وقوع ۲ زلزله پیاپی در جنوب ایران / خسارت ۲۰ تا ۱۰۰ درصدی زلزلهوقوع 2 زلزله بزرگ پیاپی در جنوب ایران

دو زلزله بزرگ پیاپی در جنوب ایران هم با فاصله ۱ دقیقه جنوب ایران را لرزانده است که نخستین زلزله ۶٫۴ ریشتر در عمق ۱۸ کیلومتری و دومین زلزله ۶٫۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری به وقوع پیوسته است بسیار طولانی بوده و سبب وحشت مردم و تخریب شماری از خانه‌های قدیمی شده است‌.

همچنین این زلزله در کرمان، کیش، مناطقی از استان بوشهر و جنوب استان فارس هم احساس شده است.

دستور سرلشکر سلامی برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان

سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی وقوع زلزله عصر امروز در استان هرمزگان، از دستور سرلشکر حسین سلامی برای آمادگی تمامی یگان های واکنش سریع، امدادی و درمانی سپاه  مستقر در این استان خبر داد.

استان های کرمان و فارس نیز به عنوان استان های معین مشخص شده اند تا پشتیبانی لازم صورت گیرد.هلال احمر در ورزشگاه ها و مدارس مستقر شده است تا شرایط اسکان اضطراری را فراهم کند و اقلام زیستی، خوراکی و امدادی نیز آماده توزیع در میان شهروندان است.

ستاد بحران ارتش جمهوری اسلامی ایران هم از آمادگی تمامی یگان‌های واکنش سریع، امدادی و درمانی ارتش در استان هرمزگان خبر داد تا در صورت نیاز به کمک بشتابند.

مصدومان زلزله هرمزگان

در حال حاظر شمار مصدومان زلزله در هرمزگان به ۴۷ نفر رسیده است  که ۷  نفر از آنها بستری شدند و ۳۹ نفر مرخص شدند.

خوشبختانه با وجود این که زمین لرزه بزرگی در جنوب کشور رخ داد اما خسارت زیادی در پی نداشته است.

۲ خانه در شهر فین کاملا تخریب شده‌اند. منازل روستای ذرتوآسیب بسیاری دیده اند .

مردم استان هرمزگان تا ۲ روز احتیاط کنند

رئیس مرکز لرزه‌نگاری اعلام کرده است : زلزله ۶٫۴ ریشتری ممکن است یک پس‌لرزه ۶ یا ۵٫۵ ریشتری هم داشته باشد. مطمئنا زمین‌لرزه‌ای به شدت زلزله اصلی رخ نمی‌دهد اما لازم است که مردم احتیاط کنند.

پس‌لرزه های پی در پی در هرمزگان ادامه دارد

از عصر تاکنون ۷پس لرزه با قدرت های بالا هرمزگان را لرزانده است. پس لرزه‌ها به ترتیب ۴ ریشتر در قلعه قاضی، ۴ ریشتر در قلعه قاضی، ۳ و ۹ دهم در فین شهرستان بندعباس، ۳ و ۴ دهم در بخش فارغان شهرستان حاجی آباد، ۴ و پنج دهم در بخش قلعه قاضی شهرستان بندرعباس، ۳ و ۵ دهم در فین و ۴ ریشتر در جزیره قشم اتفاق افتاده است.دو زمین لرزه به بزرگی ۶٫۴ ریشتر و دیگری به بزرگی ۶٫۳ ریشتر عصر امروز حوالی فین در استان هرمزگان را لرزاند؛ تاکنون پنج پس لرزه احساس شده است.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب