توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

حکم اعدام برای محیط ‌بان کرمانشاهی قطعی شد !


حکم اعدام برای محیط ‌بان کرمانشاهی قطعی شد !

یک محیط ‌بان کرمانشاهی در منطقه حفاظت شده بیستون با چند نفر درگیر شد که در پی این درگیری یک جوان کشته شده است و اکنون حکم اعدام محیط ‌بان کرمانشاهی صادر شده است.

 ماجرای تیر اندازی محیط بان کرمانشاهی چه بود

این حادثه در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ رخ داده است .یک نفر متوجه چهار شکارچی غیرمجاز که با خودروی آفرود وارد منطقه حفاظت شده بیستون کرمانشاه شده بودند و اقدام به شکار کرده بودند می شود و به پاسگاه محیط بانی مستقر در منطقه اطلاع می دهد.

و پنج نفر از نیروهای حفاظت محیط زیست کرمانشاه برای بررسی خود را به آن محل می رسانند و در درگیری بین محیط بانان و شکارچیان، به وجود می آید و با اصابت چند تیر به خودروی شکارچیان، یک نفر از آنها با گلوله محیط بان نجفی زخمی می شود و بعد جان خود را از دست می دهد.

سه شکارچی دیگر هم اقدام به فرار از صحنه می کنند. و محیط بان ها نتوانستند خودرو شکارچیان را متوقف و بازرسی کنند و به همین دلیل این لاشه یا اسلحه ای از آنها پیدا نشد، اما آن طور که چهار محیط بان دیگر شهادت داده اند، سه شکارچی دیگر اسلحه و کوله پشتی مخصوص شکار همراه داشتند و وارد منطقه حفاظت شده بیستون شده بودند.

ولی با توجه به فوت یک شکارچی در این حادثه، پرونده ورود شکارچیان به منطقه حفاظت شده و اقدام به شکار پیگیری نشده است و پرونده ای علیه محیط بان تشکیل شده است که در آن شکارچیان و محیط بانان حاضر در صحنه، حکم شاهد را داشتند.

همچنین بخوانید. ماجرای مرگ خسرو جمالی فر در زندان سنندج چه بود؟

رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان کرمانشاه در مورد این موضوع گفته است:

این اتفاق در منطقه حفاظت شده بیستون و در حد فاصل روستای “سه‌چک” و پادگان حاجی آباد اتفاق افتاده است و سرنشینان این خودرو از اهالی روستای سنقرآباد بیستون بودند که متاسفانه به هشدارهای توقف از سوی محیط بانی توجه نکردند.

برومند نجفی محیط بان متهم به قتل  از زمان وقوع حادثه تا الان در زندان دیزل آباد به سر می‌برده است.

بعد از رسیدگی قضایی به این پرونده، هفته قبل حکم قصاص این محیط‌بان از سوی شعبه سه دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه صادر و ابلاغ شد.

ما تمام تلاش خود را در برای حل و فصل این موضوع و جلب رضایت اولیای دم انجام خواهیم داد.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب