انیمه “کنیز سما” (Maid Sama) و انیمه‌های مشابه که باید تماشا کنید8 دقیقه پيش

انیمه “کنیز سما” (Maid Sama) و انیمه‌های مشابه که باید تماشا کنید

انیمه “کنیز سما” (Maid Sama) و انیمه‌های مشابه که باید تماشا کنید
لیست انیمه
خاطره باقری
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

انیمه “کنیز سما” یک انیمه کمدی رمانتیک است. داستان درباره یک دختر و پسر است که از دنیاهای کاملاً متفاوتی می‌آیند. با این حال و با وجود تفاوت‌ها عاشق هم می‌شوند. داستان‌های مدرسه‌شان همیشه ساده و پیش پا افتاده بود. اما به تدریج همه چیز عوض می‌شود. از آنجایی که بیشتر دانش آموزان مذکر هستند، دخترها برای آخت شدن با شرایط کار سختی پیش رو دارند. میساکی آیوزاوا تصمیم می‌گیرد شرایط را برای همکلاسی‌های دخترش بهتر کند. او در عرصه ورزشی و تحصیلی خوب عمل می‌کند. بنابراین به عنوان اولین رئیس شورای دانش آموزی مؤنث انتخاب می‌شود. از آن موقع به بعد او ستاره مدرسه است. با این که میساکی به چنین موفقیت‌هایی دست یافته، اما در خانه زندگی راحتی ندارد. او مخفیانه در یک کافه نیمه وقت کار می‌کند تا بدهی‌های پدرش پرداخت شود و در خرج خانه سهیم باشد. وقتی یکی از پسران محبوب مدرسه به نام تاکومی، به راز او پی می‌برد، شرایط سخت می‌شود.

یکی از نکات مشترک ژانر کمدی رمانتیک دو شخصیت با پیشینه‌های کاملاً متفاوت است که به تفاوت‌های میان خودشان غلبه می‌کنند و به هم نزدیک می‌شوند. موضوع زمانی جالب می‌شود که همه این اتفاق‌ها در ژانر کمدی می افتد، نه تراژدی. انیمه “کنیز سما” هم به خوبی توانسته بین چنین کلیشه‌هایی تعادل برقرار کند. اگر این انیمه را دوست داشتید و تصمیم دارید آثار مشابه را تماشا کنید جای خوبی آمده‌اید. چون ما در اینجا تصمیم داریم فهرستی از انیمه های مشابه “کنیز سما” را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

13. دختر هلویی – Peach Girl – 2005

مومو آداچی دختر خوبی است، اما اتفاق‌های بدی برایش افتاده. حتی یک تن برنزه و موهای طلایی هم دردی از او دوا نمی‌کند. در مدرسه و دور و اطراف او شایعه شده که او دختر آسان گیری است. با این حال بعداً معلوم می‌شود که تنها دوست مومو یعنی سائه همه این شایعات را پخش کرده. چون همیشه به مومو حسادت می‌کرد. مومو از یک بازیکن بسکتبال به نام توجی خوشش می‌آید. اما نمی‌داند چطور علاقه‌اش را به او ابراز کند و پا پیش بگذارد. از طرف دیگر، کایری هم یک پسر خوشگذران است که از مومو خوشش می‌آید. حالا مومو که بین این سه نفر گیر افتاده، باید مسیر خودش را در زندگی پیدا کند.

همچنین بخوانید: بهترین موسیقی‌های انیمه‌ که ارزش بارها شنیدن را دارند

12. دوستت دارم، عزیزم – I Love You, Baby – 2004

کیپی در مدرسه شخصیت محبوبی است. او پسری خوش گذران است که به احساسات بقیه کوچک‌ترین اهمیتی نمی‌دهد. وقتی زن عمویش پسرعموی او را ترک می‌کند، او باید از یوزویوی پنج ساله مراقبت کند. این اتفاقات کم کم کیپی را عوض می‌کند. چون حالا نه تنها باید از آن کودک بهتر مراقبت کند، بلکه خودش را عوض کند. بنابراین کم کم آدم بهتری می‌شود. از طرف دیگر، سر و کله کوکورو در زندگی او پیدا می‌شود و از کوکورو تقاضای کمک می‌کند.

11. مایو چیکی – Mayo Chiki – 2011

کینجیرو ساکاماچی پسر خوبی است. با این حال در رابطه با او یک مشکل وجود دارد. موضوع این است که او از خانم‌ها می‌ترسد و هر بار به یکی از خانم‌ها نزدیک می‌شود، بینی‌اش خونریزی می‌کند. موضوع زمانی بدتر می‌شود که او پی می‌برد، خدمتکار خوش قیافه و محبوب مدرسه، در حقیقت یک دختر است. بنابراین برای کمک به او باید بر ترس خود غلبه کند. از طرف دیگر با مشکلات خودش هم کنار بیاید.

10. میزبان باشگاه دبیرستان اوران – Ouran High School Host Club – 2006

هاروهی دانش آموزان آکادمی اوران است. با این وجود از میزبان باشگاه دبیرستان اوران هیچ خبری ندارد. وقتی تصادفاً چیز باارزشی را می‌شکند، باید با کار کردن در آن باشگاه خسارت را پرداخت کند. از آنجایی که ظاهر خودش را عوض کرده همه تصور می‌کنند او هم پسر است. وقتی به هویت واقعی او پی می‌برند، دیگر کار از کار گذشته و وقت عقب نشینی نیست. جدا از این بد شانسی‌ها رابطه او با تاماکی هم دردسرساز شده. کاملاً معلوم است که این دو نفر همدیگر را دوست دارند، اما چقدر دیگر مانده تا حس واقعی‌شان را به هم اعتراف کنند؟

9. بوسه شیطنت آمیز – Mischievous Kiss – 2008

کوتوکا آیهاران از اولین روز مدرسه عاشق نائوکی بود. وقتی سرانجام جرئتش را پیدا می‌کند درباره احساساتش با او حرف می زند و به او می‌گوید که دوستش دارد. اما نائوکی، که پسر خوشتیپ و محبوب مدرسه است دست رد به سینه کوتوکا می زند. مدتی بعد یک زلزله خانه کوتوکو را نابود می‌کند. پدرش آن‌ها را موقتاً به خانه بهترین دوستش می‌برد تا مدتی آنجا بمانند. از قرار معلوم این دوست پسر نائوکی است. وقتی این دو زیر یک سقف زندگی می‌کنند، نائوکی بیشتر کوتوکو را می‌شناسد و رفته رفته او هم عاشق کوتوکا می‌شود.

همچنین بخوانید: لیست بهترین انیمه‌ها که می‌توانید بارها و بارها آن‌ها را تماشا کنید

8. اسکول رامبل – School Rumble – 2004-2008

تنما تسکاموتو در مدرسه محبوب نیست، اما از پسری به نام اوجی خوشش می‌آید که او پسر محبوب مدرسه است. او یک پسر جالب، دوست داشتنی و پرانرژی است که تنما همیشه آرزویش را داشت. اما تنما نمی‌داند چطور به او ابراز علاقه کند. از طرف دیگر کنجی هم نسبت به تنما چنین حسی دارد. در حقیقت، او فقط به خاطر نزدیک شدن به تنما به آن مدرسه آمده. اما نمی‌داند چطور علاقه‌اش به تنما را به او ابراز کند و از احساساتش حرف بزند. در همین حال که هر دو نفر تلاش می‌کنند به فرد مورد علاقه‌شان نزدیک شوند، مشکلاتی بروز می‌کند. چون هاریما ناخواسته سوتفاهم هایی به وجود آورده و همه را به جان هم می‌اندازد.

7. شرایط آن دو نفر – His and Her Circumstances – 1998-1999

یوکینو میازاوا دختری است که ستاره مدرسه محسوب می‌شود. او یک دختر زیبا و محبوب است که فقط به درس و مدرسه‌اش فکر می‌کند. با این حال این ظاهر ماجراست. چون در خانه یک دختر مغرور است که همیشه دوست دارد بهترین باشد و همه او را تحسین کنند. وقتی سوییچیرو جای او را می‌گیرد و به دانش آموز برتر کلاس تبدیل می‌شود، یوکینو قسم می‌خورد انتقام بگیرد. اما وقتی سوییچیرو به هویت واقعی یوکینو پی می‌برد از آن به نفع خودش استفاده می‌کند، بنابراین همه چیز عوض می‌شود.

6. هیولای کوچک من – My Little Monster – 2012

شیزوکو برای آینده نقشه‌های بزرگی در سر دارد و خودش را غرق در درست و تحصیل کرده است. او ظاهر سرد و خشکی دارد و همه او را یک فرد بی احساس می‌دانند. از طرف دیگر هارو یوشیدا قرار دارد. او به درست و تحصیل اهمیتی نمی‌دهد و درباره رابطه‌های انسانی هم چیز زیادی نمی‌داند. بقیه او را به خاطر رفتار خشن و غیرقابل کنترلش می‌شناسند. وقتی شیزوکو هارو را ملاقات می‌کند، معصومیت وجود او را می‌بینید و متوجه می‌شود همه این رفتارهای سرد و خشک سطحی هستند. او در عمق وجود خود شخصیتی گرم دارد.

همچنین بخوانید: انیمه‌های محبوب که می‌توانند به بازی ویدیویی تبدیل شوند

5. لاو کام – Love Com – 2007

قد ریسا و آتسوشی همیشه برای زندگی‌شان دردسرساز بوده است. ریسا به عنوان یک دختر ژاپنی زیادی قد بلند است. آتسوشی هم به عنوا یک پسر ژاپنی زیادی قد کوتاه است. این دو نفر به خاطر قدشان همیشه توسط همکلاسی‌های دیگر مورد تمسخر قرار می‌گیرند و اذیت می‌شوند. در روزهای تابستانی یک پسر قد بلند به نام ریوجی به مدرسه می‌آید. ریسا هم فوری عاشق و شیفته او می‌شود. آتسوشی هم دختری را پیدا می‌کند و از او خوشش می‌آید. ریسا و آتسوشی با وجود شرایط مشابه خودشان تصمیم می‌گیرند به هم ملحق شوند و در زندگی عاشقانه خود به همدیگر کمک کنند. این انیمه به انیمه “کنیز سما” شباهت‌‌هایی دارد.

4. بگو دوستت دارم – Say “I Love You” – 2012

یک حادثه از دوران کودکی که برای می تاچیبانا رخ داده باعث شده که او دیگر نتواند به مردم اعتماد کند. بنابراین حالا یک فرد آرام است که نمی‌تواند به هرکسی اعتماد کند و به آن‌ها نزدیک شود. او تمام این روزها را در مدرسه با دوستانش سپری کرده است. وقتی یاماتو کوروساوا، پسر محبوب مدرسه، به او علاقه مند می‌شود، کم کم رابطه دوستانه‌ای بین آن‌ها شکل می‌گیرد. با گذشت زمان، می یاد می‌گیرد چطور به مردم اعتماد کند و زندگی‌اش عوض می‌شود. چون حالا دیگر از نزدیک شدن به مردم نمی‌ترسد.

3. دختر گرگ و شاهزاده سیاه – Wolf Girl and Black Prince – 2014

یک انیمه دیگر مشابه انیمه “کنیز سما”. اریکا شینوهارا دوست دارد در مدرسه‌شان با همه جوش بخورد و صمیمی شود. در مدرسه‌شان یک گروه دخترانه وجود دارد که اریکا دوست دارد به آن‌ها ملحق شود و عضوی از گروه باشد. اما شرط قرارگیری او در این گروه داشتن یک دوست پسر است. اریکا دوست پسر ندارد، بنابراین با یک غریبه در خیابان عکس می‌گیرد و به همه می‌گوید که او هم دوست پسر دارد. از قرار معلوم آن پسر یکی از پسرهای محبوب مدرسه است. وقتی اریکا از او درخواست می‌کند تا راز او را پنهان کند، پسرک قبول می‌کند، اما به این شرط که اریکا هم دختر گرگ او باشد. بنابراین اریکا باید به عنوان حیوان خانگی او رفتار کند. رفته رفته به شخصیت تاریک پسرک پی می‌برد و چیزهای زیادی می‌فهمد.

2. پسران فراتر از گل‌ها – Boys Over Flowers – 1996-1997

از افرادی که از پیشینه‌های مختلف می‌آیند صحبت کردیم. کسانی که با وجود تفاوت‌هایشان همدیگر را دوست دارند. بنابراین نمی‌شود در این میان از “پسران فراتر از گل‌ها” حرف نزد. تسوکوشی به آکادمی ایتوکو ملحق می‌شود. فضایی که بیشتر بچه‌های آن از خانواده‌های ثروتمند و طبقه ممتاز می‌آیند. تسوکوشی در این فضا احساس خوبی ندارد، اما بهترین دوستش روی هانازاوا آنجاست. بنابراین همین موضوع خیال او را راحت می‌کند. از طرف دیگر، تسوکاسا پسر بد مدرسه و رهبر گروه چهار پسر از تسوکوشی خوشش می‌آید و تلاش می‌کند توجه او را جلب کند.

همچنین بخوانید: قوی‌ترین پدران انیمه به ترتیب رتبه بندی که شناخت آن‌ها می‌تواند برایتان جالب باشد

1. از طرف من برای تو – From Me to You – 2009-2011

بعد از اکران فیلم “حلقه” (The Ring) زندگی برای ساواکو سخت می‌شود. یک نفر او را به شخصیت دخترک روح در فیلم “حلقه” شبیه می‌داند. بعد از آن همه او را دخترک روح صدا می‌زنند. او هیچ دوستی دارد چون بقیه از او می‌ترسند. حتی شایعه شده که او می‌تواند ارواح را ببیند. پس هیچکس او را جدی نمی‌گیرد. از طرف دیگر او از کازهایا، پسر محبوب مدرسه، خوشش می‌آید. وقتی آن پسر هم به ساواکو نزدیک می‌شود و از او خوشش می‌آید، انگار زندگی ساواکو برای همیشه عوض می‌شود. این انیمه به خاطر شباهتش به انیمه “کنیز سما” باید تماشا شود.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

انیمه “هفت گناه کبیره” (The Seven Deadly Sins) و انیمه‌های مشابه

لیست بهترین انیمه‌ها که می‌توانید بارها و بارها آن‌ها را تماشا کنید

بهترین قهرمان‌های ایسکای با بیشترین توانایی‌ها که باید آن‌ها را بشناسید

انیمه‌های مشابه استودیو جیبلی که از این استودیو نیستند

قوی‌ترین پدران انیمه به ترتیب رتبه بندی که شناخت آن‌ها می‌تواند برایتان جالب باشد

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب