۱۰ واقعیت غیرمعمول در مورد کارتون ملوان زبل که نمی دانستید10 واقعیت غیرمعمول در مورد کارتون ملوان زبل که نمی دانستید10 واقعیت غیرمعمول در مورد کارتون ملوان زبل که نمی دانستید

چه کسی می توانست تصور کند ملوان زبل که یکی از شخصیت های متعدد یک کمیک استریپ روزی آنقدر معروف شود که خودش به یک برند تبدیل شود؟ او پسری بود که اسفناج می‌خورد، پیپ ذرت می‌کشید و با شادی ساعدهای بزرگش را به رخ می‌کشید.

واقعیت غیرمعمول در مورد کارتون ملوان زبل

و لحظه ای که مردم برای اولین بار او را در ۱۷ ژانویه ۱۹۲۹ دیدند، بلافاصله از این ملوان خوششان آمد. او تبدیل به محبوب ترین شخصیت کمیک استریپ E. C. Segar، Thimble Theater شد و خیلی زود به چهره ای شناخته شد نه تنها در کمیک ها، بلکه در سریال های انیمیشن و بازی های ویدیویی تبدیل شد.

نام اصلی ملوان زبل

نام این ملوان بامزه پاپی بود، که در ایران به ملوان زبل معروف است!

این مطلب را از دست ندهید. ۱۰ نکته درباره تایتانیک که احتمالا نمی دانستید

پوپای و اولویا

Popeye و Olive Oyl ملوان زبل و معشوقه اش افرادی واقعی بودند که در نزدیکی خانه سگار در زادگاهش زندگی می کردند. او در حین تماشای آنها، از این شخصیت های مشهور جهان الهام گرفت.

کمک به فروش اسفناج

عشق پوپای به اسفناج به افزایش فروش اسفناج و سبزیجات سبز در سراسر ایالات متحده و بسیاری از نقاط دیگر جهان کمک کرد. این به شدت بچه ها را تحت تاثیر قرار داد و آنها را به خوردن غذاهای سالم تشویق کرد.

ساخت مجسمه ملوان زبل

مرد ملوان ما اولین شخصیت کارتونی بود که مجسمه خودش را گرفت. مجسمه او از سال ۱۹۳۷ در شهر کریستال در تگزاس به افتخار سهم او در صنعت اسفناج ایستاده و افتخار می کند.

چراغ سبز به یاد مرد ملوان

به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد پاپی، کل ساختمان امپایر استیت با چراغ سبز به یاد مرد ملوان اسفناج‌خوار غرق شد.

نوادگان هرکول

در یکی از کارتون ها، پوپای به برادرزاده هایش می گوید که او در واقع از نوادگان هرکول است و اجدادش نیروی خود را از سیر می گرفتند.

لغات عامیانه ملوان زبل

بسیاری از لغات عامیانه در زبان انگلیسی کنونی (مانند wimp, goon family, jeep, dufus) به خاطر Popeye معروف شد.

صدا پیشه های ملوان و معشوقه اش

صدا پیشه های ملوان و معشوقه اش Popeye و Olive Oyl، جک مرسر و مارگی هاینز، در نهایت با یکدیگر ازدواج کردند.

پارک پوپای

در سال ۱۹۸۰، پس از اکران فیلم روی Popeye (با بازی رابین ویلیامز)، مجموعه فیلم در مالت به یک پارک به نام روستای Popeye تبدیل شد. مردم می توانند در اینجا پیک نیک داشته باشند و از قایق سواری لذت ببرند.

پرهای یک مرغ سفید جادویی

پوپای قبل از کشف قدرت جادویی اسفناج، قدرت خود را با مالیدن سر خود بر روی پرهای یک مرغ سفید جادویی به دست آورد.

 

معصومه لطفی (پایگاه خبری دخالت )

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب