کارمند سابق ایکس باکس مایکروسافت مدتها پیش میخواست بلیزارد را بخرداد فرایز، معاون سابق ایکس‌باکس به تازگی گفته پیش از اینکه در سال 2004 شرکت را ترک کند، چندین بار در دوران تصدی خود در مایکروسافت تلاش کرده بلیزارد را بخرد.

فرایز به تازگی در پادکست جدید XboxEra اشاره کرد که خرید اکتیویژن-بلیزارد با توجه به تاریخچه مایکروسافت با پلتفرم رایانه‌های شخصی، منطقی بود و اظهار داشت:

من از طرفداران پر و پا قرص بلیزارد بودم. اگر به ریشه‌های کسب و کار بازی‌های رایانه شخصی ما فکر کنید، در آن زمان استراتژی خوبی بود… Warcraft بزرگترین محصول آن‌ها بود.

مطلب پیشنهادی:پنج اتفاق مهمی که E3 امسال رو هیجان‌انگیزتر می‌کنهکنسول جدید و بازی‌هایی که سال‌ها منتظرشان بودیم

در سال 1994، شرکت نرم افزاری Davidson and Associates، استودیو بلیزارد را که در آن زمان Chaos نام داشت، خریداری کرد. در سال 1996 نیز خود این شرکت توسط Cendant Software خریداری شد که فرایز به یاد می‌آورد که چطور شکست خورده بود و گفت: «من به کسب و کار کمپینگ باخته بودم؟»

سپس Cendant به همراه بلیزارد در سال 1998 به فروش گذاشته شدند، یعنی زمانی که Vivendi این استودیوی بازی‌سازی را خرید. فرایز توضیح می‌دهد: «بلیزارد برای بار دوم برای فروش گذاشته شده بود و من دوباره پیشنهاد دادم، این بار به یک شرکت آب و برق فرانسوی باختم.»

این شرکت فرانسوی به بازی‌ها نفوذ کرده بود و سهام استودیوهایی مانند یوبیسافت را به دست آورده بود، اگرچه بعدا تمام سهام خود از یوبیسافت را در سال 2018 پس از یک تصاحب ناموفق فروخت.

فرایز می‌گوید زمانی که بلیزارد World of Warcraft را ساخت، خرید این استودیو غیرممکن بود. با این حال، مجموعه‌ای از رویدادها سال‌ها بعد رخ داد و مایکروسافت سرانجام اکتیویژن-بلیزارد را به مبلغ 69 میلیارد در دی ماه 1400 خریداری کرد.

استودیوهای دیگری که مایکروسافت در زمان فرایز نزدیک بود خریداری کند، شامل استودیو Westwood سازنده سری Command & Conquer نیز بود. او در حال بستن قرارداد برای تصاحب شرکت بود و سپس به ماه عسل رفت. پس از بازگشت، EA موفق شده بود وارد عمل شود و وست‌وود را خریداری کند.

این استودیو در سال 2003 پس از ادغام با شعبه لس آنجلس EA تعطیل شد. فرایز می‌گوید: «هنوز فکر می‌کنم وست‌وود با مایکروسافت سرنوشت بهتری پیدا می‌کرد، اما این اتفاق نیفتاد.»

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی The Gunkنظافت‌کاری در محیطی بیگانه

Top 10: خفن‌ترین نژاد‌های دنیای بازی‌مورتال کامبت

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب