رئیس مجلس گفت: ایران این ظرفیت را دارد که تولید قطعات در حد استانداردهای جهانی داشته و آن را صادر کند و در مقابل برای انحصارشکنی در بازار داخلی نیز اجازه واردات خودرو را صادر کند.

اخبار گمرک اخبار بندر بوشهر دپو محصولات ایران خودرو آزاد شدن واردات خودرو اخبار واردات خودرو قیمت خودروهای وارداتی

محمدرضا صباغیان در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس ایران و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو در تذکری بیان کرد: ما باید صرفا ایرادات شورای نگهبان را در خصوص طرح‌ ها و لوایح اصلاح کنیم. شورای نگهبان در خصوص این طرح تنها نسبت به تبصره ۱ ایراد گرفته است، اما اعضای کمیسیون صنایع تبصره ۲ را تغییر دادند که البته من هم با آن موافق هستم اما برخلاف آیین‌ نامه است.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر صباغیان بیان کرد: با توجه به این‌که مجمع تشخیص مصلحت نیز در خصوص ماده ۲ ایرادی را طرح کرد، این اصلاحات صورت گرفته است، به طور کلی این طرح به منظور تامین نظر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام اصلاح شده است. بنده همین جا اعلام می‌کنم که کار درستی در خصوص این طرح در کمیسیون صنایع صورت گرفته است. امروز بحث اشتغال یکی از موضوعات مهم ما در کشور به شمار می‌رود.

امنیت و راحتی معامله شما را تضمین می‌کنیم!

با کارنامه خودروی خود را بدون کمیسیون نقد کن

اگر قصد داری ماشینتو بفروشی،الان وقتشه…

فروش بی‌دردسر ماشینتو تجربه کن!

قالیباف در ادامه اظهار کرد: ما در داخل کشور نیروی فنی و امکانات زیادی داشته و با وجود کارخانجات متعدد، افراد حقیقی و حقوقی می‌ توانند قطعات تولید کنند. با توجه به نیروی کار و انرژی ارزان و دانش فنی داخل کشور ما این توانایی را داریم که محصولات خود را در حد استانداردهای جهانی تولید و صادر کنیم و در مقابل در چارچوب مصوبات هیات وزیران نیز خودرو به کشور وارد کنیم تا هم انحصار از بین برود و هم شاهد ارتقای دانش فنی در داخل و تولید رقابت‌ پذیر باشیم. بدین ترتیب دیگر شاهد اینگونه قیمت‌ گذاری‌ ها در صنعت خودرو نیز نخواهیم بود. تصمیم خوبی در این حوزه گرفته شده و از شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز انتظار می‌ رود در سال تولید با موافقت با این طرح نفسی به بخش صنعت کشور بدمد.