مدودوف: ورشکستگی روسیه به ورشکستگی اروپا منجر می‌شودمدودوف: ورشکستگی روسیه به ورشکستگی اروپا منجر می‌شود

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت، ورشکستگی روسیه ممکن است به ورشکستگی و تورم بالای جهان منجر شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری مدودوف، معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه با اشاره به اظهارات اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی که ورشکستگی روسیه مساله زمان است، گفت: خوب بیاید این مساله را امتحان کنید. چنین چیزی به ورشکستگی محسوس و اخلاقی اروپا می‌انجامد. سیستم مالی اتحادیه اروپا آنقدرها هم با ثبات نیست و مردم دارند اعتمادشان را از دست می‌دهند.

معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه در ادامه گفت: در ضمن، مقام‌های اتحادیه اروپا باید انتظار اعتراضات شدید از سوی اشخاص برجسته اروپایی را داشته باشند چون نمی‌توانند برای تورم شدید، کمبود مواد غذایی اولیه در مغازه‌ها و هجوم پناهندگان، که موجی از جنایات را برانگیخته، روسیه را مقصر بدانند.

این مقام روس با اشاره مجدد به اظهارات فون درلاین افزود: آنها درباره رنج مردم، پایان حمله روسیه به اوکراین یا درباره امید دیرینه صلح در اوکراین نیست بلکه ورشکستگی روسیه است. آیا این چیزی بود که در آرزویش بودیم؟ این استراتژی کلیدی اتحادیه اروپاست. این‌ها مازوخیست‌هایی از بروکسل و چیزی است که واقعا می‌خواهند.

به گفته وزارت دارایی روسیه، بدهی خارجی این کشور تا اول فوریه ۲۰۲۲، ۵۹.۵ میلیارد دلار بوده که شامل ۳۸.۹۷ میلیارد دلار وام خارجی است. در حال حاضر، روسیه ۱۵ وام اوراق قرضه با دوره سررسید از ۲۰۰۲ تا ۲۰۴۷ دارد.

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه گفته بود که مسکو تنها زمانی بدهی‌های خود را به ارزهای خارجی بازپرداخت می‌کند که دارایی‌های ارزی‌اش دیگر بلوکه نباشند. در صورت امتناع یا عدم پاسخگویی از سوی بانک‌ها، روسیه بدهی‌های خارجی خود را به روبل بازپرداخت می‌کند.

انتهای پیام

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب