انویدیا سال گذشته 1.8 میلیون ساعت صرف آزمایش درایورهای کارت گرافیک کرده استیکی از عوامل بسیار موثر روی کارایی یک کارت گرافیک، درایور آن است که برای تجربه‌ای بدون کرش، افت فریم و کیفیت بالای تصاویر ضروری به‌نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی:انویدیا یا ای‌ام‌دی – کدام کارت گرافیک‌ها در سال 2021 انتخاب بهتری هستند؟رقابت NVIDIA و AMD، امسال سنگین‌تر از همیشه

اکنون انویدیا به مناسبت ساگرد هفت سالگی برنامه Game Ready Driver، ویدیویی منتشر کرده که روی توسعه درایورهای کارت گرافیک تمرکز دارد. انویدیا منابع زیادی را صرف تست و تایید عملکرد محصولات خود می‌کند. این شرکت در سال 2021 حدود 1.8 میلیون ساعت مشغول تست‌گیری بوده و به صورت روزانه هزار تست با ترکیب‌های سخت‌افزاری مختلف انجام داده است. انویدیا دیگر درایور بتا منتشر نمی‌کند و از این فرصت برای کنایه زدن به AMD، رقیب خود، استفاده کرد:

برنامه Game Ready Driver و قول ما برای حفظ کیفیت به همه این کارها متکی است. ما درایورهای بتای سطح پایین با تعداد کم آزمایش منتشر نمی‌کنیم، چه برسد به درایورهای بتای متضاد متعددی که از سوی صنایع مختلف توسعه داده شده و با پشتیبانی بازی‌ها و محصولات مختلف، مشتریان را گیج می‌کنند.

درایورهای پی‌سی و از آن مهم‌تر درایورهای کارت گرافیک، نرم‌افزارهایی فوق‌العاده پیشرفته هستند. برخلاف کنسول‌های بازی که یک سیستم بسته هستند، کارت گرافیک پی‌سی باید با سخت‌افزارهای زیادی سازگار باشد. از طرف دیگر تمام بازی‌ها نیز باید به شکل ویژه‌ای بهینه باشند تا پی‌سی‌بازان در اجرای آن‌ها با مشکل روبرو نشوند. جدیدترین درایور این کمپانی شامل 25 میلیون خط کد می‌شود که معادل کدهای سیستم پرواز یک جت جنگنده مدرن است.

باید از انویدیا و حتی AMD به خاطر تلاش زیاد خود برای عرضه کارت گرافیک باکیفیت به بازار متشکر بود. با وجود اینکه خیلی از بازی‌‌ها از مشکلات فنی رنج می‌برند، عملکرد ضعیف‌ کارت گرافیک‌ها می‌تواند فاجعه‌بار باشد. بدون تست گیری مناسب، بازیکنان ممکن است تجربه‌ای بی‌ثبات با افزایش تاخیر، خرابی و اشکالاتی متعدد دیگر داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:راهنمای استفاده از MSI Afterburner برای مانیتور کردن کارت گرافیکمعرفی یک نرم افزار برای کنترل همه جانبه کارت گرافیک

ویجی لاگ: در مورد ویچر 4 چی میدونیم

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب