توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

انیمه‌های مشابه سریال “بازی مرکب” (Squid Game) برای طرفداران این سریال


5 ساعت پيش

انیمه‌های مشابه سریال “بازی مرکب” (Squid Game) برای طرفداران این سریال

انیمه‌های مشابه سریال “بازی مرکب” (Squid Game) برای طرفداران این سریال
لیست انیمه
خاطره باقری
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

“بازی مرکب” یک سریال اکشن درام از کره جنوبی است. داستان درباره شرکت‌هایی یک بازی مرگبار است که در صورت برنده شدن ۴۵,۶ میلیارد وون به دست می‌آورد. “هوانگ دونگ هیوک” (Hwang Dong-Hyuk) نویسنده و کارگردان این سریال به گفته خودش کلی کمیک (و مانگای ژاپنی) خوانده و تصمیم گرفته سریالی با بازی بقا در کره بسازد. بازی بقا یک ژانر محبوب مانگا و انیمه است، بنابراین طبیعی است که انیمه‌هایی در این ژانر هم ساخته شده باشد. در اینجا انیمه‌های مشابه سریال “بازی مرکب” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

10. فول دایو – Full Dive: The Ultimate Next-Gen Full Dive RPG Is Even Shittier than Real Life – 2021

انیمه “فول دایو” درباره یک گیمر بااستعداد به نام هیروشی یوکی است که یک بازی می‌خرد و بعد این بازی واقعیت مجازی را شروع می‌کند. بعد متوجه می‌شود این بازی خطرناک واقعی است. با این حال تصمیم می‌گیرد بازی را ادامه دهد. “فول دایو” و “بازی مرکب” هر دو از کلیشه‌های بازی بقا استفاده می‌کنند. در حالی که “بازی مرکب” در انتخاب بازی‌ها ساده عمل می‌کند، “فول دایو” بازی‌های واقعی دارد که همه گیمرها دوست دارند در چنین بازی‌ای شرکت کنند.

همچنین بخوانید: سریال بازی مرکب (Squid Game) واقعاً براساس داستان واقعی ساخته شد؟

9. من روی یک میلیون زندگی ایستاده‌ام – I’m Standing on a Million Lives – 2020

یک موجود عجیب به نام گیم مستر گروهی از نوجوان‌ها را به دنیای بازی می‌برد و به آن‌ها می‌گوید باید در زمان مشخص این بازی‌ها را تکمیل کنند. آن‌ها در دنیای بازی نامیرا هستند و اگر حداقل یکی از آنها زنده باشد می‌توانند دوباره جان بگیرند. از آنجاییکه این انیمه و سریال “بازی مرکب” بر پایه بازی بقا ساخته شده‌اند، بنابراین طبیعی است که هر دو شخصیت‌های پیچیده دارند. در حالی که قهرمان “بازی مرکب” یک قمارباز بازنده بود، قهرمان این انیمه هم یک آدم خودخواه است.

8. هنر شمشیرزنی آنلاین – Sword Art Online – 2012

یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های بازی بقا که یکی از انیمه‌های مشابه سریال “بازی مرکب” هم محسوب می‌شود. شخصیت اصلی انیمه در دنیای بازی گیر می افتد و متوجه می‌شود تنها راه بیرون آمدن از این دنیا بردن بازی است. وگرنه جانش را از دست می‌دهد. این چندگانه شامل اسپین آف، فیلم‌های انیمه و بازی ویدیویی است. در این انیمه هم مثل سریال شاهد یک داستان ساده هستیم.

7. گانتز – Gantz – 2004

داستان درباره دو دانش آموز دبیرستانی به نام کی کورونو و ماسارو است که در حال تلاش برای نجات یک مرد بی خانمان تصادف می‌کنند و خود را در یک اتاق می‌بینند. در این اتاق غریبه‌های دیگری هم هستند. آن‌ها متوجه می‌شوند باید بیگانه‌های روی زمین را نجات بدهند. بنابراین باید مأموریت خود را شروع کنند. این انیمه هم مثل سریال “بازی مرکب” شخصیت پردازی خوبی دارد.

6. هانتر × هانتر – Hunter x Hunter – 2011-2014

گان در یک جزیره بزرگ شده و فکر می‌کند پدرش مرده. با این حال وقتی متوجه می‌شود پدرش زنده است و همه او را به عنوان هانتر می‌شناسند، تصمیم می‌گیرد خودش هم هانتر شود و جا پای پدرش بگذارد. او در بین راه با شخصیت‌های جالبی روبرو می‌شود که بعضی دوست و بعضی دشمن او هستند. در این انیمه هم مثل سریال، خانواده نقش مهمی را ایفا می‌کند. جی-هان به خاطر دحترش در بازی شرکت می‌کند؛ در حالی گان هم به خاطر پدرش می‌خواست هانتر شود. به همین دلیل این انیمه یکی از انیمه‌های مشابه “بازی مرکب” محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت قدرتمند در پایان سریال هانتر × هانتر (Hunter X Hunter)

5. خاطرات آینده – The Future Diary – 2011-2013

یوکیترو یکی از 12 شرکت کننده بازی بقاست. برنده این بازی جانشین خدا می‌شود. تلفن هر بازیکن به دفترچه خاطرات آینده تبدیل می‌شود که می‌تواند خاطرات آینده را پیشبینی کند. این انیمه هم توانایی‌های انسان در شرایط سخت را نشان می‌دهد.

4. بازی داروین – Darwin’s Game – 2020

کانامه بعد از گرفتن دعوت نامه‌ای از یک دوست در یک بای شرکت می‌کند. اولش نمی‌داند این بازی چه عواقبی دارد. ظاهراً هر شرکت کننده یک قدرت به دست می‌آورد. کانامه و جی-هان هر دو از گیم مستر خود نفرت دارند. این نفرت در کانامه بیشتر شده و به قتل می‌انجامد.

3. کاکگوروی – Kakegurui – 2017

یک انیمه دیگر که مثل “بازی مرکب” به قماربازی می‌پردازد. داستان انیمه در یک آکادمی رخ می‌دهد که دانش آموزان ثروتمند برای دستیابی به قدرت و شهرت هر کاری می‌کنند. در این مدرسه جایگاه دانش آموزان نه به موفقیت تحصیلی وابسته است نه ورزشی، بلکه به میزان قمارباز بودنشان.

2. آلیس در سرزمین مرزی – Alice in Borderland – 2014-2015

یک انیمیشن درباره آریسو و دو دوست منزوی‌اش که به نسخه دیگری از توکیو برده می‌شوند. آن‌ها متوجه می‌شوند در آنجا باید در بازی‌های مرگبار شرکت کنند تا زنده بمانند. نوع و میزان سختی این بازی‌ها طی بازی کارت نشان داده می‌شود. هر دوی این انیمه و سریال “بازی مرکب” بازی‌های بقا را به عنوان استعاره‌ای برای نمایش مسائل اجتماعی به کار می‌برند.

همچنین بخوانید: نامردترین شخصیت‌های انیمه که به بهترین دوستشان خیانت کردند

1. برج خدا – Tower of God – 2020

یک انیمه اقتباسی از یک سریال اینترنتی درباره شخصیتی که کل زندگی‌اش را در یک غار تاریک گذرانده. تنها راه شناخت دنیای بیرون برای او شکاف بالای غار است. روزی دختری به نام ریچل توی این غار می افتد و زندگی او را عوض می‌کند.او متوجه می‌شود ریچل باید از برجی بالا برود تا به خواسته‌اش برسد. بنابراین این دو شخصیت با هم همراه می‌شوند. یکی از بهترین انیمه‌های مشابه “بازی مرکب” که به مضامین رازآلود و فرهنگی می‌پردازد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

بهترین والدین انیمه که بچه‌های بد و ناخلفی داشتند و باید انیمه آن‌ها را تماشا کنید

شادترین شخصیت‌های انیمه که در حقیقت زندگی سختی دارند

نامردترین شخصیت‌های انیمه که به بهترین دوستشان خیانت کردند

بهترین انیمه‌های کودکان و بزرگسالان که از آن لذت می‌برید و باید تماشا کنید

قوی‌ترین بچه‌های انیمه که از والدین خود قدرتمندتر هستند و باید آنها را بشناسید

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب