لامبورگینی اخیرا مدل جدیدی از سری محبوب و پرطرفدار هوراکان را که STO (Huracan STO) نام دارد، معرفی کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، لامبورگینی اخیرا مدل جدیدی از سری محبوب و پرطرفدار هوراکان را که STO (Huracan STO) نام دارد، معرفی کرد. STO مخفف عبارت Super Trofeo Omologata است. در حقیقت طراحی و ساخت STO از یک ماشین مسابقه‌ای به نام Super Trofeo Evo سرچشمه می‌گیرد. هوراکان جدید، نسخه‌ای منحصر به فرد از این ماشین مسابقه‌ای بوده و مناسب برای شهر و جاده است.

قیمت لامبورگینی هوراکان مشخصات لامبورگینی هوراکان لامبورگینی هوراکان مجله خودرو محصولات جدید لامبورگینی شرکت لامبورگینی بهترین خودرو اسپرت

موتور مدل STO همان پیشرانه V۱۰ است که هوراکان پرفورمانته (Huracan Performante) نیز از آن استفاده می‌کند. این موتور ۵.۲ لیتری قدرتمند، نیرویی برابر با ۶۳۹ اسب بخار و گشتاوری معادل ۵۶۵ نیوتون. متر تولید می‌کند. بیشینه سرعت این عضو جدید از خاندان هوراکان شگفت انگیز است و به ۳۱۱ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نکته جالب‌تر این است که سرعت، تنها در عرض سه ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. همچنین اگر می‌خواهید سرعت را به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسانید، تنها لازم است ۹ ثانیه صبر کنید.

https://cdn.yjc.news/files/fa/news/1400/8/24/15124095_277.jpg

لامبورگینی هوراکان STO 2021

هوراکان STO تقریبا ۴۳ کیلوگرم از مدل پرفورمانته سبک‌تر است، زیرا مانند این مدل مجهز به سیستم AWD نیست. از طرفی بیشتر پنل‌های استفاده شده برای ساخت این پرچمدار جدید، از جنس فیبر کربنی هستند. از این ماده سبک وزن، حتی در داخل کابین نیز استفاده شده است.

همچنین به این مدل جدید، سه حالت رانندگی جدید STO، Trofeo و Pioggia اضافه شده است که به ترتیب تنظیمات استاندارد، مسابقه‌ای و مناسب با آب و هوای نامناسب را به همراه دارند.

امنیت و راحتی معامله شما را تضمین می‌کنیم!
فروش بی‌دردسر ماشینتو تجربه کن!

نکته بسیار جالب این است که علاقه‌مندان به خرید این ماشین جذاب، خاص و خوش ساخت، می‌توانند از طریق برنامه Ad Personam کمپانی سازنده، رنگ و استایل مورد علاقه خود را برای ماشین انتخاب کرده و همان را سفارش دهند.
مدل بعدی جدید که آوازه‌اش همه جا را پر کرده است، لامبورگینی SC۲۰ (Lamborghini SC۲۰) است. در حقیقت این مدل، شبیه به یک آوِنتادور SJ (Aventador SVJ) بدون سقف و مجهز به یک موتور ۶.۵ لیتری فوق قدرتمند V۱۲ است. قدرت و گشتاور این پیشرانه دیوانه کنند به ترتیبب به ۷۵۹ اسب بخار ۷۲۰ نیوتون. متر می‌رسد. گیربکس اتوماتیک هفت سرعته SC۲۰، نیرو را به هر چهار چرخ منتقل می‌کند.

طراحان و سازندگان این مدل که در زیبایی و کاربرد هیچ از دیگر اعضای خانواده بزرگ لامبورگینی کم ندارد، تیم موتور اسپرت این خودروساز ایتالیایی است. نکته جالب اینجاست که گروه Squadra Corse زمانی تصمیم گرفت این مدل را طراحی کرده و بسازد که یک مشتری‌ها از آن‌ها درخواست کرد. این فرد به قدری خوش شانس و البته متمول است که کمپانی بدون هیچ، چون و چرایی، در خواست وی را قبول کرد. رنگ بدنه نیز به انتخاب خود مشتری بود. هیچ اطلاعاتی از هویت این فرد و قیمت مدل سفارشی او در دسترس نیست. پیش‌تر در سال ۲۰۱۸، این تیم مسئولیت ساخت آلستون SC۱۸ (SC۱۸ Alston) را برعهده گرفت.

https://cdn.yjc.news/files/fa/news/1400/8/24/15124097_221.jpg

بررسی لامبورگینی هوراکان STO 2021

از دیگر مدل‌هایی که الهام بخش لامبورگینی برای طراحی این محصول بوده اند، می‌توان به دیابلو VT رودستر (ِDiablo VT Roadster) و وِنِنو رودستر (Veneno Roadster) اشاره کرد. همچنین برای ساخت دو طرف بدنه، از ظاهر اِسِنزا SCV۱۲ (Essenza SCV۱۲) کمک گرفته شده است.

طراحی بدنه کاملا ایرودینامیک بوده و برای ساخت آن از فیبر کربنی استفاده شده است. حتی باله پشتی نیز از همین جنس است. به همین دلیل جریان هوا در SC۲۰ مانند دیگر محصولات مسابقه‌ای این برند ایتالیایی کنترل می‌شود. البته که درست مانند مدل قبلی، این لامبورگینی یک ماشین شهری است، نه مسابقه‌ای. چرخ‌های ۲۰ اینچی جلو و چرخ‌های ۲۱ اینچی عقب که مانند بدنه سفید و آبی هستند، زیبایی این ماشین را دو چندان می‌کند. جنس آن‌ها از آلیاژ است.

قیمت لامبورگینی هوراکان مشخصات لامبورگینی هوراکان لامبورگینی هوراکان مجله خودرو محصولات جدید لامبورگینی شرکت لامبورگینی بهترین خودرو اسپرت

بررسی لامبورگینی هوراکان STO 2021

رئیس تیم فنی لامبورگینی، ماریزیو رجیانی (Maurizio Reggiani) می‌گوید: مدل SC۲۰ ترکیبی از پیچیدگی‌های مهندسی، مهارت ایتالیایی، ویژگی‌های شخصیتی اسپرت و طراحی پیشرفته است. این محصول نمونه‌ای از هم نشینی موتور V۱۲ و فیبر کربن است که یک ماشین بدون سقف را تشکیل می‌دهند. این محصول بدون شک، DNA لامبورگینی را در بر دارد.