سونی 10 میلیارد دلار برای خرید سایر شرکتها داردطبق آمار ارائه شده، به نظر می‌رسد سونی همچنان حدود 10 میلیارد دلار سرمایه برای خرید سایر شرکت‌ها در اختیار دارد.

هفته گذشته، سونی تصمیم خود برای خرید بانجی به ارزش 3.6 میلیارد دلار را اعلام کرد. پس از اعلام این خبر، جیم رایان رئیس پلی استیشن نیز توضیح داد که سونی قصد دارد تا در آینده نزدیک شرکت‌های بیشتری را خریداری کند. طبق آماری که اکنون توسط TweakTown به اشتراک گذاشته شده، سونی قبلا حدود 17.4 میلیارد دلار را برای «سرمایه گذاری استراتژیک، خرید و بازخرید سهام» اختصاص داده است. پس از نتایج مالی سه ماهه سوم سونی، اکنون می‌دانیم که حدود 7.4 میلیارد دلار از این مبلغ هزینه شده است، بنابراین سونی اکنون حدود 10 میلیارد دلار سرمایه در اختیار دارد که به طور خاص برای خریدهای آینده می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

مطلب پیشنهادی:راهنمای خرید SSD برای پلی استیشن 5سریع‌ترین SSDهای دنیا را لازم دارید

با این وجود، هنوز مشخص نیست که سونی دقیقا قصد دارد به چه صورتی از سرمایه خود استفاده کند. همچنین طبق اعلام خرید بانجی توسط این استودیو، می‌توان نتیجه گرفت که این دسته از اخبار کاملا غیرقابل انتظار هستند و نمی‌توان از پیش آن‌ها را مشخص کرد. بنابراین باید بیشتر منتظر بمانیم تا اخبار بیشتری درباره اهداف آینده سونی و پلی استیشن مشخص شود.

نتایج مالی سونی‌ بسیاری از گزارش‌های اخیر این شرکت را تایید می‌کند. همانطور که گفته شد، بانجی همچنان به انتشار بازی‌های خود روی سایر پلتفرم‌ها ادامه خواهد داد. همچنین این شرکت به استودیو پلی استیشن کمک خواهد کرد تا روی بازی‌های لایو سرویس تمرکز داشته باشد و گفته می‌شود سونی‌ قصد دارد تا سال 2026 ده بازی لایو سرویس را در دسترس بازیکنان قرار دهد که هدف بلندپروازانه‌ای به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Deathloop – نامزد اصلی بهترین بازی سالدستپخت جدید استودیو Arkane

پس از خرید بتسدا توسط مایکروسافت در سال گذشته و خرید اکتیویژن بلیزارد که احتمالا در تابستان 2023 نهایی خواهد شد، خرید شرکت‌ها به عنصر اصلی جدید صنعت بازی تبدیل شده است. هنوز مشخص نیست که مایکروسافت نیز مانند سونی‌ قصد دارد تا در آینده خریدهای بیشتری انجام دهد اما مشخصا هر دو شرکت به دنبال راه‌هایی برای گسترش پلتفرم‌های خود هستند.

فصل دوم ماینکرفت #1 – اینجا چخبره؟؟

تماشای ویدیو از یوتوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب