اسکوئر انیکس به ساخت بازیهای بلاکچین Play to Earn تمایل دارداسکوئر انیکس به ساخت بازی‌های بلاک‌چین Play to Earn تمایل دارد

یوسوکه ماتسودا، رئیس شرکت اسکوئر انیکس، بار دیگر تمایل خود را برای ساخت بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین «Play to Earn» ابراز کرده است.

در مصاحبه جدید با یاهو ژاپن، این مدیر اجرایی گفت که معتقد است تمرکز تنها بر بازی‌های سنتی برای آینده شرکت «کافی نیست» و دیدگاه خود را برای عناوینی که در آن کاربران محتوا تولید می‌کنند و برای کارشان پاداش می‌گیرند، توضیح داد. ماتسودا پیش از این گفته بود که اسکوئر انیکس می تواند ارز دیجیتال خود را خلق کند.

رئیس این شرکت به یاهو گفت:

در آینده، مایلیم تلاش خود را در ارائه «محتوای بازی خودپایدار» امتحان کنیم. تا به حال در اکثر بازی‌ها، محتوا را به عنوان محصول نهایی ارائه می‌کردیم و بازیکنان آن محتوا را بازی می‌کردند. با این حال، تعداد مشخصی از بازیکنان در جهان وجود دارند که می‌خواهند با ایجاد تنظیمات و روش‌های جدید، در جذاب‌تر کردن بازی‌ها سهیم باشند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade – آخرت فانتزی!ملاقاتی بهتر با یکی از بهترین بازی‌های تاریخ

ماتسودا افزود:

در آینده می‌خواهیم از قدرت این افراد برای ساخت بازی‌هایی استفاده کنیم که به تکامل خود ادامه می‌دهند. اگر به جای تکیه بر حسن نیت، بتوانیم مشوق‌هایی را برای کسانی که با استفاده از فناوری‌هایی مانند بلاک‌چین به ساخت بازی کمک می‌کنند ارائه دهیم، این احتمال وجود دارد که بتوان محتوای خلاقانه و جالبی از ایده‌های کاربران ایجاد کرد.

ماتسودا قبلا توسط برخی از افراد صنعت بازی‌ به خاطر ارسال نامه‌ای هنگام سال نو میلادی مورد انتقاد قرار گرفته بود که در آن از اشتیاق شرکت برای ترندهای نوظهور گفته و به ساخت بازی‌های بلاک‌چین و NFT متعهد شده بود.

رئیس‌ اسکوئر انیکس در این نامه گفته بود که معتقد است بازی‌های بلاک‌چین پتانسیل رشد بازی‌های خودپایدار را با پیشبرد مفهوم «بازی کردن برای کسب درآمد» (Play to Earn) دارند.

مدیر اجرایی در ادامه اظهار داشت توانایی کاربران برای کسب درآمد از خلاقیت‌های دیجیتالی در بازی‌ها می‌تواند محتوای تولید شده توسط کاربر را احیا کند و ادعا کرد که فقدان مشوق‌ها قبلا قدرت خلق کاربر را محدود کرده بود.

ماتسودا در این نامه نوشته بود:

می‌دانم برخی از افرادی که «بازی می‌کنند تا خوش بگذرانند» و در حال حاضر اکثر جمعیت بازیکنان را نیز تشکیل می‌دهند، با ترندهای جدید مخالف هستند و قابل درک است. با این حال، معتقدم تعداد مشخصی از افراد نیز وجود خواهند داشت که انگیزه آن‌ها «بازی برای مشارکت» است که به هیجان‌انگیزتر شدن بازی کمک خواهد کرد.

نامه رئیس اسکوئر انیکس توسط بسیاری از مفسران صنعت بازی مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال، این نامه باعث جهش هشت درصدی قیمت سهام اسکوئر انیکس شد که بزرگ‌ترین نرخ افزایش سهام یک روزه از آگوست سال گذشته تا آن زمان به شمار می‌رفت.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Life Is Strange: True Colors – همدلی سوپرپاور استبازگشتی قدرتمند برای Life Is Strange

Top 10: خفن‌ترین نژاد‌های دنیای بازی‌مورتال کامبت

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب