توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی چهارم


جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی چهارم ابتدایی از فصل سوم «ضرب و تقسیم» را با توضیحات کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

جواب فعالیت صفحه ۵۲ ریاضی چهارم

۱- حاصل ضرب های زیر را به دست آورید. راه حل خود را توضیح دهید.

۱۲۰۰ = ۴۰ × ۳۰
۴۰۰۰ = ۲۰ × ۲۰۰
۲۰۰۰ = ۵۰ × ۴۰
۱۶۰۰۰۰ = ۲۰۰ × ۸۰۰

???? توضیح : من ابتدا صفرها را در نظر نگرفتم بعد عددها رو بدون صفر در هم ضرب کردم. بعد در آخر جلوی حاصل به دست آمده به تعداد صفرهای دو عدد در هم ضرب شده صفر گذاشتم.

مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۵۱ ریاضی چهارم

۲- محصول خرمای یک نخل در جهرم ۳۰۰ کیلوگرم است. اگر قیمت هر کیلوگرم خرما ۶۵۰۰ تومان، باشد، قیمت کل محصول این درخت چقدر می شود؟ چگونه به کمک حاصل ضرب ۳ × ۶۵ می توانیم پاسخ این مسئله را پیدا کنیم؟ توضیح دهید.

حل سوالات فعالیت صفحه 52 ریاضی چهارم ابتداییحل سوالات فعالیت صفحه 52 ریاضی چهارم ابتدایی

۳- یک ماشین چاپ در هر ساعت ۷۰۰ ورق بزرگ چاپ می کند. هر ورق بزرگ ۱۶ صفحه‌ی کتاب را در خود جا می دهد. این ماشین در ۱۰ ساعت چند صفحه کتاب چاپ می کند؟ حاصل ضرب رو به رو را چگونه پیدا می کنید؟

???? توضیح : صفرهای عددها را در نظر نمی گیریم و حاصل ضرب را به صورت ۱۶ × ۷ × ۱ به دست می آوریم، می شود ۱۱۲ سپس به تعداد صفرها اعداد جلوی حاصل صفر می گذاریم. نتیجه ۱۱۲۰۰۰ صفحه کتاب چاپ می کند.

پاسخ کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی چهارم دبستان

۱- حاصل ضرب های زیر را به دست آورید.

گام به گام کاردرکلاس صفحه 52 ریاضی چهارم ابتدایی فصل 3گام به گام کاردرکلاس صفحه 52 ریاضی چهارم ابتدایی فصل 3

۲- باغداری در شهر تاکستان ۷۰۰ کیلوگرم انگور را کیلویی ۲۳۰۰ تومان فروخت. او چند تومان پول گرفت؟ اگر او ۴۰۰ کیلوگرم انگور از نوع دیگر را کیلویی ۲۷۰۰ تومان بفروشد، در مجموع چند تومان پول می گیرد؟

پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه 52 راضی چهارم دبستانپاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه 52 راضی چهارم دبستان

دانش آموز عزیز حتما قبل از استفاده کردن از پاسخ ها حتما یکبار خودتان با تمرکز کامل به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید آن را برطرف کنید. با این کار مفهوم درس را نیز به خوبی متوجه خواهید شد.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۵۰ ریاضی چهارم

✅ در این بخش جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی چهارم را به صورت کامل مرور کردیم، اگر سوالی دارید از بخش نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه کلمه ماگرتا در گوگل سرچ کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب