بازی موبایلی Top Drives ماجرای خلاقیتی که باعث شکست شداگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ریسینگ موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Top Drives همراه باشید.

شما را نمی‌دانم، اما اگر روزی از من بپرسید که کدام سبک از بازی‌ها را بیشتر از همه دوست دارم؛ عناوین ریسینگ بدون شک جزو اولین انتخاب‌های من خواهند بود. اما چه چیزی باعث می‌شود که بازی‌های ریسینگ تا به این اندازه محبوب باشند؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال باید سری به تاریخچه این سبک از بازی‌ها بزنیم. در اواسط دهه 90 میلادی و با افزایش استودیوهای بازی‌سازی و محبوبیت دنیای بازی‌های ویدیویی؛ طرفداران این بازی‌ها نیاز به چیزی داشتند که بتواند آن حس هیجان را به آن‌ها انتقال دهد. در همین حین بود که اولین حضور بازی‌های ریسینگ در دنیای عناوین ویدیویی اتفاق افتاد. بازی‌هایی که با خطوط قرمز بازی می‌کردند و تجربه‌ای ایده‌آل بودند.

نمی‌دانم که یادتان هست یا نه، اما روزی بود که فرنچایزهای بزرگی مانند نید فور اسپید و Midnight Club از استودیوی راکستار، تبدیل به پادشاه بازی‌های ریسینگ شده بودند. اما هرچقدر که ما در زمان به سمت جلو حرکت کردیم؛ این بازی‌ها جایشان را به فرنچایزهایی چون فورتزا و Gran Turismo دادند. اما سوالی که اکنون مطرح می‌شود، این است که از بازی‌های ریسینگ موبایلی چه خبر؟ راستش را بخواهید، در طی چندسال اخیر بازی‌های ریسینگ موبایلی ثابت کردند که پتانسیل‌های بالایی برای روایت اتفاقاتی هیجان‌انگیز دارند. به ویژه با پورت شدن عناوین بزرگی مانند Grid Autosport برای موبایل؛ دیگر می‌توان انتظارات بالایی از بازی‌های ریسینگ موبایلی داشت.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Nitro Nation؛ یک ریسینگ جاه‌طلبانهتجربه حسی واقعی از یک مسابقه درگ

حتی اگر برای یک‌بار هم که شده به سراغ تجربه بازی‌های ریسینگ موبایلی رفته باشید، خیلی خوب می‌دانید که این بازی‌ها از تنوع بی‌حد و مرزی برخوردارند. سال‌ها پیش بازی ریسینگ موبایلی؛ کالبدی کاملا ساده و یکنواخت داشتند. اما با گذشت زمان؛ همه‌چیز شروع به تغییر کرد. حال سوال اینجاست که آیا تمامی بازی‌های ریسینگ موبایلی، پتانسیل شاهکار خطاب شدن را دارند؟ یا بیاد عطایشان را به لقایشان بخشید؟


خرید دسته بازی آی پگا مخصوص موبایل

گرافیک بازی تنها نقطه قوت آن است. البته گرافیک Top Drives را نباید با عناوینی چون نید فور اسپید‌های موبایلی و یا حتی دیگر بازی‌های استودیوی Hutch Games مقایسه کرد. مدل‌سازی پیست‌های مسابقه‌ای و شبیه‌سازی شرایط آب و هوایی در بازی Top Drives فوق‌العاده است و اگر قرار بود که لیستی از گرافیکی‌ترین بازی‌های ریسینگ موبایلی درست کنیم؛ Top Drives قطعا جایگاه بالایی در این لیست داشت. نهایتا نوبت به موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی می‌رسد. خوشبختانه موسیقی‌متن و صداگذاری Top Drives مانند بخش گرافیکش است و حسی دوست داشتنی دارد.

‌پیشنهاد نمی‌شه!

بازی موبایلی Top Drives ماجرای خلاقیتی شکست خورده است. این بازی در سال 2017 به عنوان یکی از جدی‌ترین پروژه‌های موبایلی استودیوی Hutch Games معرفی شد. منتهی این بازی با تمام پتانسیل‌هایش هرگز آن‌طوری که باید دیده نشد و صرفا تبدیل به مرثیه‌ای برای یک رویا شد. شاید اگر سازندگان Top Drives فکر بهتری برای ادامه کار این بازی می‌گرفتند؛ همه‌چیز متفاوت‌تر می‌شد.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب