توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب صفحه ۳۷ ریاضی هشتم ☑️ پاسخ کاردرکلاس و تمرین


جواب صفحه ۳۷ ریاضی هشتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه 37 ریاضی هشتم متوسطه مربوط به فصل ۳ چندضلعی ها را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده کرده ایم.

همچنین بخوانید : جواب صفحه ۳۵ و ۳۶ ریاضی هشتم

جواب کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی هشتم

در ادامه با پاسخ صفحه 37 ریاضی هشتم داریم :1- الف) یک مثلث متساوی الساقین بکشید؛ طوری که پاره خط AB قاعده آن باشد. پاسخ خود را با پاسخ‌های دوستانتان مقایسه کنید.

ب) خط تقارن مثلث را رسم کنید.

ج) آیا دو زاویهٔ مجاور قاعده با هم برابرند؟ بله

د) آیا خط تقارن‌، عمود منصّف قاعده و نیمساز زاویهٔ مقابل آن است؟ بله، باهم مساوی اندجواب سوال ۱ کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی هشتم

2- متوازی الاضلاعی رسم کنید که نقاط B ،A و C سه تا از رأس‌های آن باشند.
پاسخ خود را با پاسخ‌های دوستانتان مقایسه کنید.

جواب سوال ۲ کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی هشتم

برای این سؤال چند پاسخ مختلف می‌توانید پیدا کنید؟ سه تا

همچنین بخوانید : جواب فعالیت صفحه ۳۴ ریاضی هشتم

جواب تمرین صفحه ۳۷ ریاضی هشتم

1- در هر قسمت، اندازهٔ زاویهٔ مجهول را پیدا کنید.

الف) x=۱۴۸°
ب) x=۱۲۵° و y=۱۲۵°
ج) x=۱۲۰°
د) y=۹۵°جواب سوال ۱ تمرین صفحه ۳۷ ریاضی هشتم

2- مانند نمونه با تشکیل معادله، مقدار x را پیدا کنید.

جواب سوال ۲ تمرین صفحه ۳۷ ریاضی هشتم

اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید.

همچنین بخوانید : جواب صفحه ۳۳ ریاضی هشتم


☑️ در این بخش جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۳۷ ریاضی هشتم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند.❤️????

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب