استودیو سازنده بازیهای Worms نیز NFT خود را معرفی کردناشر Team17 که به خاطر سری Worms شناخته می‌شود،‌ امروز خط جدیدی از NFT‌ها را معرفی کرد، اما پس از واکنش طرفداران، اعلام کرد در داخل بازی‌ها در دسترس نخواهند بود. در واقع، برخی از کارکنان خود شرکت ظاهرا قبل از اعلام عمومی از این موضوع بی‌اطلاع بودند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Omno – رویایی از جنس نوربا من سفر کن تا شگفتی‌ها را ببینی

پروژه MetaWorms که همکاری میان Team17 و Reality Gaming Group است، در وب‌سایت رسمی به‌ عنوان یک «پروژه هنری و تولیدی NFT» توصیف شده و تصویر چرخشی رنگاورنگ و درخشانی از شخصیت Worms در آن گنجانده شده است. تیم ساخت گفت با استفاده از «زنجیره جانبی» بلاک‌چین محبوب اتریوم، به اندازه سایر NFT‌ها انرژی مصرف نخواهد شد و بخشی از درآمد حاصل از آن به طرح مزارع تغذیه مجدد اختصاص خواهد یافت.

اتریوم در سال 2022 به تدریج از یک سیستم «اثبات سهام» برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند. بدین صورت از سیستم «اثبات کار» تغییر پیدا می‌کند که از نظر زیست‌محیطی بسیار پرهزینه‌ است و تا حد زیادی مسبب این امر بوده که چرا در حال حاضر در دنیا کارت گرافیک به سختی پیدا می‌شود.

به گزارش Eurogamer، این اعلامیه برای کارکنان استودیو تعجب‌آور بود و برخی که از آنان که از قبل اطلاع داشتند، مخالفت خود را اعلام کردند. با این حال، برنامه‌ای برای وارد کردن NFT‌ها به داخل بازی‌ها وجود ندارد.

استودیو سازنده گفت آن‌ها مجوز نام تجاری Worms را به جدیدترین شریک واسطه‌ می‌دهند تا شریک آن‌ها بتواند آثار هنری دیجیتال قابل دریافت را بر اساس یکی از محبوب‌ترین آی‌پی‌ها در بازی‌های مستقل، به روشی مشابه با کالاهای فیزیکی موجود، تولید کند. آن‌ها اضافه کردند که برنامه‌ای برای اضافه شدن NFT‌ها به «هیچ‌کدام از عنوان‌های اصلی بازی‌های مستقل استودیو» وجود ندارد.

این اولین باری نیست که می‌بینیم برنامه‌های NFT در صنعت بازی مورد انتقاد قرار می‌گیرند. یوبیسافت پلتفرم Quartz خود را راه‌اندازی کرد و NFT‌ها را در Ghost Recon Breakpoint پیاده‌سازی کرد که بعداً اظهار نظر کردند بازیکنان مزیت NFT را درک نمی‌کنند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites – بازی در نقش یک بانوی خون‌آشاماحیای خون‌های رین

Top 10:خفن‌ترین ایستراگ‌های بازی‌های ویدیویی در سال 2021

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب