سونی با خرید Bungie قصد سرمایهگذاری هنگفت روی بازیهای لایو سرویس را داردرئیس پلی استیشن، جیم رایان، در مورد خرید بانجی (Bungie) توسط سونی اعلام کرده که این قرارداد چگونه به آن‌ها کمک می‌کند تا حضور بیشتری در زمینه‌های لایو سرویس داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:هر آنچه باید درباره سرویس PlayStation Now بدانیدبا سرویس کلاد گیمینگ سونی بیشتر آشنا شوید

رایان در صحبت با Gamesindustry.biz گفت که سونی و بانجی «همانند دو تکه پازل هستند که می‌توانند در کنار هم قرار بگیرند.» او گفت در حالی که سونی در طول تاریخ بیشتر به خاطر بازی‌های تک‌نفره و متمرکز بر داستان شناخته می‌شود، Bungie در توسعه «بازی‌های عظیم و همه‌جانبه که پایانی ندارند»، مهارت دارد. رایان گفت سونی پیش از خرید بانجی در نظر داشت بازی‌های لایو سرویس بیشتری بسازد، اما خرید این استودیو به سونی کمک می‌کند سریع‌تر به این هدف برسد.

من از این حمایت می‌کنم که خودمان [بازی‌های لایو سرویس] را بسازیم، اما زمانی که پتانسیل داشتن شریکی همچون بانجی را دارید که از قبل در این موقعیت بوده، همه این کارها را قبلا انجام داده، درس‌ها را یاد گرفته و یک تیم‌ فوق‌العاده و درخشان دارد که پتانسیل کمک کردن به ما را دارد… ما با خود فکر کردیم چیزی را اکنون می‌توانیم در اختیار داشته باشیم که انجام آن به خودیِ خود ممکن است چندین سال طول بکشد. به همین منظور زمان لازم برای رسیدن به آن موقعیت را با این کار به میزان قابل توجه‌ای کاهش می‌دهیم.

همچنین در این مصاحبه، رایان به برنامه‌های سونی برای افزایش تعداد بازیکنان جامعه پلی استیشن با «فراتر رفتن از مرکز حیات کنسول‌های تاریخی سونی» اشاره کرد. این مدیر اجرایی ادامه داد که ممکن است این برنامه‌ها به شکل انتشار بازی‌ها «در مکان‌های مختلف و به روش‌های مختلف» پیاده شود.

سونی در حال حاضر این کار را با انتشار برخی از بازی‌های کنسولی و انحصاری خود روی رایانه‌های شخصی انجام می‌دهد، از جمله بازی God of War که به تازگی منتشر شد. اما رایان گفت که این برنامه توسعه روی گرایش بیشتر به بخش لایو سرویس متمرکز شده و خرید استودیو بانجی به سونی کمک می‌کند سریع‌تر به هدف خود برسد. او گفت:

ما یک برنامه بلندپروازنه با لایو سرویس داریم. فرصتی برای کار با افراد باهوش و با استعداد بانجی و به ویژه یادگیری از آن‌ها… که به طرز قابل توجه‌ای به سفری که در آن هستیم، سرعت می‌بخشد.

به غیر از بانجی، سونی قراردادی با استودیو فایرواک برای انتشار اولین بازی آن‌ها امضاء کرده که یک تیم توسعه‌دهنده بودجه بالا (AAA) متشکل از بازی‌سازان سابق Halo و Destiny است. اولین ساخته آن‌ها یک بازی چند‌نفره است که در دنیایی جدید و متفاوت اتفاق می‌افتد، اگرچه هنوز بازی به طور رسمی معرفی نشده است.

مطلب پیشنهادی:دست سونی توی دادگاه فورتنایت رو شد!اپل در برابر اپیک گیمز… فایت

Top 10:خفن‌ترین ایستراگ‌های بازی‌های ویدیویی در سال 2021

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب