آغاز ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از 30 فروردین. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، همه ساله به استناد اساسنامه مدارس نمونه دولتی که مصوب 847 امین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش است، دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم آموزش متوسطه که شامل دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نمونه دولتی سراسر کشور می‌شود به تمامی مدارس دوره اول و دوم متوسطه ابلاغ می‌شود.

امسال نیز براساس برنامه ریزی‌هایی که انجام شده است، از امروز 3شنبه 30 فروردین ماه تا روز شنبه 10 اردیبهشت ماه از طریق سامانه‌های ثبت نام که ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها به دانش‌آموزان استان خود اعلام می‌کنند، فرایند ثبت نام دانش‌آموزان متقاضی انجام می‌شود.

تعداد دانش‌آموزان پایه نهم یک میلیون و 100 هزار نفر است که این تعداد دانش‌آموز شاغل به تحصیل دوره نهم می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده از طریق سامانه ثبت نام استان کار ثبت نام خود را انجام دهند. برگزاری آزمون، تصحیح برگه‌های دانش‌آموزان و اعلام نتایج آزمون به صورت استانی است اما آزمون در یک تاریخ مشخص در سراسر کشور به صورت هماهنگ برگزار می‌شود.

این آزمون ساعت ۹ صبح روز جمعه ۳ تیرماه برگزار می‌شود و دانش‌آموزان دبیرستانی از رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می‌توانند یک رشته را انتخاب و در منطقه آموزش و پرورش که مشغول به تحصیل هستند، دبیرستان نمونه دولتی مورد تقاضای خود را انتخاب کنند.

در برخی از مناطق دبیرستان نمونه دولتی وجود ندارد که بنا به اعلام استان، دانش‌آموزان می‌توانند دبیرستان نمونه دولتی نزدیک محل سکونت خود را برای انجام فرایند ثبت نام انتخاب کنند. مانند سنوات گذشته تعداد ۵۸ هزار دانش‌آموز در ۷۵۶ دبیرستان نمونه دولتی در سراسر کشور در پایه دهم جذب می‌شوند تا دانش‌آموزان بعد از اعلام نتیجه بتوانند ثبت نام و فرآیند تحصیل خود را آغاز کنند.

داوطلبان باید به 100 سوال آزمون در مدت ۲ ساعت یا ۱۲۰ دقیقه پاسخ دهند. 7 عنوان درسی جزء منابع استان است و محتوای درسی پایه نهم سال تحصیلی جاری به عنوان منبع برای شرکت در این آزمون درنظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب