تیم بهترین بازیهای آرامشبخشی که تجربه کردیمبعضی بازی‌ها ساخته می‌شن تا اکشن و آدرنالین خون رو ببرن بالا؛ یه جورایی بیشتر بازی‌ها به همین منظور ساخته می‌شن و مشکلی هم نداره! اما گاهی بدن ما نیاز به کمی آرامش، چیل کردن آخر هفته و دور شدن از روزمرگی‌های زندگی نیاز داره. توی این مطلب هم سراغ بچه‌های تحریریه رفتیم و ازشون خواستیم تا بازی‌های این شکلی بهمون معرفی کنن.

وقتی برای اولین بار Harvest Moon رو روی پلی استیشن 1 تجربه کردم واقعا عاشقش شدم. آرامشی که بازی به نسبت بقیه بازی‌های اکشن یا ترسناک داشت بی‌نظیر بود‌. سال‌ها گذشت و Stardew Valley منتشر شد. دقیقا همون فرمول موفقی که باعث شده بود Harvest Moon تا این اندازه محبوب بشه تو Stardew Valley وجود داشت و خیلی زود باعث شد تبدیل بشه به بهترین بازی اون زمانم‌. شمایید و یه مزرعه بزرگ که باید نجاتش بدین و مردمی که تو دهکده نزدیک حضور دارن تا تنهاییتون رو پر کنن. یکی از خوبی‌های Stardew Valley اینه که این روزها برای تجربش حتما نیازی به پی‌سی ندارید، می‌تونید خیلی راحت روی گوشی‌های هوشمند هم تجربش کنید. توصیه میکنم به هیچ عنوان از دستش ندین!

بدون شک یکی از آرامش بخش‌ترین بازی‌هایی که من تجربه کردی بازی Florence بود. بازی یه داستان عاشقانه‌ی کوتاه رو تو گیم پلی نیم ساعته برامون تعریف می‌کنه. روایت عاشق شدن، دوست داشتن، بزرگ شدن، تغییر کردن و در نهایت شکست خوردن. بازی Florence یه عنوان ایندی کوتاهه که بهمون نشون میده چطور روابط فارغ از نتیجه‌شون می‌تونن باعث رشدمون بشن و از ما آدم‌های بهتری بسازن.
بازی خیلی کوتاهه، چالش خاصی نداره، نیاز به دانش انگلیسی زیادی نداره و به ساده‌ترین شکل ممکن شما رو با روایت روان و موسیقی آرامش بخش خودش همراه می‌کنه. این بازی رو می‌‌تون از استیم و برای پلتفرم‌های مک و ویندوز تهیه کنین.

سال اول وقتی می‌خواستیم به بازی‌ها در انتهای سال به سبک خودمون جایزه بدیم، یه شاخه جدید رو بنا گذاشتیم به اسم بازی‌های روح‌نواز. هم من و هم بچه‌های دیگه خیلی باهاش حال کردیم و کلی بازی پیشنهاد دادیم و اون سال انتخاب نهایی من Death Stranding بود. درسته که از نظر خیلیا کلا این بازی سر کاریه و حوصله آدم سر میره از بس باید توش راه بری ولی اگه یاد بگیری چطوری ازش لذت ببری، به نظرم چنین اتفاقی نمی‌افته. Death Stranding یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های منه ولی الان که دارم بیشتر فکر می‌کنم یهو Stardew Valley هم اومد توی ذهنم. چقدر یه بازی می‌تونه آروم و لذت‌بخش باشه و ساعت‌ها پاش بشینی و هیچی از گذر زمان نفهمی.

شما چی؟

از بازی‌ای بهمون بگید که باهاش حس آرامش می‌گیرید!

مطلب پیشنهادی:تیم : بازی‌هایی که پدر و مادرها باید بازی کننداز همسایه جهنمی تا بایوشاک!

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب