فیلم Fantastic Beasts The Secrets of Dumbledore افتتاحیه خوبی در گیشه داشتسومین قسمت از فرانچایز Fantastic Beasts یعنی جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور، در صدر جدول باکس آفیس بین‌المللی قرار گرفت.

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore با فروش 58 میلیون دلاری در 22 کشور (که در هر یک از آن‌ها در رتبه اول جدول فروش قرار گرفت)، اولین انتخاب برای تماشاگران سینما در اولین هفته اکران در سرتاسر دنیا بوده است.

مطلب پیشنهادی:10 سریال انیمیشنی که بر اساس فیلم‌های مشهور ساخته شده‌انداحیای عناوین محبوب در قالب انیمیشن

علاوه بر آمریکا، این فیلم آخر هفته آینده در بیش از 40 کشور اکران خواهد شد و به دنبال تعطیلات پر سود عید پاک و مدارس خواهد بود. سینماهای IMAX نزدیک به 4.3 میلیون دلار از 500 پرده نمایش در 22 کشور پخش شده را به خود اختصاص داده بودند.

با تقسیم آمار و ارقام فروش منطقه‌ای، Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore در چین 10 میلیون دلار فروخت که 62 درصد از سهم بازار در میان پنج فیلم برتر را به خود اختصاص داد. این فیلم در آلمان 9.4 میلیون دلار، در ژاپن 8.6 میلیون دلار، در سرزمین مادری هری پاتر یعنی بریتانیا 8 میلیون دلار و در استرالیا 3.9 میلیون دلار به دست آورد.

از آنجا که آخرین بار نشانه‌های واضحی از کاهش علاقه مخاطبان به این سری فیلم‌ها پیش آمده بود، برادران وارنر برای سومین فیلم تصمیم گرفتند که جانوران شگفت‌انگیز را بیشتر از آثار پیشین به فیلم‌های محبوب هری پاتر پیوند دهند.

به این منظور، The Secrets of Dumbledore شخصیت‌های اصلی دو قسمت اول را به نفع آلبوس دامبلدور جوان (با بازی جود لاو) و گلرت گریندل‌والد (با بازی مدس میکلسن، جایگزین جانی دپ) کنار گذاشته است. پس از نوشتن فیلم‌نامه دو فیلم اول توسط جی.کی. رولینگ، این بار استیو کلاوز از نویسندگان کهنه‌کار نیز همکار او بود.

قسمت اول جانوران شگفت‌انگیز در سال 2016 اکران شد که 814 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش داشت. قسمت دوم با نقدهای ضعیفی روبه‌رو شد و در سال 2018 مجموعا 654 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد.

فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور توسط دیوید یتس کارگردانی شده که دو فیلم پیشین این مجموعه و چهار فیلم آخر مجموعه هری پاتر را نیز کارگردانی کرده بود. در این فیلم همچنین ادی ردمین، ازرا میلر، دن فوگلر، آلیسون سودول، ویلیام نادیلام، کالوم ترنر، کاترین واترستون، الیور ماسوچی و والری پاچنر بازی کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:چگونه فیلم‌های بتمن را به ترتیب تماشا کنیم؟سیر فیلم‌های شوالیه تاریکی

فال گایز – خفن‌ترین پدرامی که تاحالا دیدید!

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب