توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

بهترین فیلم‌های مشابه “دیشب در سوهو” (Last Night in Soho) که باید تماشا کنید


4 ساعت پيش

بهترین فیلم‌های مشابه “دیشب در سوهو” (Last Night in Soho) که باید تماشا کنید

بهترین فیلم‌های مشابه “دیشب در سوهو” (Last Night in Soho) که باید تماشا کنید
لیست فیلم
خاطره باقری
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

فیلم “دیشب با سوهو” زندگی دختری به نام الوییز را به تصویر می‌کشد که خودش را در یک مسیر ماورالطبیعی تاریک پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که در بدن یک خواننده جذاب 1960 میلادی به نام سندی حلول کرده است. همین‌که متوجه می‌شود زندگی سندی از آن چیزی که در ابتدا به نظر می‌رسد شرورارنه‌تر است، سعی می‌کند اشتباهات گذشته‌اش را جبران کند. همین که ارواح مردانی که به سندی آسیب زده‌اند را می‌بیند و پیچیدگی داستان سندی هم کم‌کم واضح می‌شود، قهرمان تلاش می‌کند حواسش را خوب جمع کند. اگر به فیلم‌های پرتنش و گیج‌کننده و مهیج فراطبیعی علاقه‌مندهستید، در ادامه چند فیلم در این ژانر معرفی می‌کنیم که شما را به سمت مسیرهای تاریک و پر پیچ‌ و خمی می‌کشاند. در اینجا بهترین فیلم‌های مشابه “دیشب در سوهو” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

8. آوای ارواح – Stir of Echoes – 1999

فیلم “آوای ارواح” براساس رمانی به نویسندگی “ریچارد متیسون” در سال 1958، زندگی تام ویتزکی را روایت می‌کند که بعد از هیپنوتیزم کوتاه، تصاویر ناراحت‌کننده‌ای از یک دختر جوان می‌بینید. همین‌که تصاویر او تاریک و تاریک‌تر می‌شود، متوجه می‌شود قبل از اینکه عقلش را کاملاً از دست بدهد باید با ماجرای قتل آن دختر سروکله بزند. این فیلم، دقیقاً مثل “فیلم دیشب با سوهو” زندگی تام را در دنیای تاریک ماوراطبیعه و ارواح کینه‌توز نشان می‌دهد که نزدیک است او را به مرز جنون ببرند.

7. کری – Carrie – 1976

فیلم براساس رمانی به همین نام و به نویسندگی “استیون کینگ” در سال 1974 ساخته شد. در فیلم “کری” شاهد یک کالت کلاسیک از تریلرهای ماوراطبیعه هستیم. این فیلم بیشتر حول محور شخصیت نوجوانی به نام کری مترکز است که از دست اذیت‌وآزارهای مدرسه‌ای‌هایش خسته شده. بنابراین قدرتش را آزاد می‌کند و با نتایج ویران‌کننده‌اش هم روبه‌رو می‌شود. فیلم “کری” توانسته عناصر فراطبیعی را با روایت یک نوجوان دبیرستانی ترکیب کند تا به معنای واقعی کلمه خون‌هایی که به درودیوار می‌پاشد را ببینیم. شخصیت اصلی فیلم هم مانند فیلم “دیشب در سوهو” زنی است که خودش را صاف وسط یک نفرین تاریک و ویران‌کننده می‌بیند. بنابراین کری یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “دیشب در سوهو” است.

همچنین بخوانید: معرفی 8 فیلم برتر که از داستان های استیون کینگ اقتباس شده اند

6. چشمان لورا مارس –Eyes of Laura Mars – 1978

یکی دیگر از فیلم‌های ژانر شیطانی در دهه 70 میلادی، فیلم “چشمان لورا مارس” است. لورا عکاس صنعت مد است که کم‌کم حس می‌کند انگار عکس‌هایش به طور عجیب‌وغریبی با او حرف می‌زنند. این عکس‌ها پرونده‌های قتلی که حل‌نشده باقی مانده‌اند را فاش می‌کنند. در نتیجه لورا عصبی می‌شود و در تصوراتش آشنایانش را می‌بیند که به طرز وحشتناکی به قتل می‌رسند. همین‌که سعی می‌کند با این احساسات سروکله بزند، زندگی‌اش با ترس‌ولرز ادامه پیدا می‌کند. فیلم “چشمان لورا مارس” مانند فیلم “دیشب در سوهو” شخصیتی را به تصویر می‌کشد که تحت تأثیر تصاویر ترسناک قرار گرفته است.

5. ما – Us – 2019

“ما” یکی دیگر از فیلم‌های ژانر دلهره و وحشت است که در آن با ماجراهای پیچیده، گیج‌کننده و تخیلی مواجه می‌شویم. گروهی از همزادان با ریشه‌های پررمزوراز و انگیزه‌های شرورانه می‌روند تا خانواده‌ای را مورد اذیت‌وآزار قرار دهند. هر کدام از همزادها از سال‌ها پیش برنامه‌ریزی کردند و حالا سعی می‌کنند جای همتای انسانی خودشان را بگیرند. اصلاً همین چیزهاست که لرزه به اندام شما می‌اندازد. پیچیدگی‌های داستان “ما” باعث می‌شود تماشای فیلم “دیشب در سوهو” هم جذاب‌تر به نظر برسد.

4. نردبان یعقوب – Jacob’s Ladder – 1990

یکی دیگر از فیلم‌هایی که ما را به گذشته و حال می‌برد، فیلم “نردبان یعقوب” است. در فیلم “نردبان یعقوب” ماجرای سربازی را می‌بینیم که تصاویری از خدمت در جنگ ویتنام و مرگ پسرش او را تسخیر کرده‌اند. زمانی که به خانه برمی‌گردد، متوجه شود او و اعضای تیمش مرموزانه به قتل می‌رسند.

هرچند، ماجرا آن‌طور که به نظر می‌رسد نیست و به نظر می‌رسد که قهرمان فیلم در خط‌های زمانی مختلفی زندگی می‌کند. البته فراموش نکنیم که فیلم “نردبان یعقوب” و فیلم “دیشب در سوهو” تفاوت‌هایی که دارند که خودتان باید تماشا کنید. با اینکه نسخه بازسازی شده این فیلم در سال 2019 ساخته شد، بد نیست نسخه اصلی فیلم از سال 1990 را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های فراطبیعی با مضمون برشی از زندگی که باید تماشا کنید

3. مستأجر – The Tenant – 1976

فیلمی به کارگردانی “رومن پولانسکی” (Roman Polanski) براساس رمانی به همین نام به نویسندگی “رولان توپور”. شخصیت اصلی این فیلم آپارتمانی اجاره می‌کند که صاحب قبلی‌اش خودکشی کرده است. این شخصیت خیلی زود به همه مشکوک می‌شود. تصور می‌کند همسایه‌ها و صاحب‌خانه‌اش می‌خواهند او را مجبور کنند خودکشی کند. توهم و پیچیدگی‌های ذهن شخصیت بسیار ماهرانه به نمایش در می‌آید و شخصیت اصلی فیلم در اقامتگاه جدیدش نزدیک است به جنون برسد.

2. جزیره شاتر – Shutter Island –  2010

مارشال آمریکایی، تدی دانیلز و بازرس همکارش سعی می‌کنند برای تحقیق و جست‌وجو درباره فرار یک قاتل به تیمارستانی در یک جزیره بروند. همین که مأمور مارشال پزشکان بیمارستان را سؤال و جواب می‌کند، ماجرای فیلم هم به شدت سورئال می‌شود و فکر می‌کند که چیزی را از او مخفی می‌کنند. اما این مارشال آمریکایی است که خیلی زود با اتفاقات عجیب و غریب به جنون می‌رسد. فیلم “جزیره شاتر” یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “دیشب در سوهو” است که ما را با رمز و رازهای تاریک روبرو می‌کند.

1. قوی سیاه – Black Swan – 2010

یکی از بهترین اجراها درباره غرق شدن یک شخصیت در تاریکی که باعث شد “ناتالی پورتمن” (Natalie Portman) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شود. فیلم ماجرای رقاص بالرین را روایت می‌کند و همین‌ که نقش اصلی برنامه دریاچه قو از چایکوفسکی به او داده می‌شود، به جنون می‌رسد. این فیلم هم مانند فیلم ”دیشب در سوهو” زرق‌وبرق داستان را با ته‌مایه‌های پلید و فراطبیعی گره می‌زند و پیچیدگی فیلم هم همین است. “قوی سیاه” یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “دیشب در سوهو” است.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ناتالی پورتمن؛ ستاره با استعداد سینمای هالیوود

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

بهترین فیلم‌های مشابه “ارتش دزدان” (Army of Thieves) که باید تماشا کنید

بهترین فیلم‌های تریلر اسپانیایی‌زبان تاریخ سینما که باید تماشا کنید و لذت ببرید

بهترین فیلم‌های مشابه “فینچ” (Finch) که باید تماشا کنید و لذت ببرید

بهترین انیمیشن‌های دهه 2000 که لایق ساخت دنباله بودند

آخر هفته با طعم فیلم! (شماره 144)

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب