باید در نظر داشته باشید که عیب‌یابی صحیح تنها به‌کمک شخص مکانیک و متخصص انجام می‌شود. همواره سوت زدن یا تولید صدای اضافی از لنت‌ترمز دلیلی بر بی‌کیفیتی آن نیست.

به گزارش کارستان ،تولید صدا از سیستم ترمز به‌چند مورد بستگی دارد. البته باید در نظر داشته باشید که عیب‌یابی صحیح تنها به‌کمک شخص مکانیک و متخصص انجام می‌شود. همواره سوت زدن یا تولید صدای اضافی از لنت‌ترمز دلیلی بر بی‌کیفیتی آن نیست.

آموزش تصویری تعویض لنت ترمز 206 آموزش تصویری تعویض لنت ترمز ریو آموزش تعویض لنت ترمز آموزش تعویض لنت ترمز ال 90 دلایل زود تمام شدن لنت ترمز قیمت لنت ترمز پراید تعویض لنت ترمز پراید آموزش مکانیک خودرو آموزش تعمیر خودرو انواع لنت ترمز تعویض ترمز کاسه ای به دیسکی تعویض لنت ترمز کسه ای
بلکه گاهی به‌دلیل بالا بودن میزان فلز در متریال لنت، سطح آن سخت‌تر شده و مقدار سایش بیش‌تری در دیسک ترمز ایجاد می‌کند که این اصطکاک و سایش سبب تولید صدای اضافی در ترمز می‌شود. اما نکته‌ای که بسیاری از مالکان در زمان تعویض لنت‌ترمز به آن توجه نمی‌کنند، سطح دیسک و مقدار ضخامت آن است.

با کارنامه خودروی خود را بدون کمیسیون نقد کن
اگر قصد داری ماشینتو بفروشی،الان وقتشه…

درواقع لازم است پس از هر بار تعویض لنت دیسک ترمز مورد بررسی قرار گیرد و درصورت نیاز این قطعه نیز تعویض شود. فراموش نکنید اگر تولید صدا در زمان ترمزگیری بیش از حد باشد، بی‌تعلل برای رفع مشکل باید به‌نمایندگی مربوطه خودرو مراجعه کنید؛ درغیر این صورت ممکن است ایمنی خودرو به‌شدت تحت‌تاثیر قرار گیرد. همچنین باید گفت پس از استفاده از لنت‌ترمز استاندارد باید این مساله را در نظر بگیرید که سایر قطعات ترمز سالم باشد. درغیر این صورت باید تمام متعلقات تعویض شود./اخبار خودرو