مایکروسافت اکتیویژن به ما در ساخت اینترنت بعدی کمک میکندساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیرعامل مایکروسافت، درباره خرید اکتیویژن بلیزارد اعلام کرد که این معامله می‌تواند به آن‌ها در ساخت اینترنت بعدی کمک بسیار زیادی کند.

مطلب پیشنهادی:پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بخریم یا دیره؟بریم واسه PS5 و Xbox جدید؟

چندی پیش مایکروسافت کمپانی اکتیویژن بلیزارد را با قیمت نزدیک به 70 میلیارد دلار خریداری کرد که یک رکورد دست نیافتنی ثبت کرد. بنابر گزارش سایت VGC، با نهایی شدن این قرارداد حق امتیاز فرانچایزهایی مثل Call of Duty، وارکرفت، اورواچ، Crash Bandicoot و Guitar Hero در اختیار مایکروسافت قرار می‌گیرد که می‌تواند باعث رشد این کمپانی در بازار پی‌سی، موبایل، کنسول‌های خانگی و متاورس شود.

متاورس اساسا در مورد ساخت بازی است. در مورد توانایی قرار دادن افراد، مکان ها، چیزها در یک موتور فیزیک است که سپس بین همه افراد، مکان ها، چیزها در موتور ارتباط برقرار شود. من و شما به زودی با آواتارها یا هولوگرام‌های خود یا حتی سطوح دو بعدی با صدای فراگیر دور میز اتاق کنفرانس خواهیم نشست. حدس بزنید چه اتافی رخ داده است؟ جایی که ما همیشه این کار را انجام داده‌ایم، بازی‌های ویدئویی هستند.

از نظر من عالی بودن در ساخت بازی به ما اجازه ساخت این پلتفرم جدید را می‌دهد، که اساسا اینترنت بعدی است: حضور تجسم یافته. امروزه من یک ویدئو گیم را بازی می‌کنم، اما در دنیای آن بازی نیستم. اکنون می‌توانیم رویاپردازی کنیم که از طریق متاورس: من می‌توانم به معنای واقعی کلمه در دنیای بازی حضور داشته باشم، درست مثل اینکه می‌توانم در یک اتاق کنفرانس با شما در یک جلسه باشم. این استعاره و فناوری خود را در زمینه‌های مختلف نشان خواهد داد.

همچنین باید به این اشاره کنیم که کمیسیون تجارت فدرال (FTC) به همراه دپارتمان عدالت ایالات متحده قصد بررسی معامله مایکروسافت با اکتیویژن بلیزارد را دارد که می‌تواند مانع نهایی شدن این قرارداد شود. این دو سازمان نگران افزایش قدرت کمپانی‌های بزرگ هستند، چون صنایع ایالات متحده به طور خطرناکی در حال متمرکز شدن هستند.

مطلب پیشنهادی:ویجی لاگ: قیمت بازی و چالش‌های خرید ایکس باکس سری ایکس در ایرانهر چیزی که باید از خرید ایکس باکس تو ایران بدونید

فصل دوم ماینکرفت #1 – اینجا چخبره؟؟

تماشای ویدیو از یوتوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب