بیش از دو هزار بازی حالا برای اجرا روی استیم دک تایید شدهاندولو اعلام کرد که بیش از 2000 بازی موجود در Steam حالا برای اجرا روی استیم دک یا «تایید شده» یا «قابل اجرا» برچسب‌گذاری شده‌اند.

این شرکت هم اکنون در حال بررسی تمام بازی‌های استیم است و هر یک از آن‌ها را با یکی از چهار رتبه طراحی شده مشخص می‌کند تا میزان روان بودن تجربه آن روی کنسول دستی را به بازیکنان نشان دهد. این رتبه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دارندگان استیم دک به راحتی می‌توانند بازی مناسب برای اجرا را انتخاب کنند.

مطلب پیشنهادی:5 نکته برای حفظ امنیت بیشتر در بازی‌های آنلاینهیجان، خطر و سرگرمی!

زمانی که یک بازی با برچسب «تایید شده» نشان داده می‌شود، یعنی به خوبی با دکمه‌های کنترلی روی Steam Deck می‌توان آن‌ها را بازی کرد. اگر یک بازی با لیبل «قابل اجرا» مشخص شده باشد، همچنان ممکن است مشکلات جزئی در آن وجود داشته باشد.

از جمله مشکلات احتمالی بازی‌های این دسته‌بندی می‌توان به کوچک بودن متن درون بازی یا نیاز به استفاده از صفحه لمسی، صفحه کلید مجازی یا اجرای دستی برخی از عملیات‌ها اشاره کرد.


مطلب پیشنهادی:چگونه مشکل کند شدن استیم را برطرف کنیم؟مشکلی اعصاب خردکن

در هنگام نگارش این خبر، 2126 بازی در استیم به عنوان «تایید شده» یا «قابل اجرا» برچسب‌گذاری شده‌اند و از این تعداد 1109 مورد «تایید شده» و 1017 مورد «قابل اجرا» است.

ولو در ماه فوریه سرویسی را راه‌اندازی کرده بود که به بازیکنان اجازه می‌دهد نحوه اجرا بازی‌های استیم خود را روی Steam Deck بررسی کنند. برای استفاده از این سرویس می‌توانید به صفحه Steam Deck Compatibility مراجعه کنید.

بررسی تسکو باکس Tab Eco

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب