خودروهای از قطعات زیادی در داخل و خارج خودرو تشکیل شده اند. برخی از این قطعات یا دیده نمی‌شوند یا به آن‌ها توجه نمی‌شود در حالی که نقش بسیار مهمی در خودرو بازی می‌کنند.

هنگامی که درون اتاق یک خودرو می‌نشینیم همیشه به مواردی خاص مانند طراحی اتاق، کنسول، دنده، صفحه کیلومتر و غیره توجه می‌کنیم. اما موارد و قطعاتی در خودرو وجود دارند که دیده نمی‌شوند یا به آن‌ها پرداخته نمی‌شود، در حالی که نقش بسیار مهمی در خودرو ایفا می‌کنند.

یکی از این موارد براکت صندلی‌ها (Seat Bracket) است. این قطعه در زیر صندلی های خودرو قرار دارد و به اصطلاح جلوی چشم نیست.

براکت صندلی یک قاب فلزی محکم است که به کف اتاق خودرو به وسیله اتصالاتی محکم شده است و صندلی‌ها بر روی آن سوار می‌شوند. این قطعه صندلی خودرو را بسیار محکم بر روی خود نگه می‌دارند.

آشنایی با براکت صندلی در خودرو
این قطعات مانع جدا شدن صندلی راننده در هنگام تصادفات می‌شود. همچنین نقش بسیار اساسی در راحتی راننده در هنگام نشستن بر روی صندلی و موقعیت آن‌ها نسبت به فرمان دارند.
قابل ذکر است که براکت ها دارای دو نوع هستند: براکت صندلی راننده و براکت صندلی سرنشینان. هرکدام از آن‌ها دارای تفاوت ها و ویژگی‌های خاصی هستند.

جنس این براکت‌ها معمولا از آهن یا فولاد است تا استحکام لازم را داشته باشد.