فانتزی های غلط دخترانه در ازدواجفانتزی های دخترانهفانتزی های دخترانه

 با فانتزی های دخترانه غلط در زندگی مشترک آشنا شوید

در اینکه دنیای دخترانه دنیایی پر از رویا پردازی است شکی نیست. فانتزی های دخترانه غلطی که همه چیز را تحت تاثیر خود قرار می دهد گاهی این فانتزی غلط منجر به اشتباه در زندگی زناشویی و ازدواج می شود .در ادامه با ۶فانتزی غلط دخترانه در رابطه با ازدواج آشنا می شوید.

۶ فانتزی دخترانه غلط در زندگی مشترک

من اگر زیبا باشم زندگی خوبی خواهم داشت
یکی از فانتزی های وابسته به زیبایی، تب تند آرایش و جراحی های زیبایی است؛ زنانی که می خواهند به هر قیمتی شده خودشان را زیباتر کنند و گمان می کنند که فقط زیبایی نگهدارنده زندگی زناشویی آنها خواهد بود. در این موارد شاید برای مدت زمان کوتاهی فرد احساس بهتری نسبت به خودش پیدا کند اما این احساس در طولانی مدت از بین خواهد رفت. بدون پیدا کردن ریشه این مشکل و قبول کردن خود به همان شکلی که هست این عدم رضایت دنباله دار خواهد بود .

فانتزی دوم
ماشین مدل بالاتر زندگی بهتر

شاید شما هم اخیرا اصطلاح «آهن پرستی» یا داستان مردی را که پراید داشت و هیچ کس نگاهش نمی کرد اما پرادو که خرید همه او را به چشم «مورد ازدواج » دیدند شنیده باشید. واقعیت این است که داشتن پول در بخش قابل توجهی از جامعه ما در حال حاضر به عنوان یک ارزش و حتی ملاکی برای ازدواج تلقی می شود. البته اینجا دیگر بحث مقدار معقولی از پول و داشتن خانه ای نقلی و ماشینی ساده نیست؛ بحث داشتن خانه های رویایی است و زندگی های آن چنانی؛ از همان هایی که در فیلم ها دیده می شوند و بعد آن قدر جدی گرفته می شوند که یا باید در دنیای واقعی نمود پیدا کنند یا اصلا ازدواجی در کار نخواهد بود .بخشی از این رفتارها به خاطرعدم ثبات اقتصادی موجود در جامعه ما طبیعی است اما متأسفانه انتخاب براساس داشتن این امکانات با فدا شدن همه ملاک های دیگر همراه است .

فانتزی های دخترانه فانتزی های دخترانه

آشنایی با فانتزی های غلط دخترانه در ازدواج

ازدواج هایی که صرفا بر این اساس شکل می گیرند معیارهایی خنده دار دارند. در کنار کسانی که تمام تلاش شان را می کنند که سالی یک بار ماشین شان را برای جلب توجه دیگران هم که شده عوض کنند و یا پز ثروت شان را از طریق خرید پنت هاوس بدهند، افراد دیگری هستند که امکانات مالی ندارند و در عوض تلاش می کنند با دستکاری های مداوم در چهره و بدن و در حالت دیگر، حتی مدرک گرایی و گرفتن مدرک های بی شمار احساس ضعف شان را پنهان کنند؛ زن می داند که این مرد پولدار است و برای به دست آوردن این پول می خواهد او را به دست بیاورد .
در عین حال می داند که مردها بصری هستند پس شروع می کند به انجام عمل های جراحی زیبایی تا به چشم مرد بیاید اما متأسفانه در همین سطح باقی می ماند. شاید دلیل اصلی تمام این ماجراها به فقر برگردد؛ هم فقر اقتصادی و هم فقر فرهنگی. کسی که شکمش گرسنه است به فکر سیر کردن مغزش نخواهد بود! بنابراین افراد تلاش می کنند با چنگ زدن به کسانی که دچار فقر نیستند امنیت و ثبات خاطر را به زندگی شان برگردانند .

فانتزی سوم
اگر برایم گل نخرد !

گل یکی دیگر از فانتزی های دنیای زنان است که می تواند نشانگر مهر و محبت مرد نسبت به نامزد یا همسرش باشد. در حالی  که برای بسیاری از مردان خرید یک شاخه گل تقریبا امری بی معنی است. تعریف گل در ذهن آنها با آنچه زنان به گل نسبت می دهند فرق می کند .
برای اینکه بتوانید همسرتان را خوشحال کنید گاه و بی گاه برایش گل بخرید. هیچ وقت حین عبور از کنار یک گلفروشی از او نپرسید «برایت گل بخرم؟» این یعنی ته دل تان لزومی به این کار نمی بینید و زن این جمله شما را به شکل «تو برایم آن قدر مهم نیستی که پیاده شوم و بدون سوال برایت یک شاخه گل بخرم» تعبیر می کند. خریدن هدیه های ساده اما بی مناسبت و بامناسبت را هم فراموش نکنید. وقتی ریشه عشق و علاقه محکم باشد فرقی نمی کند برایش یک گردبند طلا خریده باشد یا یک پیراهن ساده. مهم این است که برای تان اهمیت دارد .

فانتزی چهارم
سالگرد ازدواج را یادش رفته !

سالگردها برای زنان بسیار مهم هستند و فراموش کردنشان به همین سادگی ترجمه می شود :« دیگر دوستم ندارد!» درحالی که ممکن است آقایان تولد پدر و مادرشان را هم فراموش کنند و این به معنی اهمیت نداشتن خانواده برای آنها نیست. مردان خیلی ساده طور دیگری فکر می کنند. خانم ها باید بدانند این مسائل در دنیای مردانه واقعا اهمیت ندارد و اگر مردی سالروز ازدواج را فراموش کرد به معنی بی مهری او نیست .

فانتزی پنجم
اگر نگفت دوستم دارد

در کنار تمام فانتزی هایی که کلی تر هستند فانتزی های جزئی هم قرار دارند؛ ریزه کاری هایی که اگر مردی به آنها عمل کند به راحتی می تواند زندگی اش و اسباب رضایت خاطر همسرش را فراهم کند. یکی از فانتزی های زنانه شنیدن جمله « دوستت دارم» است. حتما این حدیث از پیامبر اکرم(ص) را شنیده اید که فرموده اند:«این گفته مرد به همسرش که دوستت دارم هرگز از قلب او خارج نمی شود .»
زنان اصولا احساساتی تر و شنیداری تر هستند. دوست دارند همه  چیز رمانتیک باشد. دوست دارند همسرشان مرتب قربان صدقه شان برود . درحالی که مردان اصلا قربان صدقه ای نیستند. در دنیای آنها این همه هیجان وجود خارجی ندارد. برای اینکه زن و شوهر بتوانند از پس این اختلاف بعضا ژنتیک بربیایند نیاز است که هر دوی آنها با هم همکاری کنند و به خصوص مردان بیشتر ابراز احساسات کنند؛«مثلا مرتب به همسرتان بگویید چقدر دوستش دارید، چقدر زیباست، چقدر خوب است که او را در کنارتان دارید و چقدر از پیدا کردن او خوشبخت و خوشحالید ».

فانتزی های دخترانه فانتزی های دخترانه

با فانتزی های غلط دخترانه در ازدواج آشنا شوید

در مقابل زنان نیز باید بدانند که جنس ابراز احساسات مردان فرق می کند . EQ عبارتی است که برای این مواقع به کار می رود؛ یعنی بتوانیم خودمان را جای دیگری بگذاریم و از دید او دنیا را ببینیم. اگر کسی چنین مهارتی داشته باشد در تمام روابطش، نه فقط روابط زناشویی، موفق تر عمل خواهد کرد. در مقابل مردان هم دوست دارند بشنوند چقدر مهم و قوی هستند و چقدر همسرشان به آنها نیاز دارد. با رعایت این ریزه کاری ها، رابطه موفق تر پیش خواهد رفت .
فانتزی ششم
چرا من را به دوستانش معرفی نمی کند؟

رسمیت بخشیدن به رابطه برای زنان اهمیت زیادی دارد؛ زن دوست دارد در همان ابتدای ازدواج مرد هر چه زودتر او را به فامیل یا دوستانش معرفی کند و رسما به همه اعلام کند که ما ازدواج کرده ایم. بنابراین لازم است آقایان توجه کنند که زن ها دوست دارند بدانند در زندگی شما معنا و مقام دارند. در مقابل اما خانم ها باید بدانند این پروسه برای مردان زمان بر است و به تدریج اتفاق می افتد؛ ممکن است خانمی در همان روزهای ابتدایی ازدواج به معرفی شدن توسط همسرش به فامیل یا دوستان فکر کند ولی مرد اصلا اهمیت چنین چیزی به ذهنش نرسیده باشد .
از آنجا که زنان احساساتی تر هستند و سریع تر وابسته می شوند وقتی انتظارات شان برآورده نشود سریع به هم می ریزند. درحالی که مردان ممکن است تا مدت ها اصلا متوجه ماجرا نشوند و حتی بعد از مدتی تازه متوجه شوند چه اتفاقی افتاده است. بنابراین سعی کنید زودتر سنگ های تان را با خودتان وابکنید. اگر زن زندگی تان را پیدا کرده اید به او نشان دهید که چقدر برایش ارزش قائل هستید .

یک اشتباه دخترانه دیگر در ازدواج

انتخاب های هیجانی و سرخوشانه

جملات یک جوان عاشق را بشنوید:«همون لحظه اول که دیدمش، مهرش به دلم نشست»، «ما با هم تفاهم داریم، می دانم خوشبخت می شویم»، «من فقط با این دختر / پسر ازدواج می کنم و گرنه قید ازدواج را می زنم»، «هیچ کس نمی تواند مرا از عشقم جدا کند» و… .

اندک نیستند دختران و پسرانی که با یک نگاه یا یک آشنایی کوتاه مدت، یک دل نه صد دل عاشق و شیدای هم شده و به گمان آن که نیمه گمشده شان را پیدا کرده اند، بدون توجه به معیارهای اساسی و حتی با وجود مخالفت خانواده هایشان تصمیم به ازدواج گرفته و بر سر سفره عقد نشسته اند؛ اما بعد از گذشت اندک زمانی و گاه حتی تا زیر یک سقف نرفته از انتخابشان پشیمان شده و کاسه چه کنم، چه کنم به دست گرفته اند.اگر شما هم در چنین شرایطی، فقط به حکم عاشقی و علاقه مندی بسیار به فرد مقابلتان تصمیم به ازدواج گرفته اید، دست نگه دارید! بی شک شما تحت تاثیر هیجاناتتان جوگیر شده اید. بی تعارف باید بگوییم عشق آتشین چشم و گوشتان را کور و کر کرده است!

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب