Doctor Strange In The Multiverse Of Madness در عربستان سعودی اکران نخواهد شدبه تازگی اعلام شد که فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به دلیل حضور یک شخصیت کوییر در کشور عربستان سعودی اکران نخواهد شد.

طبق گزارش Deadline، فیلم جدید دنیای سینمایی مارول از نظر فنی ممنوع نشده است بلکه احتمالا به دلیل گنجاندن یک شخصیت کوییر (غیردگرجنس‌گرا) در فیلم، پروانه اکران در کشور عربستان سعودی را دریافت نخواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:کدام یک از اعضای اونجرز می‌تواند یک تایتان را شکست دهد؟برای حل کردن مشکل تایتان‌ها به سراغ اونجرز برویم؟

Multiverse Of Madness روز 12 اردیبهشت در جهان و روز 16 اردیبهشت در آمریکا اکران می‌شود، به این معنی که منتقدان هنوز فیلم را ندیده‌اند. با این حال، قبلا اعلام شده بود که این فیلم شخصیت «آمریکا چاوز» را معرفی می‌کند که در کامیک‌بوک‌ها، شخصیتی همجنس‌گرا است. این شخصیت توسط سوچی گومز (Xochitl Gomez) به تصویر کشیده شده و مشخص نیست که نقش او در فیلم تا چه اندازه خواهد بود.

آنطور که هالیوود ریپورتر خاطرنشان کرده، در طی یک سال گذشته دو فیلم از آثار تقریبا مهم شرکت دیزنی در منطقه خلیج فارس اجازه اکران را دریافت نکردند. در دی ماه سال گذشته، West Side Story به دلیل حضور یک شخصیت تراجنسیتی که توسط یک بازیگر نان‌باینری به تصویر کشیده شده بود، اجازه نمایش در سینماهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، بحرین، عمان، کویت را نداشت. پیش از آن نیز فیلم Marvel’s Eternals در آبان ماه 1400 به دلیل حضور یک زوج همجنس، کنار گذاشته شده بود.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness دومین فیلم از سری اختصاصی شخصیت دکتر استرنج است و طولانی‌ترین فاصله اکران میان دو قسمت را در تاریخ دنیای سینمایی مارول به مدت شش سال دارد. سم ریمی، کارگردان سابق سه‌گانه مرد عنکبوتی در دهه 2000، فیلمنامه‌ای را کارگردانی کرده که توسط مایکل والدرون (سریال‌های لوکی و ریک و مورتی) نوشته شده است.

مطلب پیشنهادی:ده شاهدخت برتر دنیای انیمیشن که ساخته دیزنی نیستنداز آناستازیا تا بند انگشتی

سخت‌ترین چالش تیمی توی جی‌تی‌ای با مجازات سنگین

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب