نتفلیکس برای اولین بار در دهه اخیر 200 هزار مشترک از دست داده استنتفلیکس اخیرا در نامه‌ای به سهامداران اعلام کرده که رشد درآمد آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است زیرا 200 هزار مشترک جهانی اشتراک خود را در این سرویس لغو کرده‌اند. این غول صنعت استریم تخمین زده که 2 میلیون مشترک دیگر را در سه ماهه دوم سال 2022 از دست بدهد.

این گزارش نتایج منفی دیگری هم داشت که در پی آن سهام نتفلیکس در معاملات پس از آن تا 24٪ دچار ریزش شد. همانطور که CNN در ماه ژانویه گزارش داد، سهام نتفلیکس نیز به دلیل چشم‌انداز نه‌چندان خوب، در معاملاتِ پس از ساعت کاری تا 20٪ کاهش یافته است.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به سریال Shadow and Bone – بازگشت ژانر فانتزی جوانان به اوجبالاخره نتفلیکس اقتباس‌کردن را به خوبی یاد گرفت

در بخش دیگری از این نامه، نتفلیکس تخمین می‌زند که 100 میلیون نفر از رمزهای عبور مشترک استفاده می‌کنند که باعث کاهش بیشتر درآمدهای احتمالی می‌شود و شنیدن آن چندان هم تعجب‌آور نیست، زیرا در ماه مارس این سرویس استریم مستقیما اعلام کرد که به اشتراک‌گذاری رمز عبور بر توانایی آن‌ها برای سرمایه‌گذاری روی تلویزیون و فیلم‌های جدید تاثیر می‌گذارد.

اگرچه نتفلیکس امسال عناوین مورد انتظار زیادی دارد، اما این احتمال وجود دارد که فصل 4 سریال Stranger Things (پخش در تاریخ 6 خرداد)، فصل 5 سریال The Crown (نوامبر 2022) و مجموعه Sandman در سال 2022 برای این سرویس کافی نباشد. برای مبارزه با این ضررها، اوایل ماه جاری میلادی نتفلیکس یک گزینه جدید برای رتبه‌بندی محتوا اضافه کرد، اما این گزینه هم به سختی می‌تواند نظر مخاطبان و مشترکین را در مواجهه با افزایش قیمت‌های اخیر جلب کند.

نتفلیکس رقابت شدیدی با دیگر سرویس‌ها دارد که آن را در نامه مذکور به سهامداران خود نیز اعلام کرده است. این سرویس تاکید کرده که «رقابت برای تماشای تلویزیون و همچنین یوتیوب و سرویس‌های آمازون و هولو در 15 سال گذشته قوی بوده است و به سادگی نمی‌توان انکار کرد که در سه سال گذشته، همزمان با همه‌گیری کرونا و ترجیح افراد برای استفاده از سرویس‌های استریم، جهان و شرکت‌های سنتی سرگرمی را آگاه کرده که استریمینگ در آینده نقش بسیار پررنگ‌تری دارد.»

مطلب پیشنهادی:نقد سریال Money Heist (فصل پنجم) ـ جنگ ادامه داردبلا چائو!

Top 10: خفن‌ترین نژاد‌های دنیای بازی‌مورتال کامبت

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب