بهترین انیمه‌های ساخته شده که به بقیه انیمه‌ها شباهت ندارند2 دقیقه پيش

بهترین انیمه‌های ساخته شده که به بقیه انیمه‌ها شباهت ندارند

بهترین انیمه‌های ساخته شده که به بقیه انیمه‌ها شباهت ندارند
لیست انیمه
خاطره باقری
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

انیمه اصطلاح کوتاه شده ژاپنی است که از کلمه انیمیشن گرفته می‌شود. شهرت جهانی این ژانر و آثار شناخته شده آن باعث شده انتظارات ما از انیمه بالا باشد. شخصیت‌های کارتونی چشم درشت و قدرت‌های ابرقهرمانی در دنیای انیمه زیاد دیده می‌شود. با این وجود بعضی از بهترین انیمه‌های ساخته شده اصلاً به بقیه انیمه‌ها شباهت ندارد. با پروشات همراه باشید تا با این انیمه‌ها آشنا شویم.

10. برگ‌های مرده – Dead Leaves – 2004

“هیرویوکی ایمایشی” به خاطر سبک خاص و عجیبش شناخه می‌شود. در حقیقت انیمیشن خاص او و روایت گویی‌اش در آثاری مثل Space Patrol Luluco به اوج رسید و نمونه بارزش “برگ‌های مرده” است. در حقیقت این سبک از کمیک‌های زیرزمینی آمریکایی در دهه نود و انیمیشن‌های مخصوص بزرگسالان الهام گرفت. جدا از شخصیت پردازی خاص این انیمه و تضاد رنگ‌ها طنز و تخیل انیمه آن را متفاوت می‌کند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه ها درباره داستان پریان که می‌توانید تماشا کنید و لذت ببرید

9. پنتی و استاکینگ و گارتربلت – Panty & Stocking With Garterbelt – 2010-2011

این انیمه دلبستگی ایمایشی به کارتون‌های آمریکایی و فرهنگ عامه را نشان می‌دهد. سبک انیمه از کارتون‌های دو بعدی قدیمی الهام گرفته است. شوخی‌های جنسی، خشونت و صحنه‌های بامزه از ویژگی‌های بارز این انیمه است که آن را از بقیه انیمه‌ها متمایز می‌کند. Drawn Together یکی از انیمه‌هایی است که “پنتی و استاکینگ و گارتربلت” از آن الهام گرفته است.

8. اکسترا المپیا کیکلوس – Extra Olympia Kyklos – 2020

شاید این انیمه در استفاده از داستان سفر در زمان پیشرو نباشد، اما به تصویر کشیدن مشکلات فرهنگی و دوره‌ای را عالی انجام داده. به طور کلی باید بگوییم در انیمه یونان باستان و ژاپن سال 1964 را به صورت انیمیشنی می‌بینیم. همین ترکیب دو دوره تاریخی باعث شده که این انیمه بیشتر شبیه کارتون‌های آموزشی باشد تا یک انیمه دیدنی. با این وجود صحنه‌های کمدی مربوط به شخصیت اصلی انیمه را دیدنی می‌کند. به همین دلیل جز بهترین انیمه‌های ساخته شده است که زیاد هم به انیمه شبیه نیست.

7. تیم پاپ خفن – Pop Team Epic – 2018

این انیمه برخلاف مانگای اقتباسی سبک یکدست ندارد. طراحی شخصیت‌های انیمه بامزه است، اما این شخصیت‌ها بیشتر شبیه شخصیت‌های کارتونی قبل از دوره انیمه به نظر می‌رسند. حتی سبک هنری انیمه رفته رفته تغییر می‌کند و عجیب و عجیب‌تر می‌شود. در یک صحنه آن‌ها شبیه شخصیت‌های کامپیوتری هستند و در یک صحنه دیگر شبیه عروسک‌های موزیکال‌های استاپ-موشن.

6. نیمه جانوران – Beastars – 2019

یکی از بهترین انیمه‌های ساخته شده با جلوه‌های رایانه‌ای که درباره حیوانات سخنگو است و از همان زمان اکران توجه مخاطبین را جلب کرد. البته قبلاً هم حیوانات سخنگو را در انیمه‌ها دیدیم، اما محتوای خاص انیمه بود که آن را متمایز کرد. چون قبلاً در انیمه‌های کودکانه چنین داستانی می‌دیدیم و حالا در انیمه مخصوص بزرگسالان. جلوه‌های بصری انیمه دنیای مانگا را تکمیل کرده است. عناصر تاریک و روشن انیمه هم به جذابیت داستان می‌افزاید.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه ها درباره هنر و موسیقی که باید تماشا کنید و لذت ببرید

5. افسانه شاهدخت کاگویا – The Tale Of The Princess Kaguya – 2013

این انیمه به خاطر انیمیشن خاص خودش جز بهترین آثار استودیو جیبلی است. “ایسائو تاکاهاتا” به جای استفاده مجدد از سبک این استودیو با استفاده از نقاشی سینمایی دوره تاریخی شاهدخت کاگویا را نشان داد. بنابراین بیشتر به نقاشی‌های سنتی ژاپن شباهت دارد تا انیمه و با این سبک فضای داستان را خوب نشان می‌دهد. متاسفانه فیلم آخر تاکاهاتا مورد بی مهری قرار گرفت و در گیشه شکست خورد. هر چند که منتقدین داخلی و خارجی از آن استقبال کردند.

4. انیمیشن پینگ پونگ – Ping Pong The Animation – 2014

ژانر ورزشی یکی از محبوب‌ترین ژانرهای انیمه است و معمولاً اغلب انیمه‌های این ژانر مورد توجه قرار می‌گیرند. “انیمیشن پینگ پونگ” به جای استفاده از استانداردهای انیمه ورزشی از سبک هنری مانگا استفاده کرد. به همین دلیل شاید بهترین چیزی که بتوان این انیمه را با آن مقایسه کرد موزیک ویدیوی Breaking The Habit از لینکین پارک است. هر دوی این آثار از زبان بدن اغراق آمیز استفاده می‌کنند.

3. اون گاکو: صدای ما – On-Gaku: Our Sound – 2019

شاید این انیمه در ظاهر به انیمه “وان-پانچ من” (One-Punch Man) شباهت داشته باشد. اما از این هم پیچیده‌تر است. چون توانسته ویژگی‌های مختلف مانگا را با هم ترکیب کند و داستان یک گروه موسیقی را نشان بدهد. “کنجی ایوایساوا” کارگردانی، نویسندگی و تدوین این انیمه را برعهده داشت. او مانگای “هیرویوکی اوهاشی” را خوانده بود و نه فقط چون تحت تأثیر داستان قرار گرفت، بلکه به خاطر تعلقش به اوهاشی که دوستش بود، این انیمه را ساخت.

2. پرونده هانا و آلیس – The Case Of Hana & Alice – 2015

یک انیمه در ژانر برش زندگی درباره دو دوست صمیمی که عاشق یک پسر می‌شوند و باید دوستی‌شان را در معرض آزمایش بگذارند. این انیمه یک پریکوئل هم دارد. البته به خاطر سبک روتوسکپی شاید همه متوجه انیمه بودنش نشوند. همین سبک باعث می‌شود که اصلاً شبیه انیمه‌ها به نظر نرسد. به علاوه ویژگی‌های دیگر انیمه مثل اغراق آمیز بودن را هم ندارد و فقط به اسم انیمه است.

همچنین بخوانید: 12 انیمه برتر تاریخ درباره غذا و آشپزی

1. گل‌های رنج – The Flowers Of Evil – 2019

داستان نوجوان‌های پردردسری که برای فرار از زندگی روزمره محل زندگی‌شان به شی باوری رو می‌آورند. کارگردان انیمه یعنی “هیروشی ناگاهاما” تصمیم گرفت هر جا که لازم بود عناصر سورئال هم به آن اضافه کند. طرفداران مانگای اصلی از عناصر رئال محتوا استقبال کردند. بنابراین با دیدن انیمه کمی ناامید شدند. در حالی که برخی دیگر از همین عناصر سورئال استقبال کردند. در هر صورت “گل‌های رنج” یکی از بهترین انیمه‌های ساخته شده است که در ظاهر شبیه انیمه نیست.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

قهرمان‌های قانون شکن انیمه که همیشه قانون را زیر پا می‌گذارند

خطرناک‌ترین کوییرک‌های انیمه “آکادمی قهرمان من” (My Hero Academia)

بهترین کارگردان‌های انیمه با سبک بصری خاص خود که باید آن‌ها را بشناسید

بهترین انیمه‌ها با پایان غم انگیز که باید تماشا کنید و لذت ببرید

قوی‌ترین شخصیت‌های شرور انیمه که به ترتیب معرفی‌شان کردیم و باید بشناسید

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب