خودروهای کارکرده با توجه به گرانی خودروهای صفر کیلومتر بازار خاص خود را دارند. این خودروها با قیمت‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند. با ۱۰۰ تا ۳۲۰ میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟ این خودروها نسبت به هفته سوم گذشته چه تغییری کردند؟

بنا بر اطلاعات به دست آمده از آگهی‌های ثبت شده آنلاین برای فروش خودروهای کارکرده در بازار، فهرستی از قیمت خودرو در محدوده ۱۰۰ تا ۳۲۰ میلیون تومانی به دست آمده است. بعضی از این خودروها نسبت به هفته گذشته کاهش قیمت داشتند. در حالی که در هفته‌های نخست فروردین نسبت به اسفند گران شده بودند.

در این فهرست ارزان‌ترین خودرو، پراید ۱۳۱ SE محسوب می‌شود. متوسط قیمت این خودرو در آگهی‌های این سایت در یک هفته گذشته، ۱۴۹ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان بوده است. در حالی که در گزارش های پیشین از قیمت خودروهای کارکرده در ۲۵ فروردین، این خودرو به طور متوسط با نرخ ۱۷۰ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان معامله می‌شد.

در راس گران‌ترین خودروها نیز، پژو پارس LX TU5 قرار دارد که متوسط قیمت آن به ۳۱۵ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان تومان می‌رسد. این خودرو در گزارش پیشین، ۳۳۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان قیمت داشت.

 
خودروهای کارکرده کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان
افراد در میان خودروهای کارکرده، می‌توانند پژو ۲۰۶ تیپ ۵، را با متوسط قیمت ۲۸۰ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، انتخاب کنند. این خودرو در هفته سوم فروردین، ۳۲۵ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان قیمت داشت.

خریداران همچنین می‌توانند، پژو ۴۰۵ SLX بنزینی را با متوسط قیمت ۲۶۹ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بخرند. این خودرو در زمان گزارش پیشین، ۳۰۹ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان معامله می‌شد.

آنها می‌توانند پژو ۴۰۵ GLX بنزینی را نیز با متوسط قیمت ۲۲۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان خریداری کنند. نرخ این خودرو در هفته گذشته، ۲۶۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود.

سمند LX ساده انتخاب دیگری است که متوسط قیمت آن در آگهی‌ها ۲۳۳ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان بوده است. این خودرو در ۲۵ فروردین، به قیمت ۲۶۵ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان معامله می‌شد.

خودروهای کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان
فروشندگان خودرو، کوییک دنده‌ای R را با متوسط قیمت ۱۹۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان در سایت ها آگهی کرده‌اند. قیمت پیشین این خودرو، ۲۰۳ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان بود.

در فهرست خودروهای کارکرده کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان، همچنین افراد می‌توانند نام ساینا دنده‌ای EX و تیبا هاچبک EX را بیابند. متوسط قیمت آنها در آگهی‌ها به ترتیب ۱۸۰ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۱۷۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان بوده است. این خودروها در زمان انتشار گزارش پیشین، به ترتیب ۱۹۷ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۱۸۷ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان معامله می‌شدند.

جدول ۱۰ خودروی کارکرده پرطرفدار را در ادامه می‌بینید. قیمت خودروها، در هفته منتهی به ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ با هفته منتهی با ۲۲ فروردین سال گذشته، مقایسه شده است.

در این فهرست، پژو پارس LX TU5 کمترین و پژو ۲۰۶ SD V8 بیشترین افت قیمت را داشته‌اند. این در حالی است که خودروهای این جدول در گزارش پیشین نسبت به اسفند ۱۴۰۰ بین ۹،۸۸ تا ۲۰،۷۷ درصد گران شده بودند.