وظایفی که داماد برای جشن عروسی بر عهده داردجشن عروسیجشن عروسی

نکاتی که در برگزاری یک جشن عروسی باید بدانید

ازدواج یک پیشنهاد هیجان انگیز است و زندگی را تغییر می دهد ولی همیشه یک احساس ناشی از نگرانی را به همراه دارد. نگرانی از مقدمات برگزاری جشن عروسی که هم گریبان عروس خانم ها را می گیرد و هم مختص دامادهاست . اگر هر کدام از این عزیزان با کارهای مربوط به خود آشنایی داشته باشند مشکل کمتری در اینروز به یاد ماندنی خواهند داشت. در این قسمت از جالبز شما را با کارهایی که باید داماد ها در جشن عروسی انجام دهند آشنا می کنیم.

کارهای داماد برای جشن عروسی

زمانی جشن های عروسی خیلی ساده برگزار میشد و دخترخانمها خودشان یک تنه از پس برنامه ریزی عروسی بر می آمدند و در پایان فقط صورتحساب را به مرد زندگیشان تقدیم میکردند و به همین راحتی یک عروسی برگزار میشد؛ اما برنامه ریزی عروسیهای باشکوه امروزی از عهده یک نفر خارج است. اگر شما هم به زودی به خانه بخت میروید یک روز با نامزدتان بنشینید و مشخص کنید چه کارهایی را باید انجام دهید؛ تمام کارها را روی یک کاغد بنویسید و سپس تقسیم کار کنید.

حساب و کتاب
به نوشته نوعروس، از آنجا که مخارج عروسی معمولا پای آقا داماد است از او بخواهید حساب وکتابهای جشن را در یک دفتر مشخص یادداشت کند و طبق بودجهای که دارید برای خرج هر بخش برنامه ریزی کند .

چانه زدن
به جای این که در دفتر کترینگ، آتلیه، گلفروشی یا هرجای دیگر برای خدمات و قیمتشان بحث کنید آنچه مد نظرتان است را با نامزدتان در میان بگذارید و چانه زدن را به او بسپارید .

جشن عروسیجشن عروسی

کارهایی که داماد ها در جشن عروسی باید انجام دهند

هماهنگی با یک عاقد
اگر عاقد را به محل جشن دعوت میکنید باید از نامزدتان بخواهید ترتیب ایاب و ذهاب و زمانبندی حضور او را در جشن عقد بدهد .

بررسی عملکرد برگزار کننده
از نامزدتان بخواهید از محل تهیه غذا و عملکرد خدمه جشن که توسط برگزار کننده هماهنگ میشوند، اطمینان حاصل کند .

انعام و شادباش
شب عروسی از اسفندی سر چهارراه و دربان سالن تا بچهها و دخترهای فامیل و خدمه مجلس همه از شما شادباش میخواهند آن هم نه اسکناس بلکه تراول. از همان قبل از عروسی با نامزدتان قرار بگذارید که چه بودجهای را برای این دست ودلبازی سنتی باید کنار بگذارید و در روز عروسی جوزده نشوید زیرا در پایان شب به خودتان میآیید و میبینید نه تنها پولهایتان تمام شده بلکه به نزدیکانتان هم مقروض شدهاید .

استفاده از هنر
بسیاری از عروس خانمها با سلیقه خودشان سفره عقدشان را میچینند و چند صد هزار تومان در هزینه های عروسی شان صرفه جویی میکنند. اگر بودجهتان مثل گنج قارون نیست از نامزدتان بخواهید کارهایی که بلد است را خودش انجام دهد، مثلا شستن ماشین، گل زدن آن، آذینبندی مجلس یا حتی تهیه یک playlist از موسیقی های شاد برای جشن .

جشن عروسیجشن عروسی

داماد ها در انجام این کارها در جشن عروسی خبر ه اند

اتمام حجت با عکاس و فیلمبردار
یادتان باشد که مشهورترین عکاسان شهر هم فقط به فکر تجارت خودشان هستند. چند عکس مشخص از شما میگیرند و برای تمام ساعات مجلس شما عکاسان و فیلمبرداران نه چندان نامی را برایتان میفرستند. از نامزدتان بخواهید طوری با آنها قرار داد ببندد که راه هر گونه بی مسئولیتی و گرفتن تصاویر غیرهنری و آماتور را بر آنها ببندد .

انتخاب منوی شام عروسی
اگر نامزد خوش خوراکی دارید بهتر است انتخاب منوی شام عروسی و تنقلات میزهای میهمانها را بر عهده او بگذارید و خودتان برآن نظارت کنید .

توصیه هایی به آقاداماد ها

برای اینکه در این روز، هوش و مدیریت و اخلاق خوبتان زیر سوال نرود، سعی کنید به این توصیه ها عمل کنید .
* خرده کاری های خانه مشترک مثل نصب پرده ها، نصب بخاری و لوازم برقی، چک کردن لامپ ها و شیرآلات و…، آخرین خریدهای شخصی و آخرین هماهنگی های جشن را انجام دهید و با تمرکز و انعطاف به پیشواز یک روز و شبِ به یادماندنی بروید .
* هرچند روزهای شلوغ و پر استرسی را می گذرانید اما سعی کنید با پرهیز از مصرف کافئین و نیکوتین، ظاهر و درونی شاداب و آرام داشته باشید. ورزش هایی مثل شنا، یوگا و پیاده روی را که تاثیر مهمی بر آرامش و تمرکز شما دارند فراموش نکنید .
* جشن عروسی، جلوه هماهنگی و همراهی شما و عروس خانم است. سعی کنید با ظاهری هماهنگ، این جلوه را پررنگ تر کنید. مثلا اگر همسرتان لباسی پرنسسی می پوشد، شما هم کت و شلوار کلاسیک بپوشید .
* یک فهرست از پیگیری های روز جشن مثل آخرین هماهنگی با تالار و رستوران و گلفروشی و آرایشگاه و آتلیه و عاقد و… به همراه شماره تلفن هر کدام تهیه کنید و به خانواده یا دوستانتان بسپارید تا بتوانند بی اینکه نیاز به حضور و توضیح شما باشد، کمکتان کنند .
* حتما یک هدیه کوچک برای غافلگیر کردنِ همسرتان در شبِ جشن، آماده کنید. یک عکس قدیمی، یک یادداشت مختصر یا یک شاخه گل .
* وسایل موردنیازتان برای روز جشن مثل کت و شلوار و جلیقه و پیراهن، جوراب و کفش، حلقه و ساعت و عینک و ادکلن و… را آماده کنید .
* آب وهوای روز جشن را بررسی کنید تا اگر هوا بارانی بود، کلاه و پالتو به همراه داشته باشید .
* روغن و بنزین و لاستیک های خودرو را چک کنید تا روز جشن، در خیابان نمانید .
* شب قبل از جشن، تلفن همراه تان را فول شارژ کنید .

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب