آشنایی کلی با بیماری پدوفیل، روش‌های درمان و خصوصیات رفتاری مبتلایان به آنیکی از بیماری‌هایی که بین افراد شایع شده، اما عده زیادی از آن آگاهی ندارند، بیماری پدوفیلی است. این بیماری که به عنوان ناهنجاری روانی شناخته می‌شود، یک بیماری خطرناک بوده و هر چه سریع‌تر باید تشخیص داده شده و درمان شود. اگر با این بیماری آشنایی لازم را ندارید، توصیه می‌کنیم، این مطلب را که در خصوص بیماری پدوفیل چیست؟ نوشته شده، مطالعه کنید. ما در این مطلب ضمن توضیح بیماری پدوفیلی، راه های درمان پدوفیلی، خصوصیات و علائم مبتلایان و همچنین علل ابتلا به این بیماری را نیز شرح داده‌ایم. بنابراین تا انتهای این مطلب با صورتی‌ها همراه باشید.

بیماری پدوفیل چیست؟

بیماری پدوفیل چیست؟بیماری پدوفیل چیست؟

همانطور که بیان شد، پدوفیلی یک بیماری ناهنجاری روانی است. به عبارتی کسانی که دچار این بیماری هستند، به کودکان زیر ۱۳ سال تمایل جنسی دارند. طبق تحقیقات، افراد مبتلا به این بیماری بیشتر مرد بوده و می‌توانند جذب هر دو جنس  (پسر و دختر) شوند.

همه والدین دوست دارند از فرزندانشان در برابر چنین افرادی محافظت کنند، اما برای این کار باید حتما آگاهی لازم نسبت به بیماری پدوفیلی را داشته باشند تا بتوانند اقدامات درست را انجام دهند. در این مطلب بیان خواهیم کرد که افراد مبتلا به این بیماری چه خصوصیاتی دارند؟ آیا می‌توان بیماران مبتلا به پدوفیلی را درمان کرد؟ و …

خصوصیات افراد پدوفیلی:

گرایش جنسی به کودکان امری غیر طبیعی است، به همین دلیل به عنوان بیماری به حساب می‌آید. برخی از افرادی که ۱۶ سال دارند، در مدت زمان حداقل ۶ ماه با تفکرات جنسی، خیال پردازی و رابطه جنسی با کودکان به این بیماری دچار می‌شوند.

پدوفیلی‌ها هیچ علامتی نداشته و شما نمی‌توانید به آسانی مبتلایان را شناسایی کنید. طبق بررسی‌های صورت گرفته، این افراد عموما رفتارهای مشترکی از خود نشان می‌دهند که می‌توانند به عنوان یک نشانه و خصوصیات اخلاقی در نظر گرفت. مثل:

همراهی به کودکان را دوست داشته و با کودکان بیشتر وقت می‌گذرانند هدف آن‌ها کودکانی است که به محبت نیاز دارند راهی را برای خلوت با کودکان پیدا می‌کنند حتی اگر این فرزندی هم نداشته باشند، معمولا خانه آن‌ها پر از اسباب بازی‌ها است

اگر در زندگی خود و اطرافیانتان با چنین افرادی روبرو هستید، حتما با یک روان پزشک شرایط او را در میان بگذارید تا درمان شوند.

در بخش زیر ما برخی از راه‌های درمان پدوفیلی را برای شما آماده کرده‌ایم تا اگر با چنین فرد یا افرادی رو به رو شدید، بتوانید کمکشان کنید تا درمان را شروع کنند.

مطلب پیشنهادی صورتی‌ها به شما:

درمان کم خونی در دختران

راه درمان پدوفیلیراه درمان پدوفیلی

راه درمان بیماری پدوفیلی:

این بیماری درمان قطعی ندارد، اما می‌توان آن را کنترل کرد. فردی که دچار بیماری پدوفیلی است، نمی‌تواند به تنهایی از شر این بیماری خلاص شود. حتی برخی از پدوفیلی‌ها مسئولیت کار خود را به عهده نگرفته و منکر انجام کار می‌شوند. این فرد تا زمانی که درمان تخصصی نشود، به کار خود ادامه خواهد داد.

پدوفیلی‌ها را می‌توان با روان درمانی فردی یا گروهی طولانی مدت یا با استفاده از داروهایی که منجر به کاهش میلی جنسی می‌شود، درمان کرد. اما به یاد داشته باشید، مراجعه به پزشک برای درمان هر نوع بیماری از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

نتایج درمان‌ها متفاوت است. به عبارتی کسانی که برای درمان با پزشک خود همکاری کنند، به طبع نتایج مثبتی را مشاهده خواهند کرد. دستگیری این افراد و قرار دادنشان در زندان و محیط‌های سربسته بیماری آن‌ها را نه تنها درمان نمی‌کند، بلکه باعث تشدید بیشتر بیماری نیز می‌شود.

برای درمان این بیماری روان درمان گران باید ابتدا از وجود بیماری اطمینان حاصل کرده و سپس دست به درمان بزند. همانگونه که ذکر شد، این افراد به هیچ عنوان پدوفیلی بودن خود را نشان نمی‌دهند.

برای شناسایی این بیماری ابزارهای متفاوتی وجود دارد که روان درمان گران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. در بعضی موارد پزشکان برای درمان این بیماری از چند نوع قرص استفاده می‌کنند. استفاده از داروها برای درمان زمانی مناسب است که همراه با روان درمانی و آموزش مهارت‌های اجتماعی باشد.

در هر صورت مراجعه به پزشک برای درمان از اولویت زیادی برخورد دار است. اگر اطرافیان شما دچار چنین بیماری هستند، حتما با یک روان پزشک در میان بگذارید.

پیش‌بینی درمان پدوفیلی کار بسیار دشواری است. معمولا افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، نمی‌توانند به راحتی تصورات ذهنی خود نسبت به کودکان را کنار بگذارند. پزشکان می‌توانند با تلاش فراوان و درمان طولانی مدت میزان تصورات ذهنی فرد پدوفیلی را کاهش داده و ترفندهای مقابله با این بیماری را به آن‌ها یاد بدهند.

علائم بیماری پدوفیلی چست؟

افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، رفتار و مشخصات خاصی دارند. ما در بخش زیر برخی از این علایم را برای شما بیان خواهیم کرد. بنابراین در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

این بیماران معمولا شغل‌هایی را انتخاب می‌کنند که به کودکان مرتبط است. آن‌ها با اینکار می‌توانند با کودکان ارتباط برقرار کنند امکان دارد برخی از این بیماران دچار بیماری‌های شخصیتی و اختلالات خلقی باشند سعی می‌کنند در هر فرصتی با کودکان تنها باشند این افراد معمولا با کودکان همانند بزرگسالان رفتار می‌کنند دوستان کمی دارند و بیشتر مجرد هستند معمولا نگران و مظطرب بوده و امکان دارد در محل کار خود دچار مشکلات جدی باشند این افراد معمولا در کودکی دچار تجاوز شده‌اند و در کودکی از لحاظ عاطفی کمبود داشته‌اند

اکنون که این مطلب را تاکنون خوانده‌اید، شاید سوالتان در خصوص این باشد که علت بروز این بیماری در افراد چه چیزی است؟ ما در ادامه مطلب پدوفیل چیست، علل بروز این بیماری را برای شما ذکر کرده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

علل بروز بیماری پدوفیل چیست؟علل بروز بیماری پدوفیل چیست؟

علل بروز بیماری پدوفیل چیست؟

دلایل متعددی وجود دارند که موجب می‌شوند افراد به این بیماری مبتلا شوند، از جمله دلایل ژنتیکی و یا محیطی. از عوامل محیطی می‌توان به قرار گرفتن افراد پدوفیلی در معرض آسیب جنسی در کودکی اشاره کرد. از عوامل ژنتیکی نیز افرادی که در خانواده آن‌ها سابقه بروز این بیماری وجود داشته، دچار چنین بیماری هستند.

در حال حاضر مشخص نشده عواملی مانند ناهنجاری در هورمون‌های مردانه  یا سروتونین شیمیایی مغز باعث بروز این بیماری است یا نه.

بنابر تحقیقات اخیر، کودکانی که قربانی یا شاهد آزار جنسی باشند، یاد می‌گیرند چنین کارهایی را تقلید کنند و این نوع کار منجر به ادامه دار بودن آن می‌شود. از تماس‌های اجتماعی و جنسی عادی محروم بوده و با انجام کارهایی که مورد پسند جامعه نیست، احساس لذت و خشنودی می‌کنند.

راه تشخیص بیماری پدوفیل:

بیماران پدوفیلی اغلب به دنبال کودکان منزوی و مشکل دار هستند. این یکی از راه‌های تشخیصی است که در طول سال‌ها با مشاهده چنین افرادی دیده شده است. متداول‌تربن روشی که افراد مبتلا به پدوفیلی از آن استفاده می‌کنند، فریب دادن کودکان است. این بیماران با تهدید کودکان آن‌ها را وادار به انجام خواسته خود می‌کنند.

در شرایطی که با چنین افرادی مواجه شدید، حتما با یک روان پزشک در ارتباط باشید و سعی کنید وی را برای شروع پروسه درمان به سمت یک روانپزشک هدایت کنید.

به انتهای مطلب پدوفیل چیست؟ رسیدیم. همانطور که بیان شد، پدوفیلی یک بیماری ناهنجاری روانی است. به عبارتی کسانی که دچار این بیماری هستند، به کودکان زیر ۱۳ سال تمایل جنسی دارند. تا به حال درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده، اما روانپزشکان با روان درمانی و استفاده از برخی داروهای شیمیایی به بیماران کمک می‌کنند تا بتوانند کنترل بیشتری روی رفتار جنسی خود داشته باشند.

منابع: psychologytoday، merckmanuals، mentalhealthcenter

در ادامه این مطالب را نیز حتما مطالعه کنید:

اسهال در بارداری: بهترین روش درمان، علل و عوامل

هایفو تراپی روش برای خلاصی از چین و چروک صورت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب