مشاوره در دبستان دخترانه کوشش. . . . . . . . . . . . .

در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه چیز، از تکنولوژی گرفته تا روابط اجتماعی و به تبع آن روابط فردی و خانوادگی دگرگون شده، این تحولات موجب تغییر در زیر ساخت‌های تربیتی و علمی و آموزشی نیز شده است: راستش را بخواهید این روزها اکثر ما نسبت به بچه ها و جوانان عقب مانده‌ایم و نمی‌دانیم چگونه خود را با آنان تطبیق دهیم. به همین دلیل در بعضی مواقع دچار سردرگمی می‌شویم و شیرازه‌ بعضی کارها از دستمان در می‌رود.

امروزه در حیطه‌کاری ما که آموزش و پرورش می‌باشد با طیف وسیعی از کودکان و نوجوانان جامعه در ارتباط هستیم و می‌بینیم که چگونه پدر و مادر در بعضی از موارد دچار تعارض رفتاری و تربیتی شده‌اند به گونه‌ای که گاه دست بسته، اسیر خواسته‌های بی‌حد و حصر و بی‌منطق جوانان هستند که تبعات آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

دانش‌آموزانی که تک فرزند بوده و ارتباط حسی آنان محدود گشته است. بدین جهت مدیران مجتمع واحد مشاوره دبستان را با استراتژی مشخص و کادری با تجربه پیش‌بینی نموده‌اند. نیاز خانواده‌ها و برآوردن خواسته بحق و منطقی آنها نیز خود دلیلی دیگر بر اهمیت وجود واحد مشاوره و روانشناسی در دبستان می‌باشد.

فرزندان، مانند نهال‌های کوچک و انعطاف‌پذیری هستند که نیاز به توجه و دقت نظر علمی و تخصصی دارند تا بتوانند به درختان مقاوم و تنومندی بدل شوند که در برابر طوفان‌های زندگی استقامت کنند، نشکنند، از ریشه در نیایند، حتی آسیب نبینند و اگر دیدند قادر باشند جبران کنند و دوباره بایستند. این مهم نیاز به نگاه آگاهانه و علمی و تخصصی به مسائل رفتاری و تربیتی دارد که ما به عنوان متولیان امر آموزش که پرورش و تربیت را جدای از آن نمی‌دانیم، سعی کرده‌ایم از گروه متخصصان این امر در واحد روانشناسی و مشاوره به صورت حضوری و دائمی استفاده نماییم.

این امر از طرف خانواده‌ها مورد تائید و تاکید فراوان قرار گرفته و باعث شده که در مجموعه پیش‌دبستانی و دبستان کوشش از سال تحصیلی 92-۹۱ واحد مشاوره بصورت فعال در کنار خانواده‌ها و دانش‌آموزان حضوری اثربخش داشته باشد. با توجه به اهمیتی که مسائل تربیتی و رفتاری و اجتماعی فرزندان برای همه خانواده‌ها دارند امیدواریم بتوانیم در این عرصه در کنار آنها برای رشد و تعالی نسل آینده این مرز و بوم هرچند کوچک و ناچیز قدمی برداریم.

 

مشاوره در دبستان دخترانه کوشش

 

مشاوره در دبستان دخترانه کوشش

 

  راه‌های ارتباط با مجتمع فرهنگی آموزشی کوشش منطقه 3 تهران  : 

 

وب سایت: www.koosheshpayandeh.ir

اطلاعات پیش دبستان و دبستان کوشش (واحد ارمغان) :
 آدرس: ولیعصر،بالاتـراز نیایش،دریابندری (ارمغـان غربـی سابق)،شماره ٦٢  تلفن:  ٢٦٢١٦٣٤٣(٠٢١)

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب