با انجام این ورزش ها در باشگاه چقدر کالری میسوزانید؟!کالریکالری

آیا میدانید در باشگاه چقدر کالری میسوزانید

اگر اهل ورزش و باشگاه رفتن هستید و به تناسب اندام خود اهمیت میدهید قطعا دانستن این موضوع که با انجام هر ورزش چقدر کالری میسوزانید برایتان مهم است. در این مطلب میزان کالری سوزی در باشگاه را برایتان گردآوری کرده ایم که مطالعه آن قطعه خالی از لطف نیست.

ورزشکاران فعالیت های مختلفی در باشگاه انجام می دهند و میزان کالری سوزی آن را معمولا بیش از حد ارزیابی می کنند. بررسی ها نشان داده است که میزان کالری سوزی دویدن بر روی تردمیل ۱۳ درصد، ورزش بر روی دوچرخه ثابت هفت درصد و ورزش بر روی الیپتیکال۴۲ درصد بیش از حد واقعی تصور می شود. معمولا ۵۰ تا ۷۰ درصد انرژی که بدن مصرف کردند صرف کارهای روزانه می شود. هر چقدر بدن عضلانی تر باشد بیشتر کالری می سوزاند. حتی در زمان استراحت فعالیت فیزیکی دمای بدن را افزایش می دهد و باعث می شود که ۲۰ درصد کالری سوزی افزایش یابد. نیم کیلو چربی حدود سه هزار و ۵۰۰ کالری دارد.

با هر ورزش چقدر کالری میسوزانید

تردمیل:

دویدن کالری سوزی زیادی دارد. اگر با سرعت یازده و نیم مایل بر روی تردمیل بدوید در نیم ساعت بین ۲۷۰ تا ۴۰۰ کالری می سوزانید. اگر شیب تردمیل را افزایش دهید کالری سوزی بیشتر می شود. اگر ورزش هوازی را به صورت HIIT (کوتاه مدت و شدید) انجام دهید. باز هم کالری سوزی بیشتر می شود. در ورزش های HIIT در هر دقیقه ۹ تا ۱۳ کالری سوزانده می شود.

کالری سوزیکالری سوزی

کالری سوزی با تردمیل در باشگاه

دوچرخه ثابت:

ورزش بر روی دوچرخه ثابت در نیم ساعت با شدت متوسط ۲۱۰ تا ۳۱۱ کالری می سوزاند. اگر شدت افزایش یابد کالری می سوزد به ۳۱۵ تا ۴۶۶ می رسد.

شنا:

شنا کردن در نیم ساعت ۳۰۰ تا ۴۴۴ کالری می سوزاند. این ورزش به مفاصل نیز فشار وارد نمی کند.

کالریکالری

کالری سوزی با شنا در باشگاه

ورزش ترکیبی:

ترکیب ورزش های استقامتی و هوازی در ۳۰ دقیقه ۲۴۰ تا ۳۵۵ کالری می سوزاند.

وزنه زدن:

وزنه زدن در هر نیم ساعت ۹۰ تا ۱۳۳ کالری می سوزاند. هر چقدر عضله سازی بیشتر باشد کالری سوزی بیشتر است. بنابراین بهتر است که وزنه زدن در برنامه شما باشد تا عضله سازی داشته باشید.

کالریکالری

کالری سوزی با وزنه زدن در باشگاه

با فرآیند کالری سوزی آشنا شوید

برای اینکه با فرایند کالری سوزی آشنا شوید باید بدانید که هر روز باید حداقل چند کالری مصرف کنید. مسئله مهم دیگر این است که بدن شما برای فراهم آوردن انرژی لازم برای تامین سه عملکرد زیر کالری سوزی می کند:

۱) متابولیسم پایه (BMR):BMR میزان کالری است که بافعالیت هایی که روزانه در زمان استراحت (مثلاً خواب) می سوزانید. این میزان تقریباً ۶۰% از کالری هایی است که یک فرد متوسط در روز می سوزاند.

۲) فعالیت های فیزیکی برای کالری سوزی:اینها کالری هایی هستند که با انجام فعالیت هایی که نیاز به حرکت و تکاپو دارد می سوزد، از راه رفتن تا دم یخچال یا شستن ظرف ها تا ورزش. به طور متوسط، افراد ۳۰% از کالری های مصرفی روزانه خود را از طریق فعالیت فیزیکی می سوزانند.

۳) کالری سوزی با رژیم غذایی:کالری سوزی فرایندی است که در آن بدن با افزایش متابولیسم به بالاتر از حد نرمال، گرما یا انرژی تولید می کند. پس کالری سوزی با رژیم غذایی به این معنی است که کالری ها در فرایند خوردن غذا، هضم غذا، جذب غذا و مصرف آن سوخته می شوند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب