمانان عروسی‌شان را ظالمانه توصیف می‌کنند. جیم هالپرت و پم بیزلی در حاشیه جشن عروسی‌شان به مهمانان‌ دستور می‌دادند که چه کارهایی انجام دهند و چه کارهایی را فراموش کنند. این رفتار به اعتقاد گروهی از بینندگان سریال آفیس واقعا نادرست است. جیم و پم به شکلی با مهمانان خود رفتار می‌کردند که گویی در حال برگزاری یک مراسم عروسی سلطنتی هستند.

بخشی از دستورهایی که جیم هالپرت و پم بیزلی به مهمانان عروسی خود می‌دادند، ناشی از حاملگی پم بود. پم می‌دانست که می‌تواند ویار بسیاری از خوراکی‌ها را پیدا کند. بنابراین از مهمان‌های عروسی خود درخواست می‌کرد که ترجیحا گروه قابل توجهی از خوراکی‌ها را امتحان نکنند. بخشی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت هم به این ماجرا واکنش نشان داده‌اند و آن را غیرقابل تحمل می‌دانند.

دوایت آزار می‌دید!

جنگ سرد میان دوایت و جیم [که گاهی به یک درگیری نظامی تبدیل می‌شد] یکی از خنده‌دارترین دستاوردهای سریال آفیس است. با این حال یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور ندارد که اختلاف میان آن‌ها تنها رقابتی برای فروش بیشتر کاغذ باشد. به اعتقاد این کاربر، جیم شبانه‌روزی تلاش می‌کند تا دوایت را آزار دهد و به همین دلیل دوایت شروت، کارمندی که عاشقانه به کارش متعهد بود، همواره از سوی او آسیب می‌دید.

جیم همواره به دوایت ضرر می‌زد و به همین دلیل دوایت شروت مجبور می‌شد درآمدش را صرف جبران خسارات ناشی از شوخی‌های جیم کند. نیازی به یادآوری نیست که جیم به دوایت تلقین کرده بود که نابارور است و هرگز نمی‌تواند که بچه‌دار شود. با این حال دوایت شروت هم کاملا مظلوم نیست. چندین مورد وجود دارد که شرارت دوایت را ثابت می‌کند. بنابراین نمی‌توان دوایت شروت را بازنده کامل رقابت با جیم دانست. چراکه دوایت هم گاهی آسیب‌های غیرقابل جبرانی به جیم وارد کرده است.

دوایت قلدرتر از جیم بود!

بحث و جدال میان کاربران شبکه اجتماعی ردیت هرگز فروکش نمی‌کند. بنابراین طبیعی به نظر می‌رسد که دیدگاه‌هایی ضد و نقیض هم وجود داشته باشند. در حالی که یکی از کاربران ردیت باور داشت که دوایت همواره از شوخی‌های زشت جیم هالپرت آسیب دیده، یکی دیگر از کاربران این شبکه اجتماعی توضیح می‌دهد که دوایت رفتارهای قلدرمابانه بیشتری نسبت به جیم هالپرت دارد. این کاربر اطمینان دارد که پاسخ‌های دوایت به شوخی‌های جیم نه‌تنها به اندازه شوخی‌های جیم خطرناک‌ هستند بلکه حتی بدتر به نظر می‌رسند.

دوایت بزرگترین مشتری جیم را تصاحب کرد و حتی در شرایطی که وانمود می‌کرد که مشتری جیم است از او شکایت کرد. رفتارهای دوایت با جیم کینه‌ای به نظر می‌رسند اما واقعیت آن است که هر دوی آن‌ها مقصر هستند. جیم و دوایت از خط قرمزها عبور کردند و تا آن‌جایی پیشروی کردند که تقریبا حریمی برای یکدیگر باقی نگذاشتند. آن‌ها گاهی به شکلی با یکدیگر رفتار می‌کنند که به نظر می‌رسد قصد جان دیگری را دارند.

جیم و پم باور داشتند که بهترین هستند!

بینندگان سریال آفیس از جیم هالپرت و پم بیزلی نفرت ندارند. اما گروهی از آن‌ها باور دارند که جذابیت این زوج دوست‌داشتنی پس از آن‌ که با یکدیگر ازدواج کردند به شدت افت پیدا کرد. یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت باور دارد که جیم و پم پس از ازدواج اندکی بداخلاق شدند و اندکی متفاوت به نظر می‌رسیدند. به اعتقاد این کاربر، این زوج به شکلی رفتار می‌کردند که گویی بهتر از بقیه هستند و سعی می‌کردند تا قوانینی را وضع کنند که تنها به نفع خودشان باشد.

اگرچه این فن تئوری توضیح می‌دهد که جیم و پم به برتربودن خودشان باور داشتند اما چندان هم منطقی به نظر نمی‌رسد. جیم و پم یکدیگر را د

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب