۱۰ نمونه از بهترین سواحل دیدنی زیبا و دلنواز در ترکیه + تصاویرسواحل زیبای ترکیهسواحل زیبای ترکیه

۱۰ نمونه از بهترین و زیباترین سواحل ترکیه

ترکیه کشوری با فرهنگ ها، مردم و مناظر چهل تکه است؛ از سویی با اروپای شرقی و از سوی دیگر همسایه آسیا می باشد.مناظر طبیعی و خط های ساحلی آن در طی مدت مدیدی ثروت و توریست فراوانی را برای این کشور به ارمغان آورده است ، در این بخش از گردشگری آن لاین در جالبز دعوت می کنیم به تماشای زیباترین سواحل ترکیه بنشینید.

۱۰. ساحل کاباک از سواحل دیدنی در ترکیه

turkey beachturkey beach

برای رسیدن به این ساحل زیبا باید آماده کمی پیاده روی باشید. منظور از پیاده روی طی کردن مسافتی از صخره های سنگی است ، ممکن است کمی دلهره آور باشد ولی با دیدن ساحل کاباک ، پس از کمیپیاده روی در امتداد سنگ های تیزریا، از بالا خیالتان راحت میشود. 

۹. ساحل کاپوتاس از سواحل دلنواز در ترکیه

 ساحل کاپوتاس  ساحل کاپوتاس

در بین جنگل های صخره ای شیب دار ، ساحل آرام کاپوتاس قرار دارد که محیط مناسبی برای خانواده ها و کودکان است. و نیز ببه جهت داشتن امکانات گسترده برای دوش گرفتن و توالت مکان خوبی برای شنا نیز می باشد.

وقتی که موفق به طی کردن ۱۱۷۰ قدم از ساحل شدید میتوانید حمام آفتاب بگیرید و از بودن زیر نور آفتاب لذت ببرید. بندر کالکان و رستوران های کوچک نیز در کنار این ساحل قرار گرفته است . 

۸. ساحل کلوپاترا، آلانیای ترکیه

ساحل کلوپاترا آلانیا ترکیهساحل کلوپاترا آلانیا ترکیه

پایین در دامنه کوه ، قلعه ی قرون وسطایی آلانیا و ساحل جذاب کلئوپاترا قرار دارد. این ساحل مسحور کننده دارای ماسه های نرم است. به افسانه اعتقاد داشته باشید یا نه ، قدم زدن بعد از ظهری در کنار قلعه ی قدیمی میتواند این حساس را در شما وجود بیاورد که به گذشته برگشته اید. حتی یک قایق دزدان دریایی کارائیب نیز برای ایجاد فضای تاریخی بیشتر وجود دارد.

این قسمت از دریای مدیترانه به اندازه کافی آرام هست که بشود در آن شنا کرد و از ورزش های آبی لذت برد.اگر چیزی برای آرامش بیشتری میخواهید میتوانید از نوشیدنی و یک ناهار آرام در یکی از رستوران های اینجا لذت ببرید. این ساحل از سواحلی است که همه چیز برای اینکه یک روز آرام داشته باشید را دارد. 

۷. سواحل کنیالتی ، آنتالیا؛ ترکیه

ساحل کنیالتیساحل کنیالتی

ساحل کنیالتی در موقعیت بخش غربی شهر بندر باستانی قرار گرفته و تا ۷ کیلومتر در امتداد دریا کشیده شده است. این ساحاا به همراه کافه ها، کلاب های شبانه ، پارک آبی و رستوران ها مکان مناسبی برای سرگرمی می باشد. و همه ی این ها از کوه ” بی داغلاری” قابل مشاهده است. 

۶. سواحل گردشگری ترکیه؛ ساحل پاتارا

ساحل پاتارا ترکیهساحل پاتارا ترکیه

ساحل پاتارا یکی از سواحل منحصر بفرد است که میتوان در آب گرم اقیانوس شنا کرد. پاتارا طولانی ترین ساحل ترکیه است. این ساحل واقع در یک روستا است و عدم توسعه در این منطقه بخصوص در امتداد دریا ، این ساحل را از دیگر سواحل ترکیه متفاوت می سازد.

از دلایل عدم گسترش شهر نشینی در این منطقه ، محافظت از لاکپشت های پشت سرخ می باشد که ۴۰ میلیون سال است که به این منطقه برای تخم گذاری می آیند. اهمیت این ساحل به حمام آفتاب یا کافه های ساحلی نیست ، بلکه وقتی اینجا هستید میتوانید از زیبایی طبیعت این بخش ازترکیه و درک میزان اهمیت تاریخی و زیست محیطی سواحل و مناطق اطراف آن لذت ببرید.

 ۵. ساحل سیرالی از سواحل تماشایی ترکیه

ساحل سیرالی ترکیه ساحل سیرالی ترکیه

این ساحل نابود نشدنی جایی است که لاک پشت ها به لانه می روند و برای مسافرانی که به دنبال آرامش می گردند، بهترین گزینه است. سیرالی از دو طرف توسط کوه های سرسبز که به آب های کریستالی می چسبند می رسد؛ اما این ساحل بسادگی قابل دسترس نیست و همین موضوع دلیل تراکم کم جمعیت در این مکان است. این ساحل بدون کافه، موسیقی با صدای بلند و ورزش های آبی مخفی است. 

۴. سواحل اوا بوکوی ترکیه دیدنی

ساحل اوا بوکو ترکیهساحل اوا بوکو ترکیه

دریاهای آبی کوبالت ، مناظر زیبای طبیعی و پوشیده شده از شن و ماسه های نرم است. این ساحل همچنین محل رستوران های محلی می باشد که نان ، ماهی تازه و سالاد سرو میکنند. این ساحل نسبتا کوچک است اما در محدوده آن تپه های جنگلی وجود دارد. این ساحل شانس واقعی تنها شدن به دور از زندگی مدرن را برای شما فراهم میکند. 

۳. سواحل ایچملر از برترین های ترکیه

ساحل ایچملر ترکیهساحل ایچملر ترکیه

شناخته شده ترین مکان برای گذراندن تعطیلات که هر ساله هزاران مسافر را به خود جذب می کند. این ناحیه، مناطق بسیاری برای تفریح و خوردن غذاهای عالی دارد.

ساحل ایچملر آهنربایی برای جذب خانواده هایی است که میخواهند تعطیلات خود را لب دریا بگذرانند و نیز یکی از محبوب ترین سواحل شناخته شده در ترکیه است.تپه های موجود در کنار ساحل برای پیاده روی و دید از بالا به ساحل ، فوق العاده هستند . 

۲. سواحل بی نظیر و دنج ترکیه؛ ساحل اولودنیز

ساحل اولودنیز ترکیهساحل اولودنیز ترکیه

شاید فقط چند ساحل در دنیا باشد که مدعی مرداب آبی است اما این واقعی ترین ادعا را دارد . ساحل اولودنیز به نام تالاب آبی نیز شناخته می شود. ساحل نسبتا ریگ دار است اما هنگامی که در آب قرار میگیرید، صرف کردن ساعت ها وقت در آن کار آسانی است. یا یتوانید یک تخته شنا اجاره کرده و سفر خود را در کنار جزیره کوچک در خلیج بگذرانید. 

۱. سواحل ایزتوزو از زیباترین های ترکیه

ساحل ایزتوزو ترکیهساحل ایزتوزو ترکیه

تشکیل شده از ۴.۵ کیلومتر شن و ماسه ، که ساحل ایزتوزو را شکل میدهد. ایزتوزو یکی ازمهم ترین سواحل برای حفظ لاک پشت ها است. این ساحل یک چشم انداز بصری خیره کننده دارد. این بخش دوست داشتنی از ساحل ترکیه بهترین مکان برای قایقرانی در دلتای رودخانه است. 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب