توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم


جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم متوسطه از درس دوم فصل سوم «آشنایی با اثبات در هندسه» را می توانید به صورت کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا مطالعه فرمایید.

پاسخ فعالیت های صفحه ۴۱ و ۴۲ ریاضی نهم

مسئله: حمید، سعید و بهرام هر کدام مقداری پول دارند. مجموع پول های حمید و بهرام برابر ۵۰۰۰ تومان و مجموع پول های سعید و بهرام نیز برابر ۵۰۰۰ تومان است. به نظر شما پول حمید بیشتر است یا پول سعید؟ دلیل خود را توضیح دهید.

حل سوال فعالیت صفحه 40 ریاضی نهمحل سوال فعالیت صفحه 40 ریاضی نهم

بین استدلالی که برای مسئله قبل و مسئله بعدی هست، چه شباهتی می بینید؟
فرض های هر دو مساله و روش استدلالی که برای حل آنها به کار رفته است مشابه هستند.

مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس صفحه ۴۰ ریاضی نهم

مسئله: نشان دهید زاویه های متقابل به رأس با هم برابر‌ند.
فرض کنیم O1 و O3 مانند شکل زیر متقابل به رأس باشد، داریم:

گام به گام فعالیت صفحه 40 و 41 ریاضی نهم متوسطهگام به گام فعالیت صفحه 40 و 41 ریاضی نهم متوسطه

⚠️ دانش آموز عزیز همانطور که می دانید مطالب درسی قرار داده شده در این وبسایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد، لطفا قبل از استفاده کردن از آن ها حتما خودتان هم یکبار سوالات را حل کنید سپس اگر مشکلی داشتید آن ها را برطرف کنید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه ۳۹ ریاضی نهم

✅ اگر سوالی درباره جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم متوسطه دارید آن را از بخش نظرات بپرسید. همچنین برای دسترسی به گام به گام سایر تمرین های کتاب فقط باید شماره صفحه سوال را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب