امیرحسین آرمان متولد ۱۴ آبان ۱۳۶۱ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون میباشد.

او در ابتدای راه بازیگری اش با انتخاب های درست مسیر خوبی را برای رسیدن به قله های موفقیت پیش گرفته است. او تا کنون با بازی در فیلم های “ازدواج به سبک ایرانی””هدف اصلی””صد سال به این سالها” “امشب شب مهتابه” “برف روی شیروانب داغ” “بیداری رویاها” “روز هفتم” وسریال “کلاه پهلوی”و”سرزمین کهن” استعداد های فراوانی را از خود نشان داده است.

بیوگرافی امیرحسین آرمان همسر امیرحسین آرمان اخبار بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بهترین بازیگران ایرانی بیوگرافی بازیگران عکس جدید بازیگران

«امیرحسین آرمان» بازیگر جوان سینمای ایران، بازیگری که چند سالی است بر پرده های سینما ظاهر شده است، بازیگری که دورنمای خوبی از فعالیت های هنری وی به چشم می خورد، می گوید از آن دست بازیگران نیست که سینما او را انتخاب کرده باشد یا او سینما را بلکه معتقد است هردو با هم منتخب یکدیگرشدند و می گوید که با تخصص در کار دکوراسیون، مسلط بودن به زبان انگلیسی و آموختن علم روانشناسی، بازیگری را پیشه حرفه ای خود کرده است و امید دارد دراین وادی خوش بدرخشد. آرمان را با چهره ای آرام بر پرده سینما ها می شناسیم.

ازدواج

من در زندگی شخصی ام به عشق اعتقاد دارم و عاشق شدم.

اما ازدواج رمزی است که هنوز برایم پیش نیامده، خیلی درگیر زمان نیستم و معتقدم اگر در سنی ازدواج کنید که عشق برایتان به وجود آمده خیلی بهتر از آن است.

بیوگرافی امیرحسین آرمان همسر امیرحسین آرمان اخبار بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بهترین بازیگران ایرانی بیوگرافی بازیگران عکس جدید بازیگران

آرمان درباره نحوه ورودش به عرصه بازیگری می گوید:

سال۱۳۸۱ بود که با شرکت در کلاس های مرحوم مصطفی اسکویی فن بازیگری را آموخته و سال ۸۳ بود که به طور حرفه ای وارد عرصه سینما شدم. «ازدواج به سبک ایرانی » کاری از حسن فتحی نخستین فیلمی بود که در آن نقش آفرینی کردم.

امیرحسین آرمان درحالی از «ازدواج به سبک ایرانی» اولین کار سینمایی خود می گوید که نگاهی به کارهای او درهشت سال فعالیت هنری نشان می دهد سال ۸۵ «هدف اصلی » سال ۸۶ «صدسال به این سالها» سال ۸۷«امشب شب مهتابه» سال ۱۳۸۸ «بیداری رؤیاها» و «برف روی شیروانی داغ» سال ۱۳۸۹ در دو فیلم «یه حبه قند» و «من مادر هستم» سال ۹۰ نیز در فیلم « دوباره باهم » و ساکن خانه چوبی نقش آفرینی کرده است که همه به نوعی از کارهای خوب سینما بوده و نمایانگر این است که با تمام جوانی درعرصه هنر هفتم آرمان می داند که چگونه انتخاب کند.

بازیگر نقش شهریار پسر نیکی کریمی در فاز سوم کیمیا این روزها در حال هنرنمایی در نقش کیوان در سریال پریا است.

امنیت و راحتی معامله شما را تضمین می‌کنیم!

با کارنامه خودروی خود را بدون کمیسیون نقد کن

اگر قصد داری ماشینتو بفروشی،الان وقتشه…

فروش بی‌دردسر ماشینتو تجربه کن!

خلاصه سریال پریا

پریا پس از چند سال دوری از ایران به کشور بازمی گردد. در شرایطی که وی همچنان از رابطه قدیمی اش سرخورده است، وارد رابطه ای عاطفی با مردی جوان می شود. زوج تازه به امید آغاز زندگی تازه مشکلات را یک به یک از سر راه برمی دارند اما برخی اتفاق ها، ادامه رابطه عاشقانه این زوج را به خطر می اندازد. سریال پریا در چهل قسمت به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه و به قلم سعید فرهادی نوشته شده است.

بیوگرافی امیرحسین آرمان همسر امیرحسین آرمان اخبار بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بهترین بازیگران ایرانی بیوگرافی بازیگران عکس جدید بازیگران

در پی سرقت از یک جواهرفروشی، محمدرضا گلزار ستاره سینمای ایران به گروگان گرفته می شود. از این پس قصه های موازی آدم هایی را می بینیم که هر یک درگیر ماجراهایی خاص هستند…در امتداد شهر فیلمی به کارگردانی علی عطشانی، نویسندگی امیرعلی محسنین و تهیه کنندگی محسن طباطبایی پور ساخته سال ۱۳۸۹ است.

امیرحسین آرمان بازیگر جوان که در حوزه موسیقی نیز فعالیت دارد سال گذشته قطعه ای اجرا کرده که این قطعه “مثل یک خواب” نام دارد.

فیلم شناسی امیرحسین آرمان
امیرحسین آرمان در سینما

۱۳۹۶دشمن زن
۱۳۹۵نهنگ عنبر ۲
۱۳۹۴آنها
۱۳۹۳خبر خاصی نیست
۱۳۹۳داره صبح میشه
۱۳۹۳شیفت شب
۱۳۹۲نازنین
۱۳۹۱بشارت به یک شهروند هزاره سوم
۱۳۹۱ساکن خانه چوبی
۱۳۹۰دوباره باهم
۱۳٨٩من مادر هستم
۱۳۸۹برف روی شیروانی داغ
۱۳۸۹در امتداد شهر
۱۳۸۸بیداری رؤیاها
۱۳۸۸یه حبه قند
۱۳۸۷امشب شب مهتابه
۱۳۸۶صد سال به این سالها
۱۳۸۵هدف اصلی
۱۳۸۳ازدواج به سبک ایرانی

کارهای تلویزیونی امیرحسین آرمان

سال پخشنام سریال
۱۳۹۱–۱۳۹۲کلاه پهلوی
۱۳۹۲سرزمین کهن
۱۳۹۲پیدا و پنهان
۱۳۹۲زخم
۱۳۹۴کیمیا
۱۳۹۵پریا
۱۳۹۶مرز خوشبختی
***بانوی عمارت

۱۳۹۷ ممنوعه

منبع:نمناک