کریس نواک یکی از اعضای اصلی ایکس باکس بعد 20 سال شرکت را ترک کردبه تازگی خبر رسیده که کریس نواک، رئیس بخش تحقیقات و طراحی ایکس باکس پس از گذشت نزدیک به 20 سال شرکت مایکروسافت را ترک خواهد کرد.

نواک بیش از پنج سال بود که بخش تحقیقات و تلاش‌های طراحی تجربه کاربران را رهبری می‌کرد و پیش از این سمت‌هایی را به عنوان مدیر طراحی ایکس‌باکس و معمار طراحی ایکس‌باکس بر عهده داشته بود. نواک مسئول تجربه کاربری در بسیاری از بزرگ‌ترین پروژه‌های شرکت مایکروسافت از جمله سرویس ایکس باکس گیم پس، همراه با بازی‌های ابری و Xbox Live بود.

نواک به Polygon گفت:

مایکروسافت جایی بود که من توانستم در زمینه بازی‌ها، از بهترین‌های دنیا در این صنعت درس یاد بگیرم. باید در بهترین زمان‌ها و بدترین زمان‌ها از آن به خوبی یاد کنم و این فرآیند یادگیری، برای من بسیار ارزشمند بود.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Crossfire Xجنگ بر سر هیچ و پوچ

نواک بخش تحقیقات و طراحی ایکس باکس را در نقطه عطفی از شرکت و کنسول پرچمدار آن بر عهده گرفت. هنگامی که ایکس باکس وان در سال 2013 عرضه شد، استراتژی بازاریابی مایکروسافت برای این کنسول شکست خورد. Xbox 360 موفق شده بود مخاطبان اصلی بازی‌های ویدیویی را جذب خود کند، اما مایکروسافت به ایکس باکس وان طوری نگاه ‌می‌کرد که گویی باید به یک سیستم سرگرمی کامل تبدیل شود.

رونمایی Xbox One یک فاجعه بود که بر روی همه چیز تمرکز گذاشت به جز بازی‌های ویدیویی. مایکروسافت به سرعت متوجه شد که باید دل گیمرها را به دست آورد، اما هرگز به طور کامل از پلتفرم سرگرمی دست نکشید.

بلافاصله پس از آن که مایکروسافت بر ایده تمرکز اصلی ایکس باکس روی بازی های ویدیویی تاکید کرد، نواک به عنوان رئیس تحقیقات و طراحی ایکس باکس به روی کار آمد. در حالی که کنسول‌ها هنوز برایشان مهم بودند، ایده هیجان‌انگیزتر برای تیم رهبری ایکس‌باکس، آزادی بازی‌های ایکس‌باکس در دستگاه‌های مختلف بود که با راه‌اندازی Xbox Play Anywhere شروع شد که به بازیکنان این اجازه را می‌داد به بازی‌ها روی رایانه شخصی ویندوز یا کنسول دسترسی داشته باشند.

فیل اسپنسر، رهبر ایکس‌باکس، ایده‌ای منحصربه‌فرد را مطرح کرد: گیمرها باید بتوانند با استفاده از اکوسیستم ایکس‌باکس، در هر جایی بازی کنند. بعد از رایانه شخصی، رهبری ایکس باکس بر آوردن Xbox به دستگاه‌های تلفن همراه از طریق استریم ابری متمرکز شد. نواک به کیت انطباق لمسی مایکروسافت برای بازی‌های ابری ایکس باکس به عنوان یک لحظه افتخارآمیز در حرفه خود در این شرکت اشاره کرد.

نواک گفت که مایکروسافت را ترک می کند تا مدتی از کار فاصله بگیرد و دوباره بر زندگی شخصی خود تمرکز کند. بعد از اینکه سه سال پیش یکی از نزدیکان خود را از دست داد، نواک گفت که می‌خواهد برای یادگیری چیزهای جدید مرخصی بگیرد. او بلافاصله به یک شرکت جدید منتقل نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی:تاثیر SSD روی گیم‌های پی‌سی و کنسولبه جز ویندوز که 3 ثانیه‌ای میاد بالا، دیگه چه تاثیری داره؟

Top 10: خفن‌ترین نژاد‌های دنیای بازی‌مورتال کامبت

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب