مخالفت فعالان صنعت در آلمان با تحریم‌های روسیهمخالفت فعالان صنعت در آلمان با تحریم‌های روسیه

اتحادیه‌ها و روسای شرکت‌ها در آلمان با تحریم واردات گاز روسیه توسط اتحادیه اروپا مخالفت کرده و اعلام کردند چنین اقدامی منجر به تعطیلی کارخانه‌ها و نابودی مشاغل در آلمان خواهد شد.

به گزارش ایرنا از "ای بی‌سی نیوز" دو اتحادیه کارگری و گروه استخدام در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: تحریم سریع گاز روسیه منجر به توقف تولید، تعطیلی، زوال صنعت و از دست دادن طولانی مدت مشاغل در آلمان می‌شود.

این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که رهبران اروپایی در حال بررسی تحریم‌های جدید انرژی علیه نفت روسیه هستند. کشورهای اروپایی پیش از این واردات زغال سنگ از روسیه را ممنوع کردند.

رهبران اوکراین اعلام کرده‌اند که درآمدهای حاصل از صادرات انرژی روسیه، صرف جنگ مخرب مسکو علیه اوکراین می‌شود و کشورهای اروپایی باید به خرید انرژی از روسیه پایان دهند.

اما انجام این کار آسان نخواهد بود. ۲۷ کشور اتحادیه اروپا حدود ۴۰ درصد گاز طبیعی خود و حدود ۲۵ درصد از نفت خود را از روسیه تامین می‌کنند. تحلیلگران انرژی می‌گویند که کنار گذاشتن گاز طبیعی روسیه دشوارترین کار برای اروپا خواهد بود، زیرا بیشتر آن از طریق خط لوله از روسیه تامین می‌شود و واردات گاز از طریق کشتی با توجه به تقاضای شدید در سراسر جهان با محدودیت رو به رو خواهد بود.

آلمان به عنوان قطب تولید در اروپا و خریدار بزرگ گاز روسیه، تاکنون در برابر توقف فوری گاز از مسکو مقاومت کرده و گفته است که قصد دارد نفت روسیه را تا پایان سال جاری میلادی و اکثر واردات گاز از این کشور را تا اواسط سال ۲۰۲۴ متوقف کند.
روبرت هابک، معاون صدراعظم آلمان پیشتر گفته بود که تحریم فوری گاز روسیه، صلح اجتماعی در آلمان را به خطر می‌اندازد.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب