پرونده شکایت از سونی بهخاطر تبعیض جنسی توسط دادگاه فدرال رد شدمدتی پیش از شرکت سونی و زیرمجموعه آن یعنی پلی استیشن به‌خاطر تفاوت در حقوق پرداختی، اخراج غیرمنصفانه و تبعیض جنسیتی شکایت شده و اکنون دادگاه در این زمینه حکم صادر کرده است.

دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در کالیفرنیای شمالی شکایت علیه سونی و پلی استیشن را رد کرده و این پرونده را بیشتر مورد بررسی قرار نخواهد داد. بنابر گزارشات منتشر شده اما ماجو (Emma Majo)، شاکی این پرونده، نتوانسته توضیحات قابل قبولی برای اتهامات خود ارائه دهد. به عنوان مثال در یک مورد فرد شاکی صرفا ارکان ادعا را قرائت کرده و هیچ حقایق خاصی برای ادعای خود مطرح نکرد.

مطلب پیشنهادی:تحلیل شخصیت نیتن دریک – سری بازی‌های Unchartedداستان یک دزد دوست‌داشتنی!

البته این پایان کار داستان نیست و با وجود اینکه دادگاه 13 ادعای شاکیان را رد کرد، این پرونده در سه زمینه دیگر هنوز زنده است. دادگاه اعلام کرد که زمینه‌های خاصی تحت قانون ایالتی باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند. این اظهارات ممکن است اتهامات جدیدی را به همراه داشته باشند و افراد شاکی می‌تواند شکایت اصلاح شده دوم خود را ظرف 28 روز آینده مطرح کنند.

شما می‌توانید بخشی از حکم دادگاه را در متن زیر مطالعه کنید:

دادگاه درخواست رد (با اجازه اصلاح) را برای اکثر ادعاها می پذیرد، زیرا عمدتا قطعی نیستند. با این وجود ادعاهای فردی زیر باقی می‌مانند: اخراج غیرقانونی و عرفی، تلافی برای افشاگر اطلاعات تحت قانون Cal. Lab. Code § 1102.5 b و تلافی تحت قانون سازمان استخدام و مسکن منصفانه کالیفرنیا (FEHA). از آنجایی که دادگاه ادعای فدرال را رد می‌کند، اما صلاحیت رسیدگی به دعاوی ایالتی را ندارد و هیچ کدام از ادعاها قابل قبول نیستند. دادگاه درخواست اعتصاب را بدون پیش داوری رد می‌کند، زیرا تصمیم‌گیری در مورد آن بر اساس یک شکایت ناکافی ممکن نیست.

مطلب پیشنهادی:خیالتان راحت! فیلم Spider Man No Way Home قطعا چند اسپایدرمن خواهد داشتیونیورس سینمایی در هالیوود Level UP می‌شود!

سخت‌ترین چالش تیمی توی جی‌تی‌ای با مجازات سنگین

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب