عنوان رسمی فیلم Avatar 2 اعلام شدطبق اخباری که به تازگی منتشر شده، عنوان رسمی فیلم آواتار 2 و یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های امسال به کارگردانی جیمز کامرون مشخص شده که Avatar: The Way of Water نام دارد و برای اکران در تاریخ 16 دسامبر (25 آذر 1401) برنامه‌ریزی شده است. همچنین قرار است یک تریلر جدید و اختصاصی از آن قبل پخش فیلم دکتر استرنج 2 (16 اردیبهشت) در سالن‌های سینما منتشر شود.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به انیمیشن Turning Red – اثر جدید پیکسارپیکسار، موشکافانه به موضوع بلوغ زنان پرداخته است

در چند سال گذشته بعضا شاهد ویدیوهایی پشت صحنه فیلمبرداری فیلم Avatar 2 بوده‌ایم، اما دیزنی در مورد جزئیات دقیق آن یا آخرین برنامه اکران خود اطلاعات زیادی منتشر نکرده نبود. طبق برنامه‌های اولیه، قسمت دوم آواتار قرار بود سال 2014 منتشر شود اما اوضاع اصلا خوب پیش نرفت و تازه اکنون بعد این همه سال می‌توانیم شاهد اکران آن باشیم.

برای آن دسته از مخاطبانی که یادشان نیست در فیلم اصلی آواتار (محصول 2009) چه اتفاقی افتاد، نسخه ریمستر آن را در 23 سپتامبر (1 مهر) در سینماهای جهان اکران می‌کند.

در دنباله آواتار سم ورثینگتون همچنان در نقش جیک سالی، یک تفنگدار دریایی سابق بازی خواهد کرد. در حالی که سالی کار خود را به عنوان جاسوس در میان Na’viها آغاز می‌کند، عاشق یکی از آن‌ها به نام نیتیری (زوئه سالدانیا) می‌شود و در نهایت با ارتش زمینی خودش که حاضر است سیاره را با بی‌رحمی کامل برای جستجوی فلز کمیابی به نام unobtanium با خاک یکسان کند، مقابله می‌کند.

سالی و نیتیری هردو برای فیلم آواتار 2 بازمی‌گردند و داستان اصلی نیز با محوریت خانواده آن‌ها، نه‌تنها در این فیلم بلکه در سه دنباله بعدی نیز جریان خواهد داشت. در خلاصه‌ای از داستان می‌خوانیم:

بیش از یک دهه پس از وقایع فیلم اول، Avatar: The Way of Water داستان خانواده سالی (جیک، نیتیری و بچه‌هایشان) را روایت می‌کند، مشکلی که به دنبال آن‌ها می‌آید و تلاش‌هایی که برای حفظ امنیت یکدیگر می‌کنند، نبردهایی که برای زنده ماندن انجام می‌دهند، و مصیبت‌هایی که متحمل می‌شوند.

جیمز کامرون قصد ساخت 4 دنباله برای این آواتار را دارد و بیش از یک دهه روی آن‌ها کار کرده تا همه دنباله‌ها را با فاصله زمانی کم بسازد. همان‌طور که گفته شد، قسمت دوم در 25 آذر 1401، قسمت سوم در 30 آذر 1403، قسمت چهارم در 27 آذر 1405 و قسمت پنجم در 2 دی 1407اکران می‌شوند.

باید منتظر ماند و دید که سرنوشت فیلم Avatar 2 چه می‌شود و مانند فیلم اول طرفداران را شگفت‌زده می‌کند یا خیر.

مطلب پیشنهادی:28 فیلم و انیمیشن خانوادگی که بزرگسالان با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنندشاهکارهایی که مرز سن و سال را کنار زدند

Top 10: رو مخی‌ترین بازی‌های دنیا!

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب