ناشر Call of Duty حدود 60 میلیون کاربر ماهانه را از دست داده استاکتیویژن بلیزارد، ناشر و سازنده سری کال آو دیوتی (Call of Duty)، به تازگی جدیدترین گزارش مالی سه ماهه اخیر خود را منتشر کرده و ظاهرا آمار و ارقام برای این ناشر خوب نبوده، چرا که میزان درآمد، تعداد بازیکنان و فروش نسخه‌های سری کال آو دیوتی همگی کمتر از قبل بودند.

برای سه ماهه منتهی به 31 مارس، اکتیویژن بلیزارد درآمدی معادل 1.77 میلیارد دلار داشت که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 2.28 میلیارد دلار بود. در همین حال، درآمد خالص به 1.48 میلیارد دلار رسیده که نسبت به 2.07 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است. همچنین درآمد خالص درون بازی‌ها به 1.01 میلیارد دلار رسیده که از 1.34 میلیارد گزارش قبلی کمتر بوده است.

مطلب پیشنهادی:تیم : بازی‌هایی که از حافظه پاکشون می‌کنیم تا دوباره تجربه‌شون کنیماز شدو آو د کلوسوس تا واکینگ دد

از نظر تعداد بازیکنان، تعداد کل کاربران فعال ماهانه اکتیویژن بلیزارد در این سه ماهه به 372 میلیون نفر رسید. در مقایسه با 435 میلیون بازیکن در مدت مشابه سال گذشته باید گفت که حدود 63 میلیون بازیکن در عرض یک سال کاهش داشته است.

اکتیویژن قبلا اعلام کرده بود که بازی Call of Duty Vanguard بدتر از Black Ops Cold War فروخته است. علاوه بر این، وارزون «تعامل کمتری» نسبت به قبل داشت. با این که Call of Duty Mobile در مورد درآمد خالص تقریبا به خوبی سال قبل عمل کرده، اما مجموع درآمد خالص برای سری کال آو دیوتی در کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی کاهش یافته است.

با این وجود اکتیویژن گفت که به گسترش سریع منابع توسعه خود برای کل سری کال آو دیوتی در سه ماهه اول سال 2022 ادامه داده است. بازی بعدی سری Modern Warfare 2 خواهد بود، در حالی که یک نسخه جدید از وارزون نیز ساخته می‌شود. هر دو در سال جاری میلادی توسط استودیو اینفینیتی وارد و با کمک استودیوهای دیگر توسعه می‌یابند. مدیریت اکتیویژن اخیرا اعلام کرد که Modern Warfare 2 «پیشرفته‌ترین تجربه» در تاریخ فرنچایز خواهد بود، در حالی که Warzone 2 «نوآوری‌های پیشگامانه‌ای» خواهد داشت.

در مورد بلیزارد، نتایج مالی شرکت در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل عدم انتشار بازی یا بسته الحاقی مهم کاهش یافته است. بلیزارد بسته الحاقی جدید WoW Dragonflight را در کنار نسخه کلاسیک Wrath of the Lich King در دست ساخت دارد. علاوه بر این، بلیزارد به تازگی اعلام کرده که Diablo Immortal در تاریخ 12 خرداد برای تلفن‌های همراه و پی‌سی عرضه می‌شود. در نهایت بلیزارد گفت که روند ساخت Diablo 4 و Overwatch 2 «به خوبی در حال پیشرفت است.»

در حالی که ارقام مالی اکتیویژن بلیزارد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، بخش King (استودیو سازنده Candy Crush)، شاهد جهش 8 درصدی درآمد‌های خالص خود نسبت به سال گذشته بود. تعداد بازیکنان در تمام بازی‌های کینگ نیز نسبت به سال گذشته با درصدی دو رقمی افزایش یافته است.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Call of Duty: Vanguardکمابیش همان همیشگی

سخت‌ترین چالش تیمی توی جی‌تی‌ای با مجازات سنگین

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب