وبسایت بازی Stalker 2 در روسیه مسدود شدوب‌سایت رسمی بازی Stalker 2: Heart of Chornobyl که توسط استودیو توسعه‌دهنده اوکراینی GSC Game World در حال ساخت است، در روسیه مسدود شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی روسی «ریا نووستی»، این وب‌سایت توسط دادستانی کل کشور مسدود شده است. ظاهرا در صفحه اصلی وب‌سایت Stalker 2 بنری وجود داشته که در حمایت از اوکراین ساخته شده که هم اکنون توسط روسیه مورد تهاجم قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Bright Memory – تقابل دنیای آینده و دنیای باستاندر ظاهر جذاب، اما در باطن زشت

Stalker 2 بازی شوتر اول شخص موردانتظار جدید استودیو اوکرای GSC Game World است که توسعه آن در چند وقت گذشته به دلیل حمله روسیه با مشکلاتی مواجه شده است. گفته می‌شود هم اکنون استودیو دفاتر خود را به پراگ در جمهوری چک منتقل کرده است.

اولین بازی Stalker در سال 2007 منتشر شد و نسخه بعدی بازی قرار بود در ماه دسامبر منتشر شود. اما با توجه به اینکه کشور محل استقرار GSC Game World هم اکنون در جنگ است، توسعه بازی Stalker 2 نیز متوقف شده که کاملا قابل درک است.

هرچند روسیه وب‌سایت رسمی Stalker 2 را مسدود کرده است، اما بسیاری از شرکت‌های صنعت بازی حمایت خود از اوکراین را اعلام کرده‌اند. تاکنون شرکت‌هایی مانند سی‌دی پراجکت رد، باندای نامکو، یوبیسافت، اسکوئر انیکس، اپیک، مایکروسافت و شرکت‌های دیگری نزدیک به 200 میلیون دلار برای اوکران جمع‌آوری کرده‌اند.

در این بین، اپیک گیمز و مایکروسافت با بازی فورتنایت موفق شده بودند که مبلغ باورنکردنی 144 میلیون دلار برای کمک‌های بشردوستانه به اوکراین جمع‌آوری کنند.

سخت‌ترین چالش تیمی توی جی‌تی‌ای با مجازات سنگین

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب