کارت گرافیک Radeon RX 6400 به زودی به بازار عرضه میشودشاید خیلی‌ها منتظر عرضه کارت گرافیک Radeon RX 6400 به بازار نباشند ولی به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک این کار رخ خواهد داد.

چند فروشگاه در کشورهای چین، آرژانتین و سنگاپور کارت گرافیک Radeon RX 6400 را لیست کرده‌اند. با این وجود کمپانی AMD هنوز تاریخ عرضه این کارت گرافیک را به صورت رسمی اعلام نکرده است. البته RX 6400 در کنار RX 6500 XT در اختیار تولیدکنندگان قرار دارد، اما به نظر می‌رسید که AMD نمی‌خواهد آن را برای کاربران عادی به بازار عرضه کند.

فروشگاه سنگاپوری حتی تصویری از کارت گرافیک MSI Radeon RX 6400 Aero ITX منتشر کرده که دارای 4 گیگابایت حافظه GDDR6 با رابط 64 بیت است. خروجی‌های این کارت گرافیک شامل DisplayPort 1.4a و HDMI 2.1 می‌شود. این کارت گرافیک متاسفانه یک ایراد بزرگ دارد و به صورت کامل از مدیا انکدر و دیکدر پشتیبانی نمی‌کند. از این رو کارایی آن برای در سیستم‌های شخصی کاهش پیدا می‌کند.

مطلب پیشنهادی:باتل نک یا گلوگاه پردازنده چیست، چطور آن را تشخیص دهیم؟خروجی اجرای باکیفیت یک بازی نتیجه عملکرد متناسب و متعادل همه قطعات در کنار یکدیگر است

بنابر گزارش سایت پی‌سی گیمر باید به محدودیت در پشتیبانی از دو صفحه نمایش به صورت همزمان نیز اشاره کرد. با توجه به این با یک کارت گرافیک ارزان طرف هستیم، نباید انتظار عملکرد بسیار خوبی در بازی‌های ویدئویی نیز داشته باشیم. به نظر می‌رسد که این کمپانی Radeon RX 6400 را به بازار عرضه می‌کند تا تنها جایگزین کارت گرافیک خراب شده در سیستم‌های قدیمی باشد.

چندی پیش کمپانی AMD اعلام کرد که روی الگوریتم آپ‌اسکیلینگ جدید FSR 2.0 کار می‌کند تا کیفیت وضوح تصویر و فریم ریت بازی‌های کامپیوتری با سخت‌افزار محدود‌تر را افزایش دهد. این کمپانی همچنین قصد دارد این تکنولوژی را به کنسول‌های ایکس باکس نیز اضافه کند.

مطلب پیشنهادی:چگونه مشکل صدای زیاد فن کارت گرافیک را حل کنیم؟پیشگیری، بهتر از تعویض است

بررسی تسکو باکس Tab Eco

تماشا از یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب