تب در بارداری چقدر خطرناک است و رفع “تب در بارداری”تب در بارداریتب در بارداری

تب در بارداری علل، خطرات و چگونگی برطرف کردن آن

زنان باردار با چالش های بسیاری در حین بارداری خودشان مواجه هستند که یکی ازاین مشکلات رایج تب است که تعداد بسیاری از زنان باردار را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین، بهتر است که از آن غفلت نکرده و آن را مسئله ای جدی بدانید و به هیچ وجه تب دائمی را در دوران بارداری نادیده نگیرید، چرا که باعث ایجاد خطرات جدی برای مادر و جنین می شود.

 تب در دوران بارداری تب در دوران بارداری

تب بارداری یا بالا رفتن درجه حرارت بدن در بارداری

علت ، خطرات و درمان سریع تب در دوران بارداری 

تب ،بدون هیچ دلیلی اتفاق نمی افتد و مطمئنا چیزی باعث آن می شود ، این حقیقت نیز برای تب در دوران بارداری نیز صادق است یکی از علل احتمالی آن، واکنش بدن زن ،نسبت به عدم تعادل هورمونی حاملگی است. چنین افزایش دمایی می تواند به عنوان یکی از نشانه های بارداری تفسیر شود. گاهی اوقات، درجه حرارت برای مدت زمان بسیار طولانی بهبود نمی یابد اگر تمام عوامل منفی که می توانند باعث به وجود آمدن تب میشود ، اگر درجه حرارت بدن شما بالاتر از ۳۸ درجه نرود، نگران نباشید و دارویی را مصرف نکنید.

در بیشتر موارد ،تب در دوران بارداری به این معنی است که مادر باردار یک سرماخوردگی دارد زن باردار باید برای این مشکل به یک متخصص رجوع کند ، در طول مشاوره پزشکی، پزشک تشخیص صحیحی می دهد و یک دوره درمان را برایتان تجویز می کند ؛ خود درمانی با داروها ،در دوران بارداری به شدت ممنوع است!اما اگر تب زیاد بالا نباشد، شما احتمالا قادر خواهید بود بدون دارو و رفتن به پزشک بهبود پیدا کنید ؛ در ادامه این بخش از جالبز اطلاعات مفید و جامعی در این مورد خواهیم گفت.
 
تب در دوران بارداری تب در دوران بارداری

علت ایجاد تب بارداری یا بالا رفتن درجه حرارت بدن 

دمای طبیعی بدن در دوران بارداری ، چه زمانی می توانیم بگوییم تب داریم

همه ما فکر میکنیم، که دمای نرمال یک انسان طبیعی ۹۷.۷ تا ۹۸.۶ درجه فارنهایت یعنی ۳۷ درجه است ؛ با این حال، بسته به ویژگی های فردی، این دما می تواند کمی بالاتر یا پایین تر باشد. برای برخی از زنان، درجه حرارت دهانیٍ ۹۹.۵ درجه فارنهایت موجب نگرانی نیست ؛ در سه ماهه اول بارداری، دمای شما به احتمال زیاد به ۹۹.۵ درجه فارنهایت یعنی ۳۸ خواهد رسید. اگر شما بیمار نباشید، همه چیز درست و مرتب است بدن شما فقط به ترشح پروژسترون هورمون واکنش نشان می دهد گاهی اوقات ،چنین درجه حرارتی را می توان در سه ماهه دوم متوجه شد، اما در سه ماهه سوم، باید به حالت عادی خود برمی گردد اما خاطر نشان می کنیم که اگر درجه حرارت بدنتان بالاتر از ۳۸.۹ بود حتما به پزشک مراجعه کنید.
 
تب در دوران بارداری تب در دوران بارداری

بلای خطرناک تب در بارداری برای جنین 

علل و دلایل اصلی تب در دوران بارداری

همانطور که قبلا ذکر شد، علت فیزیولوژیکی تب در دوران بارداری در اوایل بارداری، افزایش سطح پروژسترون است اما سیستم ایمنی مادر ،شکننده و تاثیرپذیر است ؛ ایمنی زن پس از تخمک گذاری کاهش می یابد، تا تخمک بارور شده را رد نکنند (می توان برای یک بدن خارجی تفسیر شود) و پس از آن جنین در حال رشد، مواد مغذی زیادی را از بدن مادرانش می گیرد. به همین دلیل است که زن باردار به آسانی می تواند بیمار شود. تب می تواند ناشی از:
عفونت ها و التهاب هااختلالات غدد درون ریزبیماری های خون (مانند کم خونی در دوران بارداری)آلرژیبیماری های خود ایمنیاسترس 

تب در دوران بارداری تب در دوران بارداری

دلایل اصلی تب در بارداری 

چه علائمی در بارداری معمولا با تب همراه هستند

مادران اصولا پس از بروز هر علائمی، مخصوصا همراه با تب، انتظار دارند که فوری به نزد دکتر بروند. اینها عبارتند از:
تنگی نفسدرد پشتلرزدرد شکمگرفتگی گردن

تب در دوران بارداری تب در دوران بارداری

برای پایین اوردن تب در بارداری چه کنیم

خطرات تب در دوران بارداری برای مادر و جنین 

مسمومیت با مواد مضر، می تواند اختلالات سیستم قلبی عروقی را ایجاد کند، تب طولانی مدت، در دوران بارداری می تواند منجر به مشکلات سنتز پروتئین شود و در نتیجه آسیب های مختلف و نقایص مادرزادی نوزاد را همراه داشته باشد تب، در دوران بارداری بر جفت تاثیر می گذارد که اغلب باعث زایمان زود هنگام میشود. درجه حرارت بالای بدن ،در طول بارداری می تواند باعث اختلالات مادرزادی در اندام و سیستم های داخلی نوزاد شود،تب بالا در دوران بارداری می تواند به سقط جنین یا تولد نوزاد مرده منجر شود، همچنین بررسی های شرایط بارداری مادرانی که کودکانشان مبتلا به این بیماری شده اند، نشان داد تب دوران بارداری می تواند ابتلای نوزاد به اوتیسم را تا ۴۰ درصد افزایش دهد. تب در سه ماهه دوم بارداری و هفته دوازدهم به بعد می تواند تا ۳۰۰ درصد احتمال ابتلای نوزاد به اوتیسم را افزایش دهد. محققان دانشگاه کلمبیا در تازه ترین مطالعات خود دریافتند، تب دوران بارداری به خصوص در سه ماهه دوم می تواند منجر به تولد نوزاد مبتلا به اوتیسم شود.
 
 تب در دوران بارداری  تب در دوران بارداری

تب مادر در بارداری برای جنین چه خطری دارد

چگونه تب در دوران بارداری را بدون دارو پایین بیاوریم

اگر درجه حرارت بدن شما خیلی زیاد نیست و هنوز هم نگران آن هستید،
۱.سعی کنید مایعات گرم زیادی بخورید:چای با لیمو، تمشک، دمنوش گیاهی، شیر گرم با عسل.
۲.شما همچنین می توانید یک پارچه خنک مرطوب بر روی پیشانی خود قرار دهید.
۳.تب پایین نمی آید و حتی بالاتر می رود؟در این مورد باید با دکتر خود (یا آمبولانس) تماس بگیرید و کمک حرفه ای بخواهید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب