اپیک گیمز و لگو برای یک پروژه متاورسی وارد همکاری شدندکمپانی‌های اپیک گیمز و لگو گروپ با هم وارد یک همکاری بلند مدت شده‌اند تا متاورس را به محیطی امن برای کودکان و خانواده‌ها تبدیل کنند.

اپیک گیمز اعلام کرده که هدف آن‌ها از این همکاری خلق یک تجربه دیجیتالی فراگیر، خلاقانه، الهام‌بخش و جذاب برای کودکان در سنین مختلف است تا با هم از آن لذت ببرند. پروژه‌های این دو کمپانی به کودکان امکان دسترسی به ابزارهایی را می‌دهد که آنها را قادر می‌سازد تا به سازندگانی با اعتماد به نفس تبدیل شوند و فرصت‌ بازی در فضایی امن و مثبت را داشته باشند.

به نظر می‌رسد که اپیک گیمز و لگو قصد ساخت یک جهان مجازی سه بعدی برای ملاقات، بازی، کار، یادگیری و تعامل را دارد. بنابر گزارش سایت گیم اینفورمر، این جهان مجازی احتمالا ربطی به متاورسِ کمپانی متا (فیسبوک سابق) نخواهد داشت. مایکروسافت نیز قصد ساخت متاورس خودش را دارد که تمرکز زیادی روی بازی‌های ایکس باکس خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:اپیک گیمز در این ماه 15 بازی رایگان ارائه خواهد کردهمچنین یک بازی مرموز رایگان در هفته آینده اعلام خواهد شد

با این وجود تعریف هر شرکت از متاورس متفاوت است و از این رو مشخص نیست که منظور اپیک گیمز از این محیط دقیقا چیست. شاید با جهانی شبیه فورتنایت طرف باشیم یا ممکن است کمپانی لگو گروپ وظیفه ساخت این جهان را برعهده داشته باشد. نیلز بی کریستینسن (Niels B Christiansen)، مدیرعامل لگو گروپ، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:

کودکان از بازی در دنیای دیجیتال و فیزیکی لذت می‌برند و به طور مداوم بین این دو حرکت می‌کنند. ما معتقدیم که پتانسیل زیادی برای آن‌ها وجود دارد تا مهارت‌های مانند خلاقیت، همکاری و برخوردهای اجتماعی را از طریق تجربیات دیجیتالی به دست آورند. اما ما مسئولیت خلق یک محیط ایمن، الهام بخش و مفید برای همه را داریم. همانطور که از حقوق کودکان در بازی‌ فیزیکی محافظت کرده‌ایم، متعهد هستیم که این کار را برای بازی‌های دیجیتال نیز انجام دهیم.

مطلب پیشنهادی:چطور از آیتم‌ بازی‌ها در استیم پول بدست آوریم؟با فروش آیتم، بازی‌های جدید بخرید

فورتنایت – پر استرس‌ترین چالشی که تاحالا داشتیم

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب