12 بازی مشابه Elden Ring که باید بازی کنیدالدن رینگ هم‌اکنون به غولی در دنیای بازی‌های نقش‎‌آفرینی بدل شده و محبوبیت آن بی‌بدیل است. اگر عاشق الدن رینگ هستید و آن را اخیرا به اتمام رسانده‌اید، ادامه مطلب را از دست ندهید؛ در این مقاله از 12 بازی مشابه الدن رینگ را معرفی و بررسی نموده‌ایم.

Dark Souls Trilogy

Xbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows, Nintendo Switch (DS1)

سه‌گانه دارک سولز که به ترتیب در سال‌ 2011، 2014 و 2016 عرضه شدند، برگ زرینی در دنیای بازی‌های نقش‎‌آفرینی تک‌نفره و یکی از بهترین‌های این سبک در کل دوران ویدئوگیم بود که استودیو FromSoftware آن را رقم زد. اگر عاشق الدن رینگ هستید، دارک سولز را تجربه مشابهی خواهید یافت؛ مکانیک مبارزات و مکانیسم‌های حرکتی، تهاجمی و تدافعی آن بسیار به الدن رینگ نزدیک است.

The Surge/ The Surge 2

Xbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows

از لحاظ زمانی، دنیای الدن رینگ بسیار متفاوت از The Surge است اما The Surge سطح مشابهی از چالش‌، دشواری و فضای نسبتا مشابهی را به ارمغان می‌آورد؛ در دنیایی که پس از فاجعه‌ای رباتیک به تصویر کشیده شده است، بایستی مدام تجهیزات و توانمندی‌های خود را ارتقاء دهید تا بتوانید در هجوم ربات‌هایی که اکنون صاحب جهانند، زنده بمانید. پس اگر عاشق الدن رینگ و از طرفداران سرسخت ژانر علمی تخیلی هستید، The Surge پیشنهادی عالی به شماست. The Surge 2 نیز با رابط کاربری تر و تمیز و حرکات و مبارزات نرم و واقعی‌تر از نسخه قبلی خود موفق‌تر است.

Sifu

PlayStation 4, PlayStation 5, Microsoft Windows

سیفو اکشن بیتم آپ است و الدن رینگ نقش‎‌آفرینی؛ اما شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند. هر دو بسیار چالش‌برانگیز و مبتنی بر یادگیری الگوی حملات دشمن هستند و شما را به سبب عجله و بی‌دقتی شدیدا تنبیه می‌کنند. البته تمرکز بر سفارشی‌سازی کاراکتر و نیز کاوش در محیط بازی، قطعا در الدن رینگ عمیق‌تر و با جزئیات بیشتر است و در مقابل، Sifu به نظر تجربه‌ای خطی و صرفا بر پایه مبارزات بی‌هدف و البته دشوار می‌آید.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Xbox One, PlayStation 4, Xbox One Series S/ X, PlayStation 5, Microsoft Windows, Google Stadia

Jedi: Fallen Order یکی از مهم‌ترین بازی‌های سری استار وارز است که در اواخر سال 2019 عرضه شد و مورد استقبال و تحسین مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. تجربه در دنیای آن، بسیار به الدن رینگ شبیه است: به گوشه و کنار کهکشان سفر کنید، اسرار جِدای را بیابید، به شورشیان یاری دهید و با Inquisitors بجنگید. سبک مبارزات آن نیز به الدن رینگ شباهت دارد چرا که مبتنی بر جا خالی دادن، ضربات متقابل و بررسی الگوی حملات دشمن است.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo Switch, Wii U

هیدتاکا میازاکی هیچ‌گاه از ابراز علاقه خود به سری زلدا به خصوص نسخه Breath of the Wild فروگذار نکرده است پس این که الدن رینگ و عناوین قبلی استودیو FromSoftware از زلدا الهام گرفته‌اند، جای چندان تعجبی ندارد.

دنیای Breath of the Wild شلوغ، پرتراکم و غیرخطی است و به شما امکان می‌دهد بر بخش‌هایی از نقشه آن کاملا تسلط یابید. البته اگر الدن رینگ را بازی کرده‌اید، سطح دشواری Breath of the Wild در حکم شوخی خنده‌داری بیش نیست اما به تجربه‌اش می‌ارزد.

Nioh/Nioh 2

PlayStation 4, PlayStation 5, Microsoft Windows

دوگانه Nioh به بررسی تاریخ ژاپن می‌پردازد و اگرچه روایت آن در مقایسه با الدن رینگ کاملا خطی به نظر می‌رسد اما مکانیسم مبارزاتی آن کاملا مشابه با الدن رینگ و ساخته‌های قبلی استودیو FromSoftware است. تمرکز آن در مبارزات، فاکتور استقامت است که نبردهایی طولانی را موجب می‌شود لذا اگر قصد دارید دارک‌سولز را شروع کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا خودتان را با Nioh محک بزنید و ببینید از پس آن برخواهید آمد یا خیر!

اگر عاشق الدن رینگ هستید و ضمنا به تاریخ علاقه‌مندید، Nioh پیشنهادی عالی برای شماست.

Bloodborne

PlayStation 4

خبر خوش را ابتدا بگوییم: Bloodborne را هم استودیو FromSoftware ساخته است!

پس این که بلادبورن ساختاری کاملا مشابه با الدن‌رینگ داشته باشد، انتظاری بی‌جا نیست. همه چیز را در بلادبورن آشنا خواهید یافت مگر نحوه روایت آن؛ در حالی که در الدن رینگ دنیای وسیعی زیر پای شماست و قادرید آن را به هر نحو و ترتیبی که خواستید کشف و سیاحت کنید، روایت بلادبورن خطی است و مسیر بازی شما را به اینجا و آنجا هدایت می‌کند. اگر با این ویژگی مشکلی ندارید، به سوی Bloodborne بشتابید!

Sekiro: Shadows Die Twice

Xbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows, Google Stadia

Sekiro هنگامی که عرضه شد، به اقبال و محبوبیت چشم‌گیری دست یافت و انتشار آن خبر از تلاش استودیو FromSoftware در خروج از فضای بازی‌های سولز لایک می‌داد: یک مبارز شینوبی که به دنبال نجات رئیس قبیله خود است و در این مسیر هرکه را پیش روی خود ببیند، می‌کشد. سکیرو بیشتر بر طراحی باس‌های دشوار و عناصر مخفی‌کاری استوار است و المان‌های نقش‌آفرینی را در آن به ندرت خواهید یافت. اما اگر الدن رینگ هستید، قطعا از سکیرو نیز لذت خواهید برد.

شما چه بازی‌های دیگری را مشابه الدن‌رینگ می‌دانید؟ لطفا آن‌ها را در قسمت نظرات با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

مطلب پیشنهادی:5 بازی مشابه Assassin’s Creed Valhalla که باید بازی کنیدخداحافظ والهالا!

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب