نتفلیکس 30 میلیون دلار برای هر قسمت از فصل چهارم Stranger Things خرج کرده استطبق گزارش‌ها، به تازگی بودجه ساخت هر قسمت از فصل چهارم سریال Stranger Things طبق منابع وال استریت ژورنال فاش شده است. نتفلیکس 30 میلیون دلار برای هر قسمت این سریال علمی تخیلی پرطرفدار هزینه می‌کند که از نظر جلوه‌های ویژه بسیار سنگین است.

البته تولید همه محتواهای نتفلیکس اینقدر هزینه ندارد. این شرکت همچنین سریال‌های کم‌هزینه (بدون نام بردن از عنوان خاصی) تولید می‌کند که به تعادل میان آثار پرهزینه مانند Stranger Things با آن ها کمک می‌کند. این اطلاعات به عنوان بخشی از مقاله WSJ در رابطه با آخرین جلسه توجیهی درآمد نتفلیکس و اینکه چگونه این شرکت ممکن است هزینه‌ها را برای بهبود شرایط مالی دشوار کاهش دهد، آشکار شد.

مطلب پیشنهادی:5 هیولا که باید در سریال جدید گودزیلا حضور داشته باشندتقابل دوباره گودزیلا با دشمنان دیرینه‌اش

فصل چهارم Stranger Things با 30 میلیون دلار برای هر قسمت، یکی از گران‌ترین و پرهزینه‌ترین سریال‌های تلویزیونی تمام دوران است. برای مقایسه باید گفت سریال تلویزیونی Halo برای هر قسمت 10 میلیون دلار بودجه خرج کرد. در همین حال سریال Game of Thrones شبکه HBO برای هر اپیزود 10 میلیون دلار برای فصل‌های ابتدایی هزینه داشته و در دو فصل آخر به 15 میلیون دلار افزایش یافت. همچنین تخمین زده می‌شود که سریال‌های تلویزیونی مارول/دیزنی پلاس برای هر قسمت 25 میلیون دلار هزینه داشته‌اند.

بخش اول از فصل چهارم Stranger Things در روز 27 می (6 خرداد) و بخش دوم نیز روز اول جولای (10 تیر) منتشر خواهد شد، در حالی که فصل پنجم، آخرین بخش از سریال خواهد بود. به غیر از آن، ممکن است اسپین‌آف‌هایی نیز برای گسترش جهان داستان ساخته شوند. در گزارش وال استریت ژورنال آمده که نتفلیکس در تلاش برای صرفه جویی در هزینه‌ها، به دنبال کاهش 25 درصدی بودجه برنامه‌های جدید است، بدون اینکه نامی به طور کامل ذکر شود.

علاوه بر این، نتفلیکس به دنبال کاهش هزینه‌های محتوای دارای مجوز خود است. در حال حاضر، طبق گزارش‌ها، نتفلیکس بیش از هزینه تولید یک سریال، برای مجوز حقوق بلندمدت آن پرداخت می‌کند. گفته می‌شود این حق مجوز در محدوده 20 تا 30 درصد بیشتر از هزینه تولید است، اما ظاهرا نتفلیکس اکنون به دنبال امضای قراردادهایی با «مدل هزینه ثابت» است تا در صورت افزایش بودجه سریال، هزینه‌های آن بالا نرود.

علاوه بر این گفته شده که نتفلیکس قراردادهای تهیه‌کنندگانی که به طور انحصاری برای نتفلیکس سریال می‌سازند را بازنگری خواهد کرد، زیرا نتایج چنین معاملاتی ضد و نقیض بوده است. نتفلیکس اکنون در حال بررسی ارائه یک سرویس اشتراکی مبتنی بر تبلیغات است تا به رشد مشترکین و درآمد کمک کند.

هفته گذشته نتفلیکس تایید کرد که در سه ماه گذشته 200 هزار مشترک خود را از دست داده است و انتظار دارد در چند ماه آینده 2 میلیون مشترک دیگر را نیز از دست بدهد. از نظر مالی، نتفلیکس در سه ماهه گذشته 7.7 میلیارد دلار درآمد داشته که نسبت به 7.2 میلیارد دلار درآمده دوره مشابه در سال گذشته، افزایش داشته است. در همین حال، سود نتفلیکس از 1.7 میلیارد دلار به 1.6 میلیارد دلار در سه ماهه آخر سال کاهش یافته است.

مطلب پیشنهادی:نگاه اولیه به فصل پنجم سریال Money Heist؛ مثل همیشه عالیشروعی نفس‌گیر برای پایانی خوب

سخت‌ترین چالش تیمی توی جی‌تی‌ای با مجازات سنگین

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب